Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Zabezpieczenia motocykla (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34133)

Emek 31.01.2019 09:21

Onufrego pytaj pod kątem ubezpieczenia. Będzie wiedział najlepiej.

nabrU 31.01.2019 11:03

Ja bym dodał tak prostą rzecz jak pokrowiec na moto jeśli moto parkuje w miejscu jak np. parking podziemny. Przeciętny złodziej wtedy nie wie co jest pod nim i zadaje sobie pytanie czy warto.

wojtekk 31.01.2019 11:16

Podnosi i wie.

nabrU 31.01.2019 11:31

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 622522)
Podnosi i wie.

Mój pokrowiec Oxforda ma przrlotke na łańcuch więc jestem w stanie zapiąć łańcuch na moto z pokrowcem. Więc nie tak łatwo podnieść pokrowiec. Jest też klamra pod silnikiem.

Wszystko się da zrobić ale to zawsze dodatkowe sekundy dla złodzieja

Dzieju 31.01.2019 11:43

Faktycznie , rozciąć pokrowiec to ok 1 sekundy :)

wojtekk 31.01.2019 11:49

Wystarczy podnieść tył i już wiesz, co jest pod. Odpinasz klamrę to sekunda. Czyli po trzech widać co pod.

majki 31.01.2019 16:05

Przy nowym/drogim moto tylko AC i śpisz spokojnie, a do tego jesteś kryty jak sam coś głupiego wywiniesz... ;) Dodatkowo na mieście używam mocnego, dwustronnie ryglowanego Ulocka (przypinanie do słupka bądź blokowanie koła przez lagi), byle kmiot tego nie ruszy, a na prosa to jeden pies. Do tego dobrze jest zostawiać moto w takim miejscu, żeby nie dało się podjechać busem za blisko... Pokrowiec w garażu to głównie przed kurzem i 'macaniem' innych użyszkodników garażu. A i pomaga rzadkie mycie moto...usłyszałem kiedyś o swojej NAT, że wygląda jakby miała z 10lat, taka jest 'zniszczona'...miała 6miesięcy i była po prostu ubłocona po offie... :D

Braciak jak kupił GS12LC to niczym moto nie blokuje zostawiając na wiele godzin w centrum Wawy czy w garażu...tylko seryjny alarm/immo i blokada kiery...ale ma AC. Nie rozumiałem tego i swoją starą, styraną czwórkę zawsze ulokiem blokowałem parkując obok jego nowego GSa...teraz jak mam nowe moto z AC to już łapię o co kaman...czasem mi się nawet nie chce Ulocka zapinać...tylko blokada kiery... :p

yeuop 03.03.2019 07:04

Ktos korzysta z lancuchow Almax lub Pewag?
Niestety nie mam możliwości mieć kotwe w garażu, ale chętnie takim 'okrętowym' lancuchem bym przypial motor do pralki czy czegos mało porecznego....

Dredd 03.03.2019 15:02

Cytat:

Napisał Radarman (Post 622520)
Ja bym dodał tak prostą rzecz jak pokrowiec na moto jeśli moto parkuje w miejscu jak np. parking podziemny. Przeciętny złodziej wtedy nie wie co jest pod nim i zadaje sobie pytanie czy warto.

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 622522)
Podnosi i wie.

Cytat:

Napisał Radarman (Post 622528)
Mój pokrowiec Oxforda ma przrlotke na łańcuch więc jestem w stanie zapiąć łańcuch na moto z pokrowcem. Więc nie tak łatwo podnieść pokrowiec. Jest też klamra pod silnikiem.

Wszystko się da zrobić ale to zawsze dodatkowe sekundy dla złodzieja

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 622531)
Faktycznie , rozciąć pokrowiec to ok 1 sekundy :)

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 622533)
Wystarczy podnieść tył i już wiesz, co jest pod. Odpinasz klamrę to sekunda. Czyli po trzech widać co pod.

To wszystko prawda. Wiadomo, że jeśli złodziej upatrzy sobie motocykl i jest odpowiednio zmotywowany, to nic go nie powstrzyma. W skrajnej sytuacji sam oddasz mu kluczyki wraz z dowodem rejestracyjnym, kurtką i kaskiem. Ale...

Ja zawsze przykrywam motocykl w obcych miejscach i pokrowiec nigdy nie został przecięty ani nikt nie odpiął paska pośrodku.

Pokrowiec ukrywa motocykl przed wzrokiem ciekawskich. Złodziej nie zauważy go, gdy jest w danym miejscu "przy okazji", może zabezpieczyć też przed amatorami np. kufra czy lusterka.
Zapobiega też np. siadaniu np. przez dzieci i przypadkowemu przewróceniu czy porysowaniu.

gumpinoga 04.03.2019 10:32

w tym wszystkim nie chodzi czy ukranda czy nie,bo jak maja ukrasc to ukradna,chodzi o to zeby chociaz troche utrudnic i spowolnic zlodzieja, i tyle, wiec kazde zabezbieczenie jest dobre,lepsze gorsze ale jest , ja zapinam na łancuch przed zebatka dwie male kłodki na "ciasno" taka mala niespodzianka gdyby chcial pchac motor no i do tego na tarcze Abusa

https://www.ebay.de/itm/ABUS-Granit-...XpQ:rk:49:pf:0

i ide spac do namiotu....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.