Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   zelowy ytx14-bs (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35421)

Franz 17.07.2019 13:29

1 Załącznik(ów)
Regulator podaje prąd w zależności od potrzeb
od duzego do zera
Zwykła ładowarka ładuje caly czas takim samym
W zwyklym kwasiaku odparuje woda gdy jest przeładowany
- gotuje sie . Cele mają ujscie gazów
Żelowy jest zapakowany szczelnie
To z głowy. Dokładne wyjasnienia znajdziesz w necie
ps. zamontuj sobie chinskie gniazdo do ladowania
elektroniki z woltomierzem. Kupilem za 14 euro
Chodzi już rok i dalej dziala. Przejechane przeszlo 10 tys km.Voltomierz wskazuje dość dokladnie +- 0.10 V
o ile woltomierz sprawdzajacy też dokladny ( też chinczyk )
i masz ciągłą kontrolę.
Masz ładowanie akumulatora przez gniazdo , voltomierz
i dwa piny do sprzetu. Ma być koniecznie
z wylacznikiem

ArtiZet 17.07.2019 13:36

Chodzi o to aby go nie przegrzać- mocno rozładowany aku z moto pobiera duzy prad który powoduje jego nagrzewanie ( prad ladowania spada wraz z naładowaniem aku); żelowy powinno sie ładować pradem o stałej wartości czego klasyczny układ w moto nie zapewnia (tu jest z zasady stałe napiecie a nie prąd)

CzarnyCzarownik 17.07.2019 13:52

Nie po to jest ograniczenie maksymalnego prądu na 1/10 aby ładowanie trwało około 10h i aku się nie grzał?

Wiem że to inna technologia ale lipole się ładuje prądami 5 razy większymi od pojemności (czyli 50x większy prąd w porównania do żelowego/kwasowego) i w 30min mamy naładowanego lipola. Robią się ciepłe ale bez przesady.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

ArtiZet 17.07.2019 13:56

Cytat:

Napisał CzarnyCzarownik (Post 644326)
Nie po to jest ograniczenie maksymalnego prądu na 1/10 aby ładowanie trwało około 10h i aku się nie grzał?

A gdzie w moto masz takie ograniczenie ??

robertG7 17.07.2019 17:26

Cytat:

Napisał Franz (Post 644324)
(...)

Franz, masz nagłośnienie JBL na moto? jak w Goldasie? :drif:

Franz 17.07.2019 17:48

1 Załącznik(ów)
Nie, w garażu siedzę bo cieplo i muza leci
JbL się przy okazji ładuje :)
Sprzęty się przegląda.
.

R2D2 21.07.2019 23:25

Dzisiaj kupić dobre aku to jest wyczyn.
95% aku to podróby i to bardzo gównianej jakości , napisane 12Ah w rzeczywistości od 5 do 8 Ah i zdycha max po 3 sezonach.

Mam w afryce aku motobatt model MBTX12U (14Ah) , akumulator pracuje bezawaryjnie 8 sezon.
Afra eksploatowana codziennie, co najmniej 2 razy odpalanie.
Aku kosztuje 2x tyle co chińskie gówno ale jest warte swojej ceny.

I jeszcze jedna ciekawostka - w marcu 2018 zrobiłem pomiar pojemności i wynosiła ona:
1 rozładowanie - przy średnim prądzie rozładowywania 3,944A --> 9,14Ah
2 rozładowanie - przy średnim prądzie rozładowania 1,394 A --> 10,13Ah
Obciążenie żarówki H4

Moim zdaniem po 7 sezonach eksploatacji to znakomity wynik :D

Dzieju 25.07.2019 14:11

W ramach testu mam założoną żelówkę z odzysku po Hondzie CBF , położyłem na boku żeby się zmieścił i kabli wystarczyło.
Póki co działa , kopie w rozrusznik ładnie i ...... jak na razie nic się złego nie dzieje.
Pytanie czy w motocyklach z zelówkami są inne regulatory takie niby do żelówek? Czy to tylko propaganda ze specjalnymi ładowarkami.
Nie chodzi o wyczytanie informacji z internetu ale o prawdę faktyczną.

krakus 25.07.2019 14:17

pytanie z innej beczki. Na wiosnę kupiony nowy akumulator żelowy. Motocykl stał miesiąc nieużywany, podłączone na stałe gniazdko usb (bez przekaźnika). Napięcie spadło do 5,7V.
Czy możliwe, że to gniazdo tak wyciągnęło?
Czy ten akumulator jeszcze się do czegoś nadaje, czy na wymianę tylko? Moja ładowarka nie chce ruszyć, za niskie napięcie. Prostownika nie posiadam.

Dzieju 25.07.2019 14:22

Masz pewnie głupiointeligentą ładowarkę, podaj z jakiegoś akumulatora napięcie , ładowarka to zobaczy i może ci ruszy.
Taaaa a taki zwykły prostownik robi robotę i nie potrzebuje mózgu elektronowego żeby ładować :)
Sprawdź czy i ile pobiera to gniazdko prądu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.