Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   BMW (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=179)
-   -   A właściwie czemu nie BMW? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32815)

KristoF 28.08.2018 16:32

[QUOTE/]
Dla wyjaśnienia, jak dla mnie to tylko Honda bo jej ufam a pytanie zadałem z ciekawości.[/QUOTE]
Jak czytam/słucham fanatyków firmy to zawsze sobie przypominam scenę filmu Gremliny, gdzie pewien farmer zachwala swój traktor czy spychacz bo jest niezawodny, gdyż jest 100% made in USA. Później nawalony żali się, że zajrzał pod maskę, a tam mnóstwo części importowane. :)
Dla mnie liczy się MODEL, nie firma. Wiara w firmę to jak wierzyć w sportowca, że zawsze zwycięży. Taaaa.

Zmyler 28.08.2018 17:26

:eek: Matjas gdybyś to napisał jakieś 3 mieś temu nawet bym się za bmw nie obejrzał. :haha2:


Yeuop zapomniałeś dodać na początku odgłosu i co jakiś czas w trakcie "A", coś w podobie odgłosu z filmów dla dorosłych o paniach z dużym przełykiem
Aghgh aghgh aghghg aghghg :D:haha2:

MirekŚwirek jak będziesz dziś do mnie jechał weź po drodze zgrzewkę tarcz do szlifierki ,:beer2:

RAVkopytko 28.08.2018 21:56

Matjas,kiedy mogiem poodlądac Te cegłę i ewentualnie przejechac się po B,łące ?

matjas 28.08.2018 23:09

Cytat:

Napisał Raviking (Post 597345)
Matjas,kiedy mogiem poodlądac Te cegłę i ewentualnie przejechac się po B,łące ?

Przyjedź. Będziemy negocjować ;)

Ale Ze Ty Zmyler BMW i to cycate to po prostu Świat się kończy ;)

Mirek Swirek 29.08.2018 00:07

Już po zawodach. Tarcz nie ma, szlifierki nie ma i Bmw też nie ma. Już nie ma nic. Trajka z gratów powstanie błękitna, piękna :D:bow::drif::dizzy::haha2:;)

Ja i tak kupie R1150Gs. Tym razem będzie biało-niebieski ;) Bajo ;)

matjas 29.08.2018 08:34

Cytat:

Napisał Mirek Swirek (Post 597360)
Ja i tak kupie R1150Gs. Tym razem będzie biało-niebieski ;) Bajo ;)

Nie obraź się bo przecież masz tam jakieś swoje marzenia wymarzone ale 1150 jest NAJgorszym wyborem ze wszystkich GSów.
Sprzęgło na hydraulice, bywają już wersje z servohamulcami, bywają już wersje z dwiema świecami.
Do tego - ludzie się palą, że 1150 jest sześciobiegowy bo w 1100 ponoć brakowało szóstego biegu - być może, ale i tak robiły te motocykle przebiegi z trójką z przodu bez szóstego biegu. Natomiast dodanie szóstki to nie jest niestety nadbieg tylko uprzejmie popierdolono wszystkie przełożenia po kolei co spowodowało, że skrzynia w 1150 jest ZNACZNIE gorzej zestopniowana do codziennej jazdy i do jazdy po zwykłych nieautobahnowych trasach. Nie jest to tylko moje zdanie i ktokolwiek twierdzi inaczej powinien się karnąć 1100 - jeśli powie, że się mylę to ma najmojszą rację.
Do tego 1150 jest najcięższy ze wszystkich GSów no i też nie są to już nowe motocykle. Nawet od dość dawna.

Dla mnie jeśli kupować GSa to tylko ładnego 1100, co może się już udać za 12-14kPLN i mówię o naprawdę ładnym wizualnie egzemplarzu, który było nie było powoli staje się klasykiem, lub dozbierać jednak jeszcze dychę i kupić 1200 - tu trzeba będzie poszukać ale za 25kPLN jest w czym wybierać obecnie.
Ładne 1150 będzie kosztowało kole 18 może i lepiej. MOIM zdaniem wybór 1150 naprawdę jest bez sensu.
1200 waży sporo mniej, ma lepszy pędzel - no po prostu dwie generacje do przodu nie jedna - bo 1150 to technika z czasów konstruowania 1100 - o tym też pamiętaj.

