Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Dekle silnika odnowienie-zmiana (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41909)

Baza 02.02.2022 13:05

Cytat:

Napisał Piękny Maryjan (Post 767702)
A u mnie proszek wyszedł tak:


Z tymi BMW wszystko jest nie tak. Nawet pokrywy zaworów są w miejscu gdzie powinny być pokrywy silnika😁


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piękny Maryjan 02.02.2022 13:12

Cytat:

Napisał Baza (Post 767716)
Z tymi BMW wszystko jest nie tak. Nawet pokrywy zaworów są w miejscu gdzie powinny być pokrywy silnika😁


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

O w mordę!
To co ja regulowałem - nie luzy zaworowe? Luz na cewce?
:dizzy::mur::(

Baza 02.02.2022 13:37

Może przerwę na kowadełku;)

Baza 01.02.2023 22:44

Pany kupiłem komplet dekli i dziś wysłałem do proszku.
Czy po proszku oszlifować miejsce styku z uszczelką? Czy zakładać na samą uszczelkę czy też czymś smarować?
Uszczelki mam na miejscu w Olek motocykle z Atheny ale nie mogę znaleźć uszczelki pokrywy impulsator, ktoś?coś?gdzieś?

Melon 01.02.2023 22:59

Przecie dekle maluje się tylko z zewnątrz i tak powiedzieć malarzowi. Jeśli porządny malarz to zabezpieczy specjalną taśmą miejsce uszczelki.

Mallory 02.02.2023 08:52

2 Załącznik(ów)
Nie wiem czemu mi ten wątek umknął wcześniej, ale kiedyś malowałem dekle w jednej siódemce z fotek.

Szkiełkowanie i malowanie natryskowe - kilka warstw. Nie do odróżniania od oryginału.

Navaja 02.02.2023 12:50

Cytat:

Napisał Baza (Post 807043)
Pany kupiłem komplet dekli i dziś wysłałem do proszku.
Czy po proszku oszlifować miejsce styku z uszczelką?

Malarz pewnie bedzie miał w dupie oklejanie taśmą.
Położ arkusz drobnego papieru na kawałek szyby i przetrzyj parę razy deklem. To i się farby pozbędziesz i powierzchnie wyrównasz. Tylko delikatnie jak z dziewicą, bez dociskania. ;)

Melon 02.02.2023 15:41

Cytat:

Napisał Navaja (Post 807114)
Malarz pewnie bedzie miał w dupie oklejanie taśmą.
Położ arkusz drobnego papieru na kawałek szyby i przetrzyj parę razy deklem. To i się farby pozbędziesz i powierzchnie wyrównasz. Tylko delikatnie jak z dziewicą, bez dociskania. ;)

Jeśli dobry proszek to można to obrabiać tylko gumówką, z autopsji.:)
Baza pytaj wcześniej o takie rzeczy, niektórzy malarze nie mają zielonego pojęcia jak malować, kolega ramę malował a później szukał numerów. Ja w swoim viadrrze kupę gratów malowałem więc wiem jak malarz może narobić ci dodatkowej roboty. Porządny proszek to nawet piaskowanie nie rusza tylko chemia.

Baza 02.02.2023 21:49

Malarz motocyklista. Robi różne rzeczy. Powinien wiedzieć ale dziś mu jeszcze zaznaczyłem że bardzo bym chciał żeby gwint od bagnetu i cała powierzchnia uszczelki zostały oklejone.
Zobaczymy.

Baza 02.02.2023 21:51

Co do składania dekli jeszcze. Same uszczelki czy jak radzicie? Silikon, czy jakieś inne ustrojstwo?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.