Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Kupię liścia - porównanie EXC300 / CR250R (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36710)

Gilu 17.02.2020 21:49

Tak jak CR to cross i nawet jak ma blachę to nadal będzie crossem, szkoda życia na udawadnianie sobie że jest inaczej

Święte słowa,większość ludzi a nawet motocyklistów nie odróżnia enduro od crossa i jeśli kupią na początek zabawy w terenie zwykle szybko kończą zabawę przez kontuzję lub nie rozwijają się technicznie

Jac 17.02.2020 21:57

Kupię liścia - porównanie EXC300 / CR250R
 
Jeśli nie mieszkasz w górach, albo koło miejsca do naprawdę ostrej jazdy, nie szukaj 2t. A już nie w tej kasie.
Ktoś propnował na początek 250ccm 4T. Moim zdaniem to dobry pomysł i np. Husqę te250 po 2008 roku niezłą znajdziesz i wcale nie musi być zajechana. Tylko budżet musi lekko spuchnąć, tak do 10-12k i powinno wystarczyć. Ale to tylko moje zdanie.

A jakbym koniecznie chciał 2t na początek kupić, to bym sobie xtrainera kupił (nawet jest fajna sztuka w Żywcu na sprzedaż). Niemniej, powodzenia i napisz jak się na zabytkowym crossie latało.
Pzdr
Jac

Emek 17.02.2020 22:04

Na jaki początek? Marcin trampkiem na UA zapierdzielał jak dziki, potem przesiadł się na Husq. Początkujący to na pewno nie jest. Dwupaka ogarnie na lajcie.

Adagiio 18.02.2020 07:51

Nie doczytałem o budżecie. Jedź obejrzeć pierwszego z brzegu strucla jak najbliżej domu w tych pieniądzach i na tym zamkniesz temat poszukiwań. Motorkiem bez papierów też nigdzie nie pojedziesz np. UA czy RO i nie wiem czy dopuszczą do startu w zawodach.
Skoro kolega dobrze jeździ, to i tak na pierwszego enduraka ćwiartka w czteropaku styknie, żeby trenować i rozwijać się. Transalp i Huska to inne światy, też się nimi jeździć po krzaczorach da, ale chęci do ścigania nie wiele mają wspólnego z taką jazdą. Ale o tym to już Gilu może wiele opowiadać. W każdym razie stary dwupak i cross to zła droga .

Marcinnn6 10.03.2020 13:07

xtreinera nie chcę, fajny i wogóle ale nie.

temat crossa definitywnie odpuściłem. 250 4T bardzo fajna opcja, ale taki budżet to są sprzęty mocno już wyeksploatowane. Tak, wiem, że cudów nie ma ale w 2T remont tańszy.

Budżet 8-10tys - w tym przedziale są np. EXC 2T 250 z roku 2005 - co o tym sprzęcie sądzicie (pomijamy kwestie, za mocny, za słaby, za pomarańczowy) - bo trochę patrzyłem to podstawowe tematy typu tłok etc są dostępne. Czy jest w tym modelu jakiś myk z częściami ?? Coś jest niedostępne?

rrolek 10.03.2020 19:03

Nie bądź miękką fają. Nie szukaj sobie przeszkód ;)
Mam tu kumpla który po 2 sofcikach przesiadł się na Maico 500. Potwór wiatrem chłodzony jeszcze a co więcej latał bez przedniego zacisku. Nie mógł gasić i jezdzil na postojach w kolko, bo by zapalić trzeba było wykrecic świece, wstrzyknac 10 ml mieszanki, szybko zakręcić i kopnąć (miał bardzo twardy kop). Rok tak walczył, wahe na plecach wozil, części nie było wiec się nie psuł, gumy łyse, wąwozy sliskie i glebokie. Prawdziwa miłości piękna i zła to była.
Ty tez tym starym katem dasz radę, tyle ze w centralnej Polsce to męka będzie :(

Pozdr rr

Dymkaaa 10.03.2020 22:07

Za 8-10k jest szansa na gas gasa ok. 2010-11r.
Swoją drogą 11r. Jest zajebisty pod względem ramy, od pierwszego kontaktu czujesz się jakbyś miał sprzęt z 5lat.
Mi mega pasowała z tym, że mówiąc szansa mam na myśli to, że musisz oglądnąć kilka egzemplarzy bo ja trafiałem na same perełki... :D :D
Pęknięte kartery, kalamitki jako zabezpieczenia klocków czy śrubka zamiast tloczka w pompie.
Sprawdź temat SWM300, Husqvarna w innym opakowaniu, kiedyś widziałem w tych pieniądzach dość młody rocznik z racji tego, że nowa kosztuje 26k.

Adagiio 11.03.2020 11:22

Nie brnij w przekonaniu że w tym budżecie znajdziesz motorek do jazdy. Odpuść do czasu aż nie będziesz dysponował odpowiednim budżetem. Dwupak z 2005 roku, poważnie ?
Owszem Gas jest fajnym i trwałym motorkiem, EC 300 czy 250 po 2008 roku, ale nie kupisz zdrowego za osiem koła. Weź pod uwagę że 10-cio letni endurak będzie miał ponad tysiąc godzin przebiegu. Jeśli pyrkano nim tylko dwa łikendy w miesiącu. Są takie co mają mały przebieg, ale nikt nie sprzeda ich w cenie strucla, choć są z tego samego rocznika.
Ja wiem że masz parcie na jazdę i już byś chciał mieć w garażu motorek bo wiosna, ale nie jeden co myślał podobnie jak Ty wdepnął w gówno. Wydał kasę, stracił czas na naprawy a i tak nie doszedł do ładu. Jeszcze raz powtórzę to nie stara japonia, tylko wyczynowe, wysilone motorki, które po regularnych zaniedbaniach serwisowych nie nadają się do niczego .

piesy 11.03.2020 12:36

Ja rok temu kupiłem EXC 200 z 2005 roku. Sprzedający zapewniał że na tłoku ma nalatane 15 mth więc zaryzykowałem i przelatałem cały sezon 60 mth bez żadnych problemów. W grudniu zrobiłem remont i żadne kwiatki nie wyszły typu zerwane gwintu czy inne druciarstwo. Dałem 10 tyś ale warto było

Marcinnn6 27.04.2020 09:36

Odświeżam temat, co sądzicie o takim sprzęcie - nie ma tego dużo ale opinie raczej maja dibre:

https://www.olx.pl/oferta/gas-gas-ec...0d362;promoted


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.