Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Jeśli nie Anakee to co? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=21389)

Moto-Bandit 24.06.2014 19:05

Cytat:

sirac to szmata nie opona, w deszczu za śliska na asfalt a w terenie ten jej bieżnik się szybko zapycha, takie uniwersalne to, czyli do niczego taki sirac to się nadaje do wfm-ki - patrzysz na taką opone i mówisz... łał - ile bieżnika, starczy mi do 2028 roku, no chyba, że żdzisiek będzie robił drugie weselicho i żeby nie było - kupiłem swoją królową na takich sirakach, chciałem je dojechać ale nie starczyło mi odwagi po pierwszych przygodach
Długo jeździłeś na Sirackach? Ilu letnie miałeś?
Ja mam na przedzie i sobie bardzo chwalę, trzymają się ładnie na asfalcie, w teren to wiadomo średnio słabo.

bass 24.06.2014 19:13

zaraz po zakupie pojechałem na nich do Francji, wróciłem przez Włochy, zdjąłem to badziewie i nawet nie chce o nich myśleć, wróciłem do tourance, wg mnie do naszych moto na bezpieczne podróżowanie w asfaltowych warunkach pozwalają tylko tourance i anakee... w gs też miałem tourance i też było wspaniale :o opony były z 2012 założone nowe przed sprzedażą, nawet fakture mi gosteg dorzucił - w razie gwarancji...

zimny 24.06.2014 19:16

Jeździlłem i na sirakach i na anakee2. Ogólnie siraki są bardzo fajne i trwałe. Na mokrym wielkich różnic nie stwierdziłem, na szutrze sirak chyba troche fajniejszy. W chorwacji na mokrym jeździłem na siraku i był spoko.

Mam Tourance obecnie ale następne szosowe to pewnie właśnie siraki zapodam choć do obecnych nic nie mam, są trwałe i w deszczu normalnie się zachowują. Ale Siraki chyba tańsze a nie powiedziałbym że znacznie gorsze. W trampku mam takie hiper zawieszenie i moc że opon nie zamykam no chyba że podczas glebienia :-)

Siraki z przodu jak są dość mocno zjechane (25kkm) to się potrafią nieco ząbkować - nie jest to jednak upierdliwe.

Pozdr
zimny

ps. najfajniejsze prosze Państwa to są TKC :-)

jorge 24.06.2014 19:36

Cytat:

Napisał bass (Post 385985)
nie lubię Cię Jorge ale nie jestem łobuz i nie chce mieć nikogo na sumieniu, więc napisałem od serca, uczciwie i w oparciu o swoje doświadczenie :D

A co Ty masz do mnie - nie polałem Ci kiedy ??

Cytat:

Napisał zimny (Post 386000)
J najfajniejsze prosze Państwa to są TKC :-)

No i gut - takie mam teraz :D. Ale z kobitą (sic! - po latach) wyskoczył mi wylot do rodzinki w poprzek naszego pięknego kraju - więc będę się lepiej czuł nie jadąc po lasach :D

bass 24.06.2014 19:54

nie, :D masz piwo w awatarze a ja mam kaca giganta po długim weekendzie i żadnej ale to żadnej opcji...na prawdę żadnej - do piątku :D żeby się napić:D przepraszam za mój ciężki humor... :beer2:

co do siraków to chyba wiem w czym leży problem - Zimny mnie natchnął - chodzi o to, że różni ludzie, różnie jeżdżą - ja należe do tych, co afryką winkle zamykają i w deszczu jeżdzą szybko - warunkiem są dobre opony a inni śmigają wolno i nie zamykają, wtedy nawet licha opona może spełniać ich oczekiwania... mnie siraki zawiodły okrutnie... :vis: można to ująć tak, z motocyklowego punktu widzenia - na sirakach w deszczu jechałem z dupościskiem i rozluźnionymi stopami a na anakach i turansach normalnie :D

zimny 24.06.2014 20:14

Ano chyba właśnie w tym rzecz - styl jazdy. Ja jeżdże jak emeryt raczej to i różnic w oponkach tak nie czuje. Ale przyznam że turancom nie moge absolutnie nic zarzucić na czarnym po Włochach.

Jorgu, jak se przełożysz gumy z tkc na szosówki to uważaj bo Ci sie afra zacznie walić w zakręty. Ja byłem na tyle zaskoczony że przed domem zawracając prawie pieprznąłem na bok :-)

nev 24.06.2014 21:14

a to akurat ciekawe, bo moje wrażenia są takie że to na kostce motocykl sam skręca lekko wytrącony z równowagi, a na szosowych to jednak trzeba mu nieco pomóc.

Po zmianie kostka -> szosa prawie wyleciałem z pierwszych 5 zakrętów ;)

Misza 24.06.2014 21:18

K60 scout robi zadziwiająco dobrze jak na taką oponę... Najbardziej się zdziwiłem jak mi na mokrym asfalcie zamiast driftu robiło dobre wheelie. Błoto i trawa to wiadomo że nie bangla ale też masakry jakiejś nie ma.

Dubel 24.06.2014 21:51

Cytat:

Napisał Misza (Post 386033)
K60 scout robi zadziwiająco dobrze jak na taką oponę... Najbardziej się zdziwiłem jak mi na mokrym asfalcie zamiast driftu robiło dobre wheelie. Błoto i trawa to wiadomo że nie bangla ale też masakry jakiejś nie ma.

Miałem dokładnie takie same odczucia na kacie. Jesli chcesz opone tylko na asfalt to może Aneake 3. Mam ją teraz na BMW bo byly załozone