Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Strzały w okolicach filtra. Crf 1000l Dct (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30385)

mdxmd 16.10.2017 10:08

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 552727)
pojebana ekologia. jest za ubogo i wali w dolot. zaslepic i lage klasc.

jest odwrotnie jak piszesz...

powietrze jest doprowadzane już za głowicą niemal przy kolektorze wydechowym, w celu dopalenia resztek paliwa co w konsekwencji pozwala silnikowi pracować na bogatszej mieszance [przecież regulacja mieszanki jest przez sondę lambda w trybie loop-mode]. Podczas hamowania silnikiem zawór zamykający dopływ powietrza jest zamknięty aby właśnie nie było tych strzałów być może euro4 wymusiło na konstruktorach pozostawieni otwartego zaworu i dlatego strzela... trzeba by to sprawdzić w praktyce.

Ale zamykanie dopływu powietrza jest w/g mnie złym rozwiązaniem..

bogdanbc 16.10.2017 10:21

To stukanie po lewej - to chyba łańcuch stuka w wahacz, prowadnicę.

szynszyll 16.10.2017 10:45

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 552728)
jest odwrotnie jak piszesz...

powietrze jest doprowadzane już za głowicą niemal przy kolektorze wydechowym, w celu dopalenia resztek paliwa co w konsekwencji pozwala silnikowi pracować na bogatszej mieszance [przecież regulacja mieszanki jest przez sondę lambda w trybie loop-mode]. Podczas hamowania silnikiem zawór zamykający dopływ powietrza jest zamknięty aby właśnie nie było tych strzałów być może euro4 wymusiło na konstruktorach pozostawieni otwartego zaworu i dlatego strzela... trzeba by to sprawdzić w praktyce.

Ale zamykanie dopływu powietrza jest w/g mnie złym rozwiązaniem..

racja - to uklad dopalania a nie jak sadzilem powrotu do airboxa - strzalki zle zinterpretowalem. tak czy srak mieszanka jest nieoptymalna.

Birtka 16.10.2017 10:45

Mi to dzieje się tylko przy przygazówkach na jałowym biegu. Mam Dct i podczas jazdy nigdy mi się to nie zdarza. Poprostu przygazówek nie będę robił. Co nie jest do końca rozwiązaniem. A odpowiedź ze to lampa faktycznie mnie nie przekonała.

a ta ostatnia część pytania o vmax?

Grzechu2012 16.10.2017 11:22

Cytat:

Napisał Birtka (Post 552734)
Mi to dzieje się tylko przy przygazówkach na jałowym biegu. Mam Dct i podczas jazdy nigdy mi się to nie zdarza. Poprostu przygazówek nie będę robił. Co nie jest do końca rozwiązaniem. A odpowiedź ze to lampa faktycznie mnie nie przekonała.

a ta ostatnia część pytania o vmax?

Według licznika 210 z tym ze manualem

madafakinges 16.10.2017 11:26

Moja poszła218 ale poszła by 219;)

W dwie osoby, kufer i sakwy w drodze na bałkany na luzaka do 200 się napędzałem.

Novy 16.10.2017 12:22

Cytat:

Napisał Birtka (Post 552644)
Witam! Mam pare pytań do użytkowników.
1.Podczas przygazówek zdarzają się dość często strzały w okolicach filtra powietrza. Czy wam też się to zdarza?
2. Na nierównościach hałasuje z tyłu. Podjechałem do serwisu bo myślalem, że to tylny amortyzator. Ale w serwisie powiedzieli ze to tylna lampa tak hałasuje. Też tak macie?
3. Wiem,że Afryka nie do tego służy, ale jaki v max udało się wam uzyskać Afryką dct. Mi na prostej autostradzie 203 a z górki 208 a pod górke 197.
4. Jak dbacie o lagi. Czyścicie je z kurzu czy nie na takiej potrzeby.
Dziękuje za odpowiedzi a co złego to nie ja (;

1. Podczas przygazówki w moim DCT też tak czasem parchnie, coś jakby foch :D
2. Może to centralka? U mnie się tłucze i to ewidentnie jest centralka. Nic innego nie biorę pod uwagę :D
3. Wg licznika było 211 albo 213
4. Nic nie robię.

Birtka 16.10.2017 13:57

Dzięki Wszystkim za odpowiedzi!!!

Emek 16.10.2017 14:09

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 552728)
być może euro4 wymusiło na konstruktorach pozostawieni otwartego zaworu i dlatego strzela... trzeba by to sprawdzić w praktyce.

Ale zamykanie dopływu powietrza jest w/g mnie złym rozwiązaniem..

Nie jestem ekspertem ale moja chyba ma jeszcze EURO-3 a popping występuje. Jeśli zamykanie tej rurki jest złe to czemu producenci tłumików dodają kulkę do zaślepienia?? :dizzy:

Birtka 16.10.2017 14:13

Nie mam centralki. Zadzwonię do Hondy i zapytam o te strzelanie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.