Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Za małe ładowanie na światłach (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37067)

Alibaba 13.04.2020 20:18

Zastanawiam się czy przełącznik świateł może dawać takie objawy ?

CzarnyEZG 13.04.2020 20:20

Cytat:

Napisał Alibaba (Post 677114)
Zastanawiam się czy przełącznik świateł może dawać takie objawy ?

Coś mi tu nie gra - w pierwszym poście pisałeś, że szlag trafia akusa podczas jazdy na drogowych.
Teraz piszesz, że nie da się ich załączyć, tylko da się przytrzymać przycisk, żeby świeciły.

Jeździsz 15 km z wciśniętym przyciskiem od długich? Dobrze to odczytałem?

RAVkopytko 13.04.2020 20:21

Cytat:

Napisał CzarnyEZG (Post 677112)
Wróżenie z fusów.
W takim razie masz winnego - zwarcie w przełączniku świateł.

Czarny,przed chwilą powiedziałem to samo Adamowi prze tel.

ArtiZet 13.04.2020 20:21

Poczekaj...na poczatku pisales ze problem masz z odpaleniem po 15km jazdy czyli trzymasz czerwony przycisk przez 15km ?? Czy miales na mysli mijania ??

Alibaba 13.04.2020 20:33

oczywiście miałem na myśli mijania ,drogowych nie mogę włączyć na stałe a post już poprawiłem

CzarnyEZG 13.04.2020 20:40

Cytat:

Napisał RAVkopytko (Post 677116)
Czarny,przed chwilą powiedziałem to samo Adamowi prze tel.

Tadam :)

CzarnyCzarownik 13.04.2020 20:54

Światła mijania i drogowe chyba nigdy nie swiecą się razem? Dla mnie to działa dobrze, nie ma tam zadnego zwarcia w swiatłach.

Mozesz dla pewności w poszukiwaniu jakiegoś zwarcia: odpiąć aku, odłączyć jedną klemę aku i włączyć do instalacji amperomierz. Powinno być 0 poboru pradu, jak przekręcisz stacyjkę, bez zapalonych świateł to powinien być minimalny pobór prądu, ale nadal prawie 0.
Potem właczaj odbiorniki i sprawdzaj co się dzieje. Jak zarowka się zapala i ma 50W to oczekujesz poboru około 4A. Jak nie zobaczysz żadnej kosmicznej wartości na mierniku to dla mnie powinno być OK z układem elektrycznym i jedyny problem to byłoby zbyt słabe ładowanie.
Ale tego już szukasz miedzy magnetem-regulatorem-akumulatorem.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

ArtiZet 13.04.2020 21:20

Zdalnie ciezko bedzie pomoc.
Jak dla mnie to ten regler nie jest pewny... napiecie ladowania 12.5 V na swiatłach mijania nie pozwala doładowywac aku w ogole

kdf 13.04.2020 21:40

Sprawdzaj po kolei. Zwarcie któregoś z uzwojeń alternatora trudno zmierzyć bez precyzyjnego omomierza, ale pomiar napięcia poszczególnych uzwojeń podczas pracy pod obciążeniem jest bardzo łatwe i miarodajne. Jeżeli napięcia będą prawie równe szukaj dalej. Jeżeli napięcie za regulatorem będzie większe o więcej niż 1V niż na stykach akumulatora wina leży w instalacji za regulatorem.
Nie wiem ile prądu pobiera układ zapłonowy (myślę że nie więcej niż 6-10 amper) ale jeżeli prąd wychodzący z regulatora przy wyłączonych światłach będzie większy niż 15-20A winne będzie zwarcie w instalacji.

Alibaba 13.04.2020 21:51

Dzięki za cenne wskazówki , w wolnych chwilach będę wszystko sprawdzał po kolei i dam znać jak efekty


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.