Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Przejezdne dróżki w Bieszczadach (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3875)

Elwood 03.08.2009 13:27

Cytat:

Napisał czosnek (Post 68739)
Brody są wyłożone płytami betonowymi więc i na rolkach byś przejechał ;) Parę zdjęć (że się tak zareklamuję) http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3582

Wszystko super, tylko brody jak i caly odcinek z Komanczy do Duszatyna jest objety zakazem LP. Szczegolnie juz podjazd do jeziorek, to szubiennica, bo to droga nieutwardzona i naprawiana specjalnie ostatnio przez NLP Komancza.
Kup aktualna mape Bieszczadow i bedziesz miał dokładnie oznaczone, ktorymi trasami mozesz, a ktorymi nie. Najlepsze sa mapy Krukara.
Motor, poza tym robi wiecej halasu i jest wieksze cisnienie w rejonie rezerwatow, a dwa takie masz "po drodze".
Wiekszosc "polecanych" tu (nie idzie tylko o czosnka;)) tras objetych jest zakazem ruchu i jest to BARDZO ZLY POMYSL.:(

czosnek 03.08.2009 13:35

Od strony Smolnika z tego co widziałem zakazu nie ma. Zwłaszcza, że po drodze jest karczma i pole namiotowe. Ja przyznaję, że pojechałem od tej zakazanej strony i to był jedyny fragment gdzie złamałem prawo (z czego jakoś specjalnie dumny nie jestem, choć jest to zwykła droga a nie szlak turystyczny czy las) Reszta dróg, w które się zapuszczałem zakazem objęta nie była. Tak czy inaczej jeśli ktoś chce off roadu to w Bieszczadach już go nie znajdzie... co przy natłoku turystów wcale mnie nie martwi

Elwood 03.08.2009 13:47

Od Smolnika mozna w kierunku Duszatyna dojechac wzdluz Oslawy, dalej juz nie.
Mozna smialo zalozyc, ze 95% drog utwardzonych zaznaczonych na mapie, a przebiegajacych przez tereny lesne jest objeta zakazem. Te 5% procent, to moga byc drogi gminne. Jest tez ich troche, ale to sporty klopot dla motora w momencie, gdy popada. Zreszta lokalesi uwazaja, ze to "ich" drogi i robia i tak juz nie maly szum wokol tematu.
Dobranoc

czosnek 03.08.2009 13:52

Wniosek: Dojechać gdzie można a dalej z buta. Dobra okazja żeby zobaczy jeziorka duszatynskie.

wojtekm72 04.08.2009 10:32

Tak jak opisał LUKCHOL - brody i droga szutrowa z żona do przejechania wokół Komanczy.Trasa z Cisnej na Terkę oraz koniecznie Muczne i dalej na Bukowiec .

petrosbike 04.08.2009 15:54

Kurcze do tego Bukowca to chyba jakimś helikopterem? bo tam wszędzie zakaz wjazdu widze na mapie. Może znasz jakis dojazd dozwolony?Cisna-Terka to i owszem- nawet tam widzę znaki PKS.

Beddie 04.08.2009 17:36

Dla przestrogi przytoczę historię, która to w zeszłym sezonie się wydarzyła, a miała miejsce właśnie w okolicy tamtejszej. Otóż na stacji benzynowej, nie pamiętam, czy to Rzepedź czy Szczawne (ale pamiętam śliczne dziewczątko za kasą i marne paliwo) będąc na moto odbyłem przykrą rozmowę z lokalnym leśnikiem. Facet, oprócz przetrawionego alkoholu ział jadem i nienawiścią do jednośladów. Stwierdził, że żałuje, że, choć mundurowy, to nie ma broni, bo by strzelał do motocyklistów, zwłaszcza offroadowych. Powiedział też, całkiem serio niestety, że ma zamiar nosić broń z gumowymi kulami i strzelać w plecy gościom, którzy jeżdżą w terenie. Ponoć taka postawa nie jest odosobniona...

petrosbike 04.08.2009 18:31

Rany boskie co za ludzie. Ale co dziwnego przecież juz dawno okrzyknieto Bieszczady polskim Dzikim Zachodem i kraina bezprawia a przynajmniej pomniejszonego prawa a najlepiej lokalnego prawa. Jak tak bedzie jak mówicie to po 2 dniach wypierdziele na pogórze.

wojtekm72 05.08.2009 22:08

Jeśli jedziesz z plecaczkiem to nie szukaj offa ! Brody z drogami szutrowymi jak najbardziej ,Muczne i dalej- jest do przejechania /5 pln od głowy to kosztuje/ z boku granica UA , pustki i piękne widoki . Tak jak napisałem wczesniej jadąc z Baligrodu na Cisną odbij na Terkę - super droga .

petrosbike 06.08.2009 00:40

Jasne, juz sobie zanotowałem. Oczywiste że w błoto i hardoff sie nie puszczę. Ta droga do Mucznego i dalej do Bukowca bardzo chetnie zalicze nawet jeśli to by kosztowało 10pln.
Musze równiez zajrzec do Tarnawy Niżnej bo tam moje korzenie od pradziada. Ciekaw jestem jak to teraz wygląda i czy wogóle wygląda.
Dzieki za podpowiedź. Gdybys jeszcze mógł cos podpowiedziec to bedę zobowiazany a i browca na szlaku nie poskąpię :-)
Oczywiscie wieczorkiem na wzmocnienie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.