Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Filmy wyprawowe, czym i jak nagrywać, zgrywać, montować FAQ.... (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4244)

Zazigi 19.09.2009 01:42

Cytat:

Napisał dubel (Post 75660)
Za sonym przemawiało to że jako jedyny ma mozliwośc kopiowania danych z karty na twardy dysk z menu kamery:Thumbs_Up: (jest to bardzo przydatne bo jak nagrywamy podczas jazdy zapisujemy film na karcie a podczas postoju kopiujemy go na twardy dysk i mozna wyczyscić karte )

Ale o co chodzi? :dizzy: Gdzie ten dysk gdzie ta karta?

Cytat:

Za panasonic przemawia stabilizacja obrazu za pomocą żyroskopu:Thumbs_Up:
Tu trzeba uważać bo stabilizacje optyczne to wrażliwe rzeczy na drgania i kurz są więc wiadomo.

chinol 19.09.2009 08:29

na początek do obróbki program Pinnacle studio http://www.dobreprogramy.pl/odslona-...nosc,8413.html bardzo intuicyjny i bogaty w funkcje program. Idealny dla początkujących i średnio zaawansowanych, jest w nim wszystko co potrzeba.

dla wymagających Adobe premiere pro http://www.adobe.com/pl/products/premiere/
a z Adobe bez manula wiele nie zrobisz , posiada ogromne możliwości. Praktycznie do amatorki wykorzystasz 10 % opcji.

jesli chodzi o kamerę to się nie wypowiadam bo każdy ma swoją ulubioną.

Kamera kręcąca w FULLHD będzie miała tak ogromne pliki ze do obróbki będzie potrzebny duży dysk i Qcore.

Ze względu na możliwość kręcenia w nocy wybrał bym SONY z systemem NightShot
(takie fajne zielone zdjęcia ) ;)

Dubel 19.09.2009 09:26

Cytat:

Napisał Zazigi (Post 75676)
Ale o co chodzi? :dizzy: Gdzie ten dysk gdzie ta karta?

Dysk tywardy jest na stałe zainstalowany w kamerze a karte to chyba wiadomo wkładamy do kamery i tym sposobem mamy dostepne 2 pamieci.
Podzczas dużych drgan nagrywamy na karte i mamy pewnośc że obraz bedzie zapisany.Dysk twardy podczas drgań potrafi sie wyłonczyć i wtedu człowieka h.. strzela
pozdro:at:

baggins 19.09.2009 09:48

To ja uzupełniając posty poprzedników dodam, że praktycznie każda kamera jest sprzedawana z oprogramowaniem edycyjnym, najczęściej całkiem przyjaznym w użyciu.
Nie zapominałbym o tanich programach typu iMovie, mających swoje ograniczenia w porównaniu z profesjonalnymi Pinnacle/ Adobe, a wypuszcza się z nich całkiem dobry materiał bez konieczności studiowania wielogodzinnych tutoriali.

Co do After Effects, to rzeczywiście — jak ktoś nadmieniał — program do edycji emisyjnej, zaawansowanej korekty obrazu, animowania 3D, edytowalnych w pełni przejść pomiędzy filmami, napisów, etc. ALE da się w nim z powodzeniem pracować nad materiałem video w zakresie montażu.

Komputer do edycji video zdecydowanie szybki i dużo RAM plus szybki dostęp do materiału, czyli dyski.

Przy zakupie kamery zapomina się często o optyce, która tworzy obraz na matrycy. Widziałem kilka kamer, które miały dobre i nowoczesne matryce HD, za to słabą optykę, nie przenoszącą właściwie kontrastu, o kiepskiej liniaturze. Proponuję sprawdzić obraz po teście przed zakupem.
Kolejny haczyk to sprawność systemu ustawiania ostrości AF.

Pozdrawiam wszystkich,
Karol:)

PARYS 19.09.2009 10:18

Cytat:

Napisał dubel (Post 75686)
Dysk tywardy jest na stałe zainstalowany w kamerze
... wtedu człowieka h.. strzela
pozdro:at:

A nie lepiej w takim razie zewnętrznego drajva? Są teraz takie małe zajebiste z pojemnościami 1TB przykładowo. Albo jeżeli ktoś, a tak się też robi, z małym laptopem w kufrze i ściągasz co wieczór?