Oczywiście jak pisałem wcześniej - to tylko moje trzy grosze, ale każdemu kto chce kupić 1150, jakiekolwiek piszę to samo.

m

wojtekk 29.08.2018 08:45

Chciałbym połączyć ten wątek z tym:

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1908&page=978

Chyba (jak to mówią na zajęciach z logiki) nie ma co mnożyć bytów.

Tak tylko sygnalizuję, aby nie było teorii spiskowych, że coś znika. Chwilkę poczekam jeszcze - można zgłaszać zdanie odrębne :)

Tank 29.08.2018 08:53

Cytat:

Napisał matjas (Post 597370)
Nie obraź się bo przecież masz tam jakieś swoje marzenia wymarzone ale 1150 jest NAJgorszym wyborem ze wszystkich GSów.
Sprzęgło na hydraulice, bywają już wersje z servohamulcami, bywają już wersje z dwiema świecami.
Do tego - ludzie się palą, że 1150 jest sześciobiegowy bo w 1100 ponoć brakowało szóstego biegu - być może, ale i tak robiły te motocykle przebiegi z trójką z przodu bez szóstego biegu. Natomiast dodanie szóstki to nie jest niestety nadbieg tylko uprzejmie popierdolono wszystkie przełożenia po kolei co spowodowało, że skrzynia w 1150 jest ZNACZNIE gorzej zestopniowana do codziennej jazdy i do jazdy po zwykłych nieautobahnowych trasach. Nie jest to tylko moje zdanie i ktokolwiek twierdzi inaczej powinien się karnąć 1100 - jeśli powie, że się mylę to ma najmojszą rację.
Do tego 1150 jest najcięższy ze wszystkich GSów no i też nie są to już nowe motocykle. Nawet od dość dawna.

Dla mnie jeśli kupować GSa to tylko ładnego 1100, co może się już udać za 12-14kPLN i mówię o naprawdę ładnym wizualnie egzemplarzu, który było nie było powoli staje się klasykiem, lub dozbierać jednak jeszcze dychę i kupić 1200 - tu trzeba będzie poszukać ale za 25kPLN jest w czym wybierać obecnie.
Ładne 1150 będzie kosztowało kole 18 może i lepiej. MOIM zdaniem wybór 1150 naprawdę jest bez sensu.
1200 waży sporo mniej, ma lepszy pędzel - no po prostu dwie generacje do przodu nie jedna - bo 1150 to technika z czasów konstruowania 1100 - o tym też pamiętaj.

Oczywiście jak pisałem wcześniej - to tylko moje trzy grosze, ale każdemu kto chce kupić 1150, jakiekolwiek piszę to samo.

m

Nic dodac, nic ująć. :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Zmyler 29.08.2018 09:06

Matjas -
Ale Ze Ty Zmyler BMW i to cycate to po prostu Świat się kończy ;)[/QUOTE]

EEE.Tylko krowa nie zmienia poglądów. RTeka dostałem od kolegi na testy na 2dni. I bardzo mi przypasował a jeszcze bardziej żonie.W tasie robi robotę, poza tym nigdy nie miałem bmw a trzeba popróbować wszystkiego. W teren na boxera w dalszym ciągu bym się nie zdecydował.

A i jeszcze pytanko : czy te dwie świece to też zło jak hydraulika sprzędła ???

Tank 29.08.2018 09:14

Nie. Tam zamiast jednej cewki zastosowano fajkocewki dla kazdej swiecy. Nic się z tym nie dziej. Tyle tylko ze w tym zestawieniu (po liftowym) jest ABS inegral ze wspomaganiem, i to on bywa problematyczny i zazwyczaj nienaprawialny.

Hydraulika sprzegla tez się nie psuje, problemem tam jest ten niszczesny "za krotki" walek zprzeglowy, ktory w wyjezdzinych egzemplarzach moze byc wytarty, albo co bardziej prawdopodobne, "wyjachal" wjelowypust na tarczy sprzegla- pr, y zadbanych, serwisowany h egzemplarzach ze sprzeglem nie ma problemu. Wiekszym problemem jest to, ze wiekszosc egzemplarzy ma liczniki cofnięte nierzadko o 200 i wiecej tkm, i pozniej jest placz, ze gowno... :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.