Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Afryka z dużym przebiegiem-info przed kupnem (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=42608)

sudden 22.05.2022 15:58

Cytat:

Napisał ablos78 (Post 781258)
(...)szparag w najstarszym trampku miał 380000km i dopiero myślał o remoncie,(...)

Ja się zastanawiałem czemu mam taki zgrzyt z wystawieniem mojego Trampka z przebiegiem ok. 38.000 km, a to chyba podświadomość mnie blokuje, że szkoda się pozbywać bo on jeszcze na dotarciu w takim razie :D No łatwiej to teraz mi nie będzie :)

CzarnyEZG 22.05.2022 16:31

Poka wałek poka wałek :)

Tak naprawdę, to on sporo mówi o użytkowniku i sposobie serwisowania całości.

U mnie przy przebiegu 200 kkm były wymieniane łańcuch rozrządu, a silnik w tolerancjach fabrycznych.

lukasz_vip 23.05.2022 08:01

Panowie... LC8 dobrze serwisowane i latane po czarnym robi po 300-400tys. km bez zaglądania w silnik. Znałem nawet LC4 z nalotem 150tys. km na seryjnej korbie i tłoku. Także 500tys. km na silnik afrykański to powinno być minimum.
Brać i się nie zastanawiać bo wygląda lepiej niż te z 50tys. km na olx :D

PS.: Jakbyś nie chciał to ja z chęcią wezmę do pary z LC8 :)

RAVkopytko 23.05.2022 22:15

W czym problem ? na liczniku będzie 70 000 ;)

Żaki-Czan 23.05.2022 22:19

Cytat:

Napisał sudden (Post 781269)
Ja się zastanawiałem czemu mam taki zgrzyt z wystawieniem mojego Trampka z przebiegiem ok. 38.000 km, a to chyba podświadomość mnie blokuje, że szkoda się pozbywać bo on jeszcze na dotarciu w takim razie :D No łatwiej to teraz mi nie będzie :)

Artur, jakbyś się namyślił, to dzwoń, bo nie mam wizji na moto. Emek mi CBF z głowy wybił, Versys jest tak brzydki, że miałbym koszmary w nocy, starej Afry się boję, że może być mina i zostaje mi albo V-Strom, albo Trampek, a od Ciebie przynajmniej miałbym pewność co kupuję ;)

Widmo80 23.05.2022 22:38

Bez zdjęć wałka to wróżenie z fusów :D
Moja rd03 ma 190 tyś i pali z półobrotu( to ze ma 90 tys nawet się nie łudzę i oby to nie było 290 tyś) Stare hondy nie umierają tak szybko .
Za to w bmw, gs 800 znajomemu silnik stracił ciśnienie po 60 tyś i nie opłacało się remontować a miał od nowości. W ogóle miałem już sporo motocykli i jakoś starej Afryce najbardziej ufam, nawet z nalotem bliskim 200. Ale ja fanatyk podobno jestem .

wierny 24.05.2022 04:35

FanAfryk.:at: Takich tu nas wielu.:)

Adagiio 24.05.2022 06:11

Mam siódemkę z realnym potwierdzonym przebiegiem, pamiętacie zdjęcie wałka trampka, który był niedawno w giełdzie na forum. Trampek miał 2588 km , moja AT ma stówkę, wałki są dokładnie takie same/nowe. Pisałem o tym wiele razy, to nie przebieg zjada wałki, tylko chujowe zamienniki zębatek zdawczych, które zakładacie nigdy nie założyłem i nie założę nic po za oryginalną i za każdą wymiana nowe zabezpieczenie. Miałem kiedyś Africe, którą sam przejechałem z 80 tys po górach i piochach Sahary a to jakieś trzysta tysiaków turystycznej jazdy po asfaltach i szutrach. Jakbym jeździł na dziadostwie to tza by było dwa razy w tym czasie zrobić wałek, a wałek był idealny. Wymyśliliście jakaś durną teorie z tym wałkiem i trzymacie się tego obsesyjnie a to wcale tak nie jest.

matjas 24.05.2022 09:03

Moja RD04 miała 190k i była jak nowa.

lukasz_vip 24.05.2022 09:07

I tutaj potwierdzę to co mówi Adagio. Miałem 3 AT RD07. W dwóch wałki idealne, a w jednej mimo 50tys. km przebiegu wałek lekko odbity z już wyczuwalnym luzem na zębatce. I to właśnie ta ostatnia była użytkowana na nie oryginalnej zębatce, głównie po mieście ze starem od świateł do świateł. I to właśnie w tylko w tej AT było słychać kosz sprzęgłowy właśnie od jeżdżenia od świateł do świateł. Dwie pozostałe jak kupiłem były na zębatkach OE i tam wałki idealne.

Wałek nie jest wyznacznikem przebiegu ale jest punktem, który trzeba sprawdzić obowiązkowo w AT.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.