Cytat:

Napisał baggins (Post 75690)
dodam, że praktycznie każda kamera jest sprzedawana z oprogramowaniem edycyjnym, najczęściej całkiem przyjaznym w użyciu.
Nie zapominałbym o tanich programach

A mnie z tymi fabrycznymi to siwych włosów czasami przybywa. Panasonic ma np syfiasty program jakiś do ściągania zdjęć z aparatu. W ogóle go wyjebałem bo tylko miejsce na drajvie zajmuje niepotrzebnie. Z kolei mialem program z Canonem co zajebisty był, pamiętał które zdjęcia ściągnięte, które nie, obracał do pionu/poziomu, no i w ogóle pałkę robił. Tak więc do końca chyba nie wiesz na co się zdajesz z programem firmowym.
W tym względzie chyba jednak lepiej komercjalny jakiś program używać

Cytat:

Napisał baggins
Przy zakupie kamery zapomina się często o optyce, która tworzy obraz na matrycy....
Kolejny haczyk to sprawność systemu ustawiania ostrości AF.

No i dlatego wcześniej pytałem o zoom jaki jest optyczny czy cyfrowy. Zresztą jak ktoś wspomniał, to wogóle te zoomy są syfiaste w filmie potem.
Aparatem fajnie jakiś detal na zdjęciu wyciągnąć ale kamerą zooma robić na jakiegoś pryszcza na czole?
Jaką matrycą można wyciągnąć potem w programie (i jakim?) jakieś zbliżenie ładne ewentulanie?

baggins 19.09.2009 10:32

Cytat:

Napisał PARYS (Post 75694)
A nie lepiej w takim razie zewnętrznego drajva? Są teraz takie małe zajebiste z pojemnościami 1TB przykładowo. Albo jeżeli ktoś, a tak się też robi, z małym laptopem w kufrze i ściągasz co wieczór?

Mnie odpowiada opcja karty + bank do zrzucania...

Cytat:

Napisał PARYS (Post 75694)
A mnie z tymi fabrycznymi to siwych włosów czasami przybywa. Panasonic ma np syfiasty program jakiś do ściągania zdjęć z aparatu. W ogóle go wyjebałem bo tylko miejsce na drajvie zajmuje niepotrzebnie. Z kolei mialem program z Canonem co zajebisty był, pamiętał które zdjęcia ściągnięte, które nie, obracał do pionu/poziomu, no i w ogóle pałkę robił. Tak więc do końca chyba nie wiesz na co się zdajesz z programem firmowym.
W tym względzie chyba jednak lepiej komercjalny jakiś program używać

Jak sam piszesz, bywa super i do d..y:). Na pewno profi programy edycyjne są lepsze, ale wymagają dużo pracy na początku[/quote]

Cytat:

Napisał PARYS (Post 75694)
No i dlatego wcześniej pytałem o zoom jaki jest optyczny czy cyfrowy. Zresztą jak ktoś wspomniał, to wogóle te zoomy są syfiaste w filmie potem.
Aparatem fajnie jakiś detal na zdjęciu wyciągnąć ale kamerą zooma robić na jakiegoś pryszcza na czole?
Jaką matrycą można wyciągnąć potem w programie (i jakim?) jakieś zbliżenie ładne ewentulanie?

Zoom cyfrowy to kadrowanie obrazu na matrycy przez firmware sprzętu, zdecydowanie nie polecam. Jakość spada, rosnie za to szansa na nieostre obrazy i przenoszenie drgań na obraz. IMHO nie warto.
Poza tym im większa krotność zoomu, tym większe zniekształcenia obrazu na krańcowych ogniskowych szeroko-tele plus mały otwór względny.
A tak ogólnie, to mniej zoomowania = lepiej:oldman:
pozdrowienia

Zazigi 20.09.2009 23:09

Cytat:

Napisał baggins (Post 75690)
Co do After Effects, to rzeczywiście — jak ktoś nadmieniał — program do edycji emisyjnej, zaawansowanej korekty obrazu, animowania 3D, edytowalnych w pełni przejść pomiędzy filmami, napisów, etc. ALE da się w nim z powodzeniem pracować nad materiałem video w zakresie montażu.

Życzę powodzenia. Tak pomyślałem sobie, że w sumie w programie np. 3D Studio MAX też się da zmontować film...

baggins 20.09.2009 23:32

Cytat:

Napisał Zazigi (Post 75776)
Życzę powodzenia. Tak pomyślałem sobie, że w sumie w programie np. 3D Studio MAX też się da zmontować film...

dziękuję za życznienia:). Montuję i produkuję, ale to nie to forum i licytować się bez zamieszczania materiału w tematyce forum nie zamierzam:)
pozdrowienia!
PS. Szacunek dla obejrzanych zajawek

samul 21.09.2009 13:32

:spac: juz chcialem dorzucic swoje trzy grosze, ale widac, ze Greg mial racje... szkoda :(

Zazigi 21.09.2009 13:41

Właśnie to zrobiłeś hehe


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.