Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Komplet turystyczny - tekstylny do max 2500 cebulionów? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43245)

Emek 27.09.2022 10:17

Trzeba było nie pytać skoro i tak na pierwszym miejscu postawiłeś Modekę. :D
Tylko moje pytanie jest takie. Na kiego wuja ci membrana skoro zakładasz na to kondona? Rally to ciuchy od Beemwe. Bardzo spoko w mojej ocenie tylko membrana jest wpinana a ja dla odmiany nie mam ochoty się pieprzyć z zakładaniem na siebie czegokolwiek bo deszcz pada. ;)

zimny 27.09.2022 10:17

Cytat:

Napisał matjas (Post 793273)
Trza było zadzwonić. Nie musiałbym pisać :D :D :D

Hehehe... :o ;)

Emek - jak zaczynałem rozeznania, nie wiedziałem jak sytuacja wygląda. Jak pisałem kilkanaście lat jeździłem w ciuchach jednej marki i nie zgłębiałem tematu w ogóle. Pomyślałem że zanim pójdę po kolejny komplet do tego samego sklepu, podpytam.

Kurtka od BMW z pewnością jest bardzo dobra lub świetna, jakości tych ciuchów chyba nikt nie kwestionuje. W końcu sama kurtała za 3-4 tys musi robić robotę ;)

Co to pytania o to po co mi membrana - jeździłeś przy 15 stopniach w kurtce bez membrany tzn w samej wierzchniej? Bo ja jakoś tego nie lubię a żadnych termoaktywnych bluz itp nie stosuję, tylko t-shirt zwykły. Membrana ma mi załatwić temat wiatru, chłodu i lekkiego raczej, przelotnego deszczu. I tak było dotychczas. Jak miałbym jechać w ścianę deszczu i wierzyć (tzn być pewnym) że nic nie przemięknie to musiałbym być zapewne ubrany w cenie Trampka 600 PD06 :) Oczywiście jakimś rozwiązaniem jest używka o jakiej wspominacie...

Jak mówiłem, mało wymagający jestem i może tu jest problem ;) Ogólnie z tego co widzę - to chyba jest raczej wybór pt. ciuchy z gore-tex czy inne.

Podsumowując - człowiek zakłada wątek aby utwierdzić się w słuszności wyboru a tu się chłopy zaraz odezwą i.....

https://youtu.be/w6QN3EHSjVs

:D :D

Poważniej - dzięki za wszelkie opinie (dobre i złe) i kubeł zimnej wody (sic!). Jak zacznę używać, podzielę się wrażeniami, plusy i minusy.

Dzieju pytał o wyloty z tyłu rękawów, nie, nie ma - ale i nie widziałem takich w innych ciuchach.

matjas 27.09.2022 13:25

Cytat:

Napisał zimny (Post 793276)
Dzieju pytał o wyloty z tyłu rękawów, nie, nie ma - ale i nie widziałem takich w innych ciuchach.

Żeby taki system wentylacji mógł działać musi być coś co możesz otworzyć na plecach na przykład. Tak to będziesz miał strefę wyższego ciśnienia z przodu i to jakby tyle - nie będzie przepływu pod odzieżą.
Nie demonizowałbym jednak tego tematu bo jak jest NAPRAWDĘ W CHUJ gorąco to najlepiej się pozapinać pod szyję i mieć wszystko oblane pod spodem. Jedyne co działa.
Te wszystkie wywietrzniki w naprawdę upalny dzień dają tyle tylko, że się szybciej odwodnisz.

zimny 27.09.2022 15:40

No wiem wiem o co kaman. Tu są dwa duże suwaki na plecach i z opini jakie czytałem to generalnie działa tak jak powinno. Jak jest w uj gorąco to nie bardzo mi się na ten chłodzony powietrzem motur chce wsiadać :)

matjas 27.09.2022 15:43

No i to idzie. Ma być wewdmuch na przedzie i wydmuch na tyle :D

Jeszcze zatęsknisz do Vstroma :D czekam na tą woltę ale to spokojnie. Mamy czas :D

Dzieju 28.09.2022 06:25

Pytałem ponieważ w mojej kurtce mam 8 otworów wentylacyjnych.
Klatka-plecy , rękawy przód i tył.
Jeśli jest wlot a nie ma wylotu to wentylacji nie będzie ciśnienie powietrza nigdzie nie poleci nie przedmucha.

zimny 28.09.2022 08:14

Cytat:

Napisał matjas (Post 793291)
Jeszcze zatęsknisz do Vstroma :D czekam na tą woltę ale to spokojnie. Mamy czas :D

matjasie, mimo różnych zalet beemki, choroba VStromowa mnie całkiem nie opuściła. Ja po prostu uwielbiałem te osiołki, taki trampek na asfalt. Robaki się odzywają... :haha2: To za czym nieco tęsknię to - taniość VStroma. Nie tyle w zakupie (czy wykonaniu) bo teraz ceny szalone ale w dodatkach, akcesoriach. Przykład z brzegu - buma ma kierownicę fatbara. Pomyślałem, spoko - zapodam podwyższenie z przesunięciem ZETA za 200 pln. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że rozstaw śrubek jest 5 mm szerzej niż wszelkie inne - i drogowskaz na SW-Motech lub Wunderlich. To nie są tragedie jak motocykl jest na kilka lat - odżałujesz i masz. Ale u mnie póki co - tylko V-Stromy a kiedyś Trampki utrzymywały się dłużej niż sezon :)

Buma ma jednak jedną cechę która czaruje - doskonale się prowadzi, przyspiesza i hamuje. I jest w tym nie narowista a taka jak ....osiołek na koksie.

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 793333)
Pytałem ponieważ w mojej kurtce mam 8 otworów wentylacyjnych.
Klatka-plecy , rękawy przód i tył.
Jeśli jest wlot a nie ma wylotu to wentylacji nie będzie ciśnienie powietrza nigdzie nie poleci nie przedmucha.

A jaka to kurtka z ciekawości?

W dotychczasowej w sumie miałem tych suwaków z 10 - naprawdę rewelacja. Tyle że wtedy jeszcze robili takie krótkie suwaki. Jeśli chodzi o ręce to chyba wywiewało plecami bo mimo braku wentylacji na tyle rękawów, nigdy nie miałem na łapach dyskomfortu. No jak w korku 35 stopni to w sumie i tak było mi wszystko jedno :)

Jak to będzie - zobaczymy. Ta nowa modeka ma z kolei długie suwaki i na rękawach i na plecach. Życie pokaże czy hit czy kit :confused: ;)

Zeus 13.12.2022 13:51

Pociągnę temat. Chcę kupić komplet RST Adventure III ale kurtka ma zintegrowaną membranę z ociepleniem. Do tej pory miałem komplety 3 warswowe gdzie membrana była osobno wypinana a ocieplina osobno. Jeździł ktoś w kurtce z połączoną membraną i warstwą ocieplającą? Nie będzie w tym za gorąco np koło + 15 - 20 st.C?

zimny 13.12.2022 14:06

Cytat:

Napisał Zeus (Post 801945)
Pociągnę temat. Chcę kupić komplet RST Adventure III ale kurtka ma zintegrowaną membranę z ociepleniem. Do tej pory miałem komplety 3 warswowe gdzie membrana była osobno wypinana a ocieplina osobno. Jeździł ktoś w kurtce z połączoną membraną i warstwą ocieplającą? Nie będzie w tym za gorąco np koło + 15 - 20 st.C?

Zanim kupiłem swoje obecne wdzianko, mierzyłem dokładnie ten model - nową RST Adventure III. Wszystko git, trochę ciężka, ale wygodna, dobrze leżała. Prawie kupiłem ale zorientowałem się że membrana nie jest wypinana - tzn jest połączona z ociepleniem. Głupio, wcześniejszy model miał 3 warstwy. Jakbyś jednak robił przymiarki zwróć uwage na to jak ciasne są portki w kolanach - to nie tylko moja opinia, że cos za chudo tam ze szmatą.

Miałem kiedyś taką kurtkę (nie RST ale ze zintegrowaną membraną) i powiem krótko - nie jest to robra opcja. Tyle że w tej RST jest jakoś tak dziwacznie - albo bez membrany wogóle, OK na ciepło, albo jak membrana to z podpinką.
Ja mam tak - bez membrany i podpinki powyżej 25 stopni.
Z membraną - 15-25 powiedzmy.
Z membraną i podpinką - poniżej 15.

Uznałem że przedział 15-25 jest dla mnie tak istotny i na tyle często jeżdżę w takiej temp że chcę miec ciuch który będzie możliwie uniwersalny.

Logiki układu membrany i podpinki w tym RST naprawdę nie mogłem zrozumieć.

matjas 13.12.2022 14:10

Nie wiem... IMO Gore to Gore. Mam niewypinaną Rukkę, na dodatek granatową, latem jest OK. Oczywiście to moje spostrzeżenia i w tamtej powyższej kurtce nie jeździłem ale per analogia:
To trochę jak buty z Gore - przecież też nie wypinana a jednak można cały dzień łazić a noga świeża.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.