Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Pakistan. Odpowiedź na to czy warto (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43470)

sluza 14.11.2022 19:36

Coś pięknego. A na dobre wgniotło od 7:20

Gilu 14.11.2022 20:12

Droga do Shimshal, chyba najładniejsza jaką dotychczas jechałem. z Patrząc głównej Karakorum Highway trudno sobie wyobrazić że w śród ciągnącej się katedry szczytów może znajdować się droga a nie wyobrażam sobie jak pokonywali te przeszło pięćdziesiąt kilometrów pierwsi mieszkańcy

trolik1 14.11.2022 22:29

Cytat:

Napisał Gilu (Post 798169)
Droga do Shimshal, chyba najładniejsza jaką dotychczas jechałem. z Patrząc głównej Karakorum Highway trudno sobie wyobrazić że w śród ciągnącej się katedry szczytów może znajdować się droga a nie wyobrażam sobie jak pokonywali te przeszło pięćdziesiąt kilometrów pierwsi mieszkańcy

Nie tylko pierwsi:-). Shimshal zamieszkane jest od 14 pokoleń, a droga zostala oddana do uzytku bodajże w 2003. Przed oddaniem drogi podroz do wioski trwala 5 dni z 2 noclegami. Budynki noclegowe nadal istnieją:-). Pozdrawiam trolik

Gilu 15.11.2022 05:59

Cytat:

Napisał trolik1 (Post 798176)
Nie tylko pierwsi:-). Shimshal zamieszkane jest od 14 pokoleń, a droga zostala oddana do uzytku bodajże w 2003. Przed oddaniem drogi podroz do wioski trwala 5 dni z 2 noclegami. Budynki noclegowe nadal istnieją:-). Pozdrawiam trolik

To wiem, nie mogę sobie wyobrazić jak tego dokonnywali tego pionierzy a żeby przeżyć trzeba było przeprowadzić jakiegoś zwierza. Pierwsze moje wyobrażenie to ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości

trolik1 15.11.2022 06:51

Cytat:

Napisał Gilu (Post 798179)
Pierwsze moje wyobrażenie to ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości

W Czapursan spotkaliśmy pana z ludu Wahi, który urodził się w Murgabie. Po upadku komunizmu postanowił przenieśc się do Pakistanu, więc spakował jaka i poszedł na skuśkę przez góry i doliny do Czapursan...:-). Ja myślę, że po prostu ciężkie warunki życia zmuszają tych Ludzi do ponoszenia ryzyka i szukania nowych miejsc do życia.
pozdrawiam trolik

trolik1 20.11.2022 10:35

Obszary Północne są interesujące nie tylko latem:-). Poniżej filmik ze śladami śnieżnej pantery w pobliżu wioski Husze. Hassan obiecał mi, że podeśle film z tym miłym kociakiem przy następnej okazji:-)
https://youtube.com/shorts/cMHsIPFCq-A?feature=share

Dzieju 22.11.2022 05:59

Z filmiku nic nie wynika, takie ślady to mogą zrobić wszędzie.

trolik1 01.12.2022 13:01

Droga do Szimszal, wrzesień tego roku.

Melon 01.12.2022 14:07

Elegancko, sierść na plecach staje. :)

zbychuto 10.01.2023 17:36

Cytat:

Napisał syncronizator (Post 798090)
Ja bym był zainteresowany pojechać na kołach.. jednak 2 miesiące wolnego ciężko mi załatwić.
W Iranie spotkałem Niemca na GS który dostarczył motocykl do Gruzji.
Jak już jesteś z motocyklem w Gruzji to dalej to już sama przyjemność.
Nie wiem jak z tymi permitami na poszczególne rejony.

Są ograniczenia dla obcokrajowców w swobodnym przemieszczaniu się po Pakistanie.

Jako jakieś tam żrodło wiedzy polecam polecam vlog WildLens by Abrar stworzony przez pewnego Pakistańczyka z Niemiec.
Vlog jest w Urdu ale niekiedy jest tłumaczenie na ang.

Własnym motocyklem wjazd do Pakistanu przez Iran jest mocno upierdliwy. Od granicy Irańskiej chyba nadal dostajesz obowiązkową eskortę na czas przejazdu przez Beludżystan. Z informacji jakie znalazłem na forach, to ta eskorta jedzie z tobą przez kilka dni. Poza tym trzeba pogodzić upały południowego Iranu z chłodem północnego Pakistanu. Jak pojedziesz w okresie kiedy nie spali słońce Irańskie to zamrozi Karakorum.
Mimo to innej opcji nie widzę bo przez Chiny bez zorganizowanej grupy nie przejedziesz (tu pewności 100% nie mam) a przez Afganistan to proszenie się o kłopot, choć pani z ambasady powiedziała mi, jak dzwoniłem wczoraj, że zapraszają. Spytała tylko czy przypadkiem nie jestem youtuberem 😊


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.