Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Łańcuch -zakuwanie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35470)

CzarnyCzarownik 25.07.2019 10:16

Może warto zmieniać pierścienie raz za czas. Raz się przejechałem bo jak wyciągałem wewnętrzny to chyba za mocno go ścisnąłem i potem wypadł mi tłoczek z pompy hamulcowej z tyłu.
Od tego czasu zawsze wydaję to 50gr i kupuję nowe po demontażu :)

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

Zet Johny 25.07.2019 10:17

Zauważcie że DID do łańcucha ZVMX nie przewiduje spinek. Przypadek?
Jaki jest problem zakuć dobrze. Masz do tego zakuwarkę i potrzebna jest też suwmiarka którą sprawdzasz czy ogniwa są odpowiednio zakute. Nie może być za luźno ale też za ciasno.

CzarnyCzarownik 25.07.2019 11:16

Do 525 VX jest zapinka bo kupowałem na allegro :)

Inna sprawa, jak komuś zależy na gwarancji to:
1) łańcuch musi być zakuty (nawet jak kupiłem 520 VX2 i w zestawie była spinka to na pudełku pisało, że ze spinką traci ważność),
2) musi być zakuty zakówarką z logo DID,
3) zakute musi być przez mechanika, a nie zwykłego człowieka w szopie :)

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

matjas 25.07.2019 11:27

Cytat:

Napisał Zet Johny (Post 645204)
Zauważcie że DID do łańcucha ZVMX nie przewiduje spinek. Przypadek?
Jaki jest problem zakuć dobrze.

żeby nie było, że namawiam na rozwiązania używanego przez naszych praszczurów :D
jeślimasię zakuwadło to oczywiście należy go użyć, jesli sie go nie ma a producent daje możliwość użycia zapinki to oczywiście można jej użyć również.

radiolog - wzmiankowane NC700 z pierwszych roczników produkcji miały akcję przywoławczą na pękające łańcuchy napędowe - taniość produkcji sie zemściła. nie wiem jednakowoż czy puszczała używana wtedy zapinka czy po prostu łańcuch był za słaby do tego 'szatana' :D
obecnie, pomna na niewesołą historię oraz wzw ze zwiększeniem mocy w NC750X do zawrotnych 55KM, Honda fabrycznie zakuwa łańcuch :haha2:

m

Dzieju 25.07.2019 14:19

Nigdy nie zakuwałem i nie planuję zakuwać.
Skoro mi zapinka na łańcuchu przy 55 tyskm ma się dobrze to i 60 tyskm które zrobi do wymiany też dojedzie.
No ale każdy robi co lubi i tyle.
Może w nowej trzeba zakuć bo mocy dużo ?

plaku 25.07.2019 19:30

2 lata temu czyściłem łańcuch,wiadomo najlepiej rozpięty. Jakimś cudem po zamontowaniu zapomniałem o spince, odkryłem to w trasie i na takim zestawie wróciłem bez awarii. Myślę że w czasie pracy łańcucha na ogniwa działają takie siły że samoistne wysunięcie trzpienia jest bardzo trudne. Zawsze miałem zestawy na spinkę,więcej zalet niż wad.

greenman 25.07.2019 20:24

Cytat:

Napisał plaku (Post 645298)
Myślę że w czasie pracy łańcucha na ogniwa działają takie siły że samoistne wysunięcie trzpienia jest bardzo trudne.

Ja tak zawsze myślałem o zębatce zdawczej :D nieźle się zdziwiłem jak zobaczyłem, że koledze ucieka na drugą stronę ulicy. Później wrócił do domu z zabezpieczeniem z drutu bo nie mieliśmy oryginalnej blaszki.
Drugiemu koledze też uciekła, tak jak Emek opisał z F650. Więc taki pewny tego jeżdżenia bez zapinki bym nie był.
I jak nam się nic nie stanie to duże szczęście, ale kciuki trzeba też trzymać za karter.

Melon 25.07.2019 20:51

Cytat:

Napisał szymon25 (Post 645033)
Spinka tez robi robotę

No w cezetce dawała radę.:)Ale w takim moto szkłem dupę podcierać?!:dizzy:
Ja od 10lat zakuwam łańcuch punktakiem(moto 180KM też) który ma więcej lat ode mnie ale takie narzędzia to za komuny były.

Lucky Luke 26.07.2019 10:26

Przelatalem wiele km na spince w TE450 oraz rd04 nigdy nic się nie stało.
Teraz mam zakute bo w zestawie nie było spinki.
Róznicy nie widzę żadnej...

winc74 26.07.2019 13:25

Imadło i śrut z jakiegoś łożyska.
Zakułem z 50szt żaden się nie rozleciał.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.