Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Stalowa rama ze spalonego motoru (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2560)

Zazigi 18.02.2009 00:45

ja bym odpuścił

pałeł 18.02.2009 01:05

znaczy się, tak ja to widzę, odbudowane prawie nowe bmw - pójdzie na handel jak nówka salonowa
ale ja tam nie zamierzam takiej sprawy promować ale jak chcesz sie dowiedziec co to za stal to zlec badanie staloskopem nazywa sie to staloskopia i robi to każde laboratorium badan nieniszczacych

Greg555 18.02.2009 01:38

Cytat:

Napisał pałeł (Post 44409)
znaczy się, tak ja to widzę, odbudowane prawie nowe bmw - pójdzie na handel jak nówka salonowa ...


Nie wiem jak na to wpadłeś ale nie tak do końca...

Jak go kupie (aukcja) to zamierzam ten motor zrobić dla siebie bo nie dam w salonie $14,000.
Mam dojścia do motorów powypadkowych wiec z dwóch jednego na pewno złoże. Moze chwile mi to zając ale nie mam innego planu.
Bardzo mi się ten motor spodobał. Musze kombinować bo mnie nie stać.
... Znając życie jak by go ktoś robił na handel, to by nie pytał się co zrobić tylko wypiaskował i pomalował i sprzedał.


W międzyczasie wyczytałem ze rama jest stalowa z domieszka Manganu (MN). Mam nadzieje ze ci to coś mówi bo mi nie.

"The tubular space frame in manganese-alloy steel integrates the engine as a bearing element into the framework."


Dzieki z gory

Grzesiek

hubert 18.02.2009 08:42

A przypadkiem w wysokich temperaturach taka rama się nie odkształca ? Żeby się nie okazało że masz dwuślad ?

Dla mnie to kretyński pomysł bo w pierwszej kolejności trzeba dbać o własne zdrowie a dopiero potem o portfel. Jeśli Cię nie stać na BMW to kup coś innego na początek a nie pchaj się w jakiś syf ze spaloną ramą.

Aha i pojawia się jeszcze jedno pytanie. Czy coś takiego w ogóle legalnie zarejestrujesz ?

Lupus 18.02.2009 10:41

Przez długie lata zajmowałem się odbudową samochodów, w tym również nadpalonych - te wspominam najgorzej! Nie przejmował bym się tak ramą, jak całą resztą. Elektronika, wiązka, przełączniki, tysiąc różnych plastików, oringów, uszczelek, wytopionych łożysk, uszkodzone zimery, być może zwichrowane tarcze, części owiewek o które trudno. Powiem tak - ja przy swoim doświadczeniach zastanowił bym się gdyby obok stał identyczny po wypadku. Możesz to również potraktować jako pojazd instruktażowy, bardzo wiele się przy nim nauczysz, zanim z przyjemnością graniczącą z orgazmem pozbędziesz się go na rzecz następnego adepta trudnej sztuki odbudowy.Nie widziałem go więc może się mylę - może spłonęła tylko tylna część, ale muszę przyjąć że zapaliło się paliwo... Powodzenia

firefighter80 18.02.2009 11:10

jeśli chodzi o temperatury podczas pożaru motocykla, to jak chcesz sprawdzić jaka to temperatura, zapal sobie zapałkę i wetknij ją komuś w d....:)
Taka była temperatura:) Będzie zobrazowane:)
Moim zdaniem:
1)Temperatura wpłyneła w ogromny sposób na elementy konstrukcyjne motocykla, jeśli stał podczs pożaru w swojej"fizjolologicznej" pozycji, to prawdopodobnie będze to górna belka ramy, i główka ramy. Półki,lagi..
2)Ni jak nie jesteś w stanie spradzić stanu tych elementów, i tego jak temperatura wpłyneła na ich wytrzymałość, a malowanie proszkowe nie wzmocni ich raczej:):):) Chyba że w myśl zasady: nie zwiajć rusztowań dopuki tapety nie położymy:)

Reasumując:
Ja bym odpuścił, bo jak ci się te biemdabliu poskłada w winklu jak kartonowe pódełko, to dopiero bedziesz miał obraz tego jak temp. wpływa na osłabienie materiałów.

Pomysł-moim zdaniem- z dupy!

A pozatym, co to za pomysł: nowe bmw? pieniędzy chyba masz za dużo:) zapędzisz się w etapie końcowym montowania motocykla kupując kierunkowskaz za 600 zł...
A i tak dalej będzie to fajnas po-pożarowy

Moje zdanie i ch....!

rambo 18.02.2009 11:26

przecie w stanach motocykle dwa razy tańsze :)
za 50$ można kupić 20 letnią japonie jaka u Nas kosztuje z 3000zł

Artuditu 18.02.2009 12:34

Cytat:

Napisał rambo (Post 44457)
przecie w stanach motocykle dwa razy tańsze :)
za 50$ można kupić 20 letnią japonie jaka u Nas kosztuje z 3000zł

No to wysoko dolara cenisz:D
Sprawdzić stanu ramy się nie da do końca a i takie sobie laboratoryjne sprawdzanie pewnie sporo kosztuje. Odbudowa pochłonie budżet, za który śmiało kupiłbyś świeżą i zadbaną AT:drif:

pałeł 18.02.2009 12:40

Cytat:

Napisał Greg555 (Post 44410)
Mam dojścia do motorów powypadkowych wiec z dwóch jednego na pewno złoże. Moze chwile mi to zając ale nie mam innego planu.
Bardzo mi się ten motor spodobał. Musze kombinować bo mnie nie stać.
... Znając życie jak by go ktoś robił na handel, to by nie pytał się co zrobić tylko wypiaskował i pomalował i sprzedał.


W międzyczasie wyczytałem ze rama jest stalowa z domieszka Manganu (MN). Mam nadzieje ze ci to coś mówi bo mi nie.

mówi mi tylko ze domieszek jest sporo w każdym gatunku :)
inny paln to np nówka tenerka 24000 zł bez handlu i bez targu a motocykl naprawde niczego sobie
a jak jestes dobrym negocjatorem to urwiesz z 20 - 30 procent :)

Cytat:

Napisał hubert (Post 44425)
A przypadkiem w wysokich temperaturach taka rama się nie odkształca ? Żeby się nie okazało że masz dwuślad ?


dwuślad to pewnie już jest :P ramy spawa się w pzrzyrzadach i z naprężeniem wstępnym

Cytat:

Napisał hubert (Post 44425)
Dla mnie to kretyński pomysł bo w pierwszej kolejności trzeba dbać o własne zdrowie a dopiero potem o portfel.

i tu masz hubercie swieta racje na zdrowiu sie nie oszczedza

Cytat:

Napisał hubert (Post 44425)
Aha i pojawia się jeszcze jedno pytanie. Czy coś takiego w ogóle legalnie zarejestrujesz ?

bez najmieszego problemu bo przeciez to jest zarejstrowane :D

hubert 18.02.2009 12:46

Cytat:

Napisał pałeł (Post 44465)
bez najmieszego problemu bo przeciez to jest zarejstrowane :D

No tak to Polska przecież. Rama po większym dzwonie czy po sfajczeniu powinna być pozbawiana prawa do rejestracji ...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.