Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Pochówek Pary Prezydenckiej na Wawelu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6249)

sebol 13.04.2010 20:30

Też tak myślę to jest przyklepane . PIS trzymał z kościołem . Kościół się odwdzięczy . Moim zdaniem szacunek jak najbardziej ale Wawel nie bo brak tak wielkich zasług .

PARYS 13.04.2010 20:55

Cytat:

Napisał JareG (Post 110076)
Cala ta otoczka 'potragediowa' juz zdominowala sama tragedie.. trwa pompowanie (niektorych) zmarlych do statusu bohaterow, albo wrecz herosow bez skazy :Thumbs_Down:

:brawo::oldman:

hubi 13.04.2010 21:01

Sebol powiedz nam zatem co Twoim zdaniem trzeba zrobić,co zrobili ci co tam leżą?
Błyśnij historią i podaj tak na naprędce pięciu pochowanych i choć kilka ich zasług ok ?
Tylko nie szperaj po wiklipedjach tylko z głowy powiedz...

ps.Nie jestem za pochowaniem pary prezydenckiej na wawelu.Cała ta szopka medialna mnie wkurza niemiłosiernie,niedawno pluli,wyszydzali,szukali byle drobnego potknięcia.Teraz kręcą dokładnie odwrotnie.Patrzcie teraz Panowie jaka siła drzemie w przekazie medialnym.I pomyślcie o tym oglądając przedwyborcze debaty,programy itd.

Uriel 13.04.2010 21:11

@szwedzkikucharz: Bedą głośno mówić że to absurd. Tyle można zrobić, może ktoś usłyszy. I może jak kolejnemu przyjdzie ochota pochować się poprzez zabalsamowanie i wstawienie do szklanej trumny w holu sejmu to sobie przypomni jak ludzie się buntowali przy Lechu.

Teraz Kwaśniewski powinien się zabić w karambolu - Wawel na 100%. W końcu wprowadził nas do Unii i rządził 2 kadencje. Lech nie miał żadnych zasług w porównaniu z Kawaśniewskim. Co gorsza, cieszył się niskim poparciem i był raczej nielubianym prezydentem. Nie uznaję zasady 'o zmarłych tylko dobrze' bo jest bez sensu i prowadzi do przekłamywania historii.

I proszę nie kadzić, że żałoba i tragedia. Tak, tragedia swoja drogą i nikt w tym wątku tego nie kwestionuje. Tu chodzi o megalomanię Jarosława i dezawuację symbolu jakim jest Wawel. Dziś jedzimy na haju patosu i uciszamy innych 'bo nie wypada' a pojutrze obudzimy się z kacem. Podobno (wg. źródeł z PIS) ma być Wawel bo Lech nie może leżeć na powązkach z Bierutem. Przecież to obłęd. Niech ekshumują Przemyka i przeniosą na Wawel bo przecież nie będzie leżał z Bierutem. A co!

myku 13.04.2010 21:17

Mamy gowno do powiedzenia,a nasze aluzje mozemy sobie wsadzic.Zgadzam sie z wypowiedziami przedmowcow i wyrazam ogromne OBURZENIE ta decyzja.Oczywiscie nie uwazam,ze osoby lezace na Wawelu byly krystalicznie czystymi i przyzwoitymi postaciami.Ale to co sie teraz wyrabia to skandal.Jakie bylo poparcie dla prezydenta w ostatnich sondarzach?Coraz mniejsze!A tu nagle poprzez ta tragedie wynosza go na Wawel i jak ktos zauwazyl,talko czekac jego beatyfikacji.SKANDAL!:convulsion:

BLOB 13.04.2010 21:31

Z jednej strony wolność słowa jakie daje nam demokracja to skarb, lecz i nasza zguba.
Komentujemy i orzekamy wszak nam wolno ale czy jest taka potrzeba.
Jak ktoś mi się nie podoba i nie mam do niego szacunku to go omijam jak go nie cenię pośmiertnie na grobie świeczki nie zapalę.
W jakim miejscu spoczywamy my czy nasi bliscy i w jakim sąsiedztwie to jest nam obojętne, przecież i tak nie wykopiemy trumny i nie przeniesiemy jej dalej bo człowiek obok którego spoczywa był draniem.
Adrenalina skacze nam niepotrzebnie tak jak mi skakała jak koczowałem z personelem szpitali na chodniku (białe miasteczko) w oczekiwaniu na tych ludzi aby wyszli do nas i o czymś porozmawiali- nie wyszli :(
Teraz to bez znaczenia mam swoje osądy dla siebie i tak niech pozostanie bo nigdy nie wiadomo czy sądzony nie był lepszym człowiekiem ode mnie.
A czy to poprawnie politycznie i moralnie sam niewiem, bo jak niewielu z was pamięta to za tych niby strasznych czasów PRL wystarczyła wóda i ogórki na stole a przy stole byle kto zawsze się szło dogadać i przede wszystkim było o czym. A tacy powinni być enduromaniacy, do rzycia potrzeba tylko kawałek chleba, namiot i troszki wachy
Pozdrawiam i idę na drinka, on mnie nauczy pokory wypowiedzi, potem wracam czytać FELKOWSKIEGO pisze jak debeściak
Pisze o wódzie a pije metaxe ??

hubert 13.04.2010 21:40

Cytat:

Napisał hubi (Post 110097)
Sebol powiedz nam zatem co Twoim zdaniem trzeba zrobić,co zrobili ci co tam leżą?

Hubi to może od drugiej strony. Skoro pochowają tam Kaczyńskiego to powinni i Jaruzelskiego w przyszłości pochować bo też był Prezydentem ...

Dziwię się tylko rodzinie że nie protestuje, bo na zdrowy chłopski rozum lepiej by było mieć grób brata i syna w Warszawie a nie w Krakowie.

Uriel 13.04.2010 22:07

Cytat:

Napisał hubert (Post 110115)
Hubi to może od drugiej strony. Skoro pochowają tam Kaczyńskiego to powinni i Jaruzelskiego w przyszłości pochować bo też był Prezydentem ...

Dziwię się tylko rodzinie że nie protestuje, bo na zdrowy chłopski rozum lepiej by było mieć grób brata i syna w Warszawie a nie w Krakowie.

Jarosław to wymyślił. Argumentacja jest taka, że jako brat Lech powinien leżec na Powązkach. Ale jako prezydent nie może przecież leżeć na tym samym cmentarzu co Bierut. A na Wawelu jest pochowany Sikorski, więc przez analogię (samolot) logiczne że i Lech powinien tam leżeć.

Serio, nie ściemniam, można to przeczytać na wyborcza.pl - to tylko brzmi jak żart, ale niestety to fakty.

zombi 13.04.2010 22:16

Kaczyński z żoną do krypty Piłsudzkiego (żona na Wawelu bo razem byli całe życie), a Kaczorowski w Świątyni Opatrzności.

Dla mnie to jest deprecjonowanie ważnego miejsca dla polaków!

sambor1965 13.04.2010 22:21

Cytat:

Napisał zombi (Post 110122)
Kaczyński z żoną do krypty Piłsudzkiego (żona na Wawelu bo razem byli całe życie), a Kaczorowski w Świątyni Opatrzności.

Dla mnie to jest deprecjonowanie ważnego miejsca dla polaków!

Pilsudskiego z zona nie mozna bylo, bo nie wiadomo z ktora. Poza tym jeszcze panna byla co sie dla niego otrula.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.