Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Tribute to Africa Twin Marathon (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=42277)

CzarnyEZG 30.03.2022 11:58

1 Załącznik(ów)
Majo - tu masz fotę od spodu (RD03 Marathon)
Wychodzi, że był tylko wlew i pewnie jakiś wężyk do wyciągania płynu.

Lucky Luke 30.03.2022 12:17

Dokładnie , nie było żadnego odpływu tylko wlew, widocznie tylko po to aby spełnić wymogi regulaminu.
Pamiętam, że wtedy ze dwie godziny siedziałem nad tym moto, bo chciałem podpatrzyć czy można coś zgapić i wdrożyć u siebie. Poza chwytem powierza i kurzą stopą nic by mi się nie przydało ;)
Tłumaczyłem bałwankom w salonie , że mają błąd w opisie bo napisali wagę 180kg :D, a oni no nie przecież tak jest napisane :D chyba , żaden z nich nie miał Africy :D

CzarnyEZG 30.03.2022 12:20

Merta robi narzędziówki na wzór tego przybornika, tylko są przykręcane a nie spawane.
Ale polecam. Fajne to.

Lucky Luke 30.03.2022 12:24

Cytat:

Napisał CzarnyEZG (Post 775437)
Merta robi narzędziówki na wzór tego przybornika, tylko są przykręcane a nie spawane.
Ale polecam. Fajne to.

W terenie średnio, widziałem już rozwalone , do tego strasznie się syfi.

majo 30.03.2022 12:37

Dokładnie!!! To słabe miejsce na narzędzia. Też o tym myślałem robiąc zbiornik. Można wozić ale trzeba w dobry worek to zapakować.

CzarnyEZG 30.03.2022 12:50

Ja mam od paru lat na dętki i tego typu rzeczy i działa.
Pewnie zależy od sposobu użytkowania.

majo 30.03.2022 13:12

Jeżeli macie ogarniętego spawacza, który powiększy oryginalny zbiornik do 42 litrów to mogę poświęcić jeden baniak. Nie udało mi się dotrzeć do wymiarów Marathona, może odległości między punktami skrajnymi zbiornika ułatwiłyby przeróbkę.
Lucky dodatkowy wentylator to pierwsza rzecz, którą bym założył. Zastanawiam się, czy nie łatwiej przerobić zbiornik pod airboxa z 07 niż pchać się w snorkel.

Dzieju 30.03.2022 16:06

Tak narzekacie na hamulce w 03 , mam ją od 19 lat , trochę km też zrobiliśmy i tylko 3 razy podczas hamowania pomyślałem że mogły by być nieco skuteczniejsze , z czego dwa razy z pasażerem.
Oczywiście całkiem ich nie zabrakło nigdy , nawet w tych trzech razach.
Wszystko zależy od kierującego.

Lucky Luke 30.03.2022 16:33

Cytat:

Napisał majo (Post 775459)
Jeżeli macie ogarniętego spawacza, który powiększy oryginalny zbiornik do 42 litrów to mogę poświęcić jeden baniak. Nie udało mi się dotrzeć do wymiarów Marathona, może odległości między punktami skrajnymi zbiornika ułatwiłyby przeróbkę.
Lucky dodatkowy wentylator to pierwsza rzecz, którą bym założył. Zastanawiam się, czy nie łatwiej przerobić zbiornik pod airboxa z 07 niż pchać się w snorkel.

W sumie zależy od sposobu użytkowania, jak orzesz w piachach to rzeczywiście drugi wentylator się przyda.

ArtiZet 30.03.2022 22:00

Zbiornik to jedno a czy w tylnych boczkach nie było dodatkowych zbiorników paliwa?? To mi się wydaje byłoby najtrudniejsze...one chyba były z aluminium.

P.S. ok. Pół roku temu była na sprzedaż B. Ładna replika za ok 30-35 tys PLN


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.