Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Jak odnowić osłonę silnika. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=12154)

Dzieju 17.02.2012 07:43

Cytat:

Napisał Babel (Post 222257)
Wy se czopery pokupujcie i je polerujcie - może jeszcze sakwy skórzane z frędzelkami i ćwiekami do Afri ;):haha2::lol8::lol8::lol8: - sorki ale nie mogłem się powstrzymać

Mam podobne zdanie.
Swoją kiedyś przeleciałem tylko szczotką na wiertarce , efekt półmatowy i odświerzony.
To ma osłaniać od kamieni czy błota a nie robić za lusterko , no ale każdy ma inaczej :)

jaro 17.02.2012 08:39

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 222312)
Mam podobne zdanie.
Swoją kiedyś przeleciałem tylko szczotką na wiertarce , efekt półmatowy i odświerzony.
To ma osłaniać od kamieni czy błota a nie robić za lusterko , no ale każdy ma inaczej :)

Czyli co -albo rybki ,albo albo akwarium?:dizzy: Ja chcę jedno i drugie.

Tu nie chodzi o blask czoperowy tylko porobiły się zacieki bo zbyt długo zwlekałem ze spłukaniem płynu ,którym myłem moto i trochę się w osłonę wgryzł.:haha2:Poza tym cieszy mnie że moje moto jest sprawne a jak jeszcze dobrze wygląda to dlaczego nie? I możecie mi wierzyć nie jest mi obce błotko szuter czy piach:D

Marcin-BB 17.02.2012 08:48

Jaro nie przejmuj się tymi komentarzami!:)
Ci co tak piszą też by chcieli mieć taką nówkę błyszczącą osłonę, tylko siły w ręcach nie mają i dorabiają teorię do tego:D:D
Zima jest fest- coś trzeba robić, a tak jak napisałeś- cieszy to oko. I wcale nie przez chwilę- moje polerowanie wytrzymało cały sezon- a nie latam tylko po czarnym!:Thumbs_Up:

Lepi 17.02.2012 08:53

Jak ktoś chcę to mogę zaproponować roczny abonament na polerowanie osłony bez limitu ilości zabiegów :haha2:

Dzieju 17.02.2012 10:51

Cytat:

Napisał jaro (Post 222320)
Tu nie chodzi o blask czoperowy tylko porobiły się zacieki bo zbyt długo zwlekałem ze spłukaniem płynu ,którym myłem moto i trochę się w osłonę wgryzł

Tu masz rację zacieki czy inne plamy jak najbardziej.
Chodziło mi bardziej o przeroście formy nad treścią :D
Żeby było jasne nie podważam czyjegoś pomysłu a jedynie wyrazam swoją opinnię że ładnie wyglada czysta ale polerka w żaden sposób mi nie podchodzi...... to takie nie męskie ;)

Lepi dobry pomysł :Thumbs_Up:

Scorpi 17.02.2012 12:15

Kazdy robi to co lubi..Afryka powinna przyciagać wzrok. Co niektórzy przeciwni są bo jak by załozyli takie lustro pod silnik swojego kszaczora to dopiero byłby kontrast:D

Gawień 17.02.2012 12:47

Ja swoją przeleciałem takim papierem ściernym 600 co ma gąbkę w sobie , na mokro , rysy w miarę zniknęły , a cała osłona zrobiła się mleczna. Było estetycznie ale też nie rzucało się w oczy :)

jaro 17.02.2012 18:44

A czy ktoś się orientuje jak to jest fabrycznie zrobione.Osłona ma specyficzny kolor czy nie jest to właśnie anodowane?

tadelo 25.04.2012 07:57

Jak już tak piszecie o odnawianiu osłony silnika to może ktoś wie gdzie dokupić gumowe amortyzatory do tejże osłony? W mojej AT się poprzecierały i strasznie osłonka brzęczy przy 5000/min.
Ewentualnie od jakiego czego podebrać zamiennik?

Alpak 25.04.2012 08:45

W larsonie ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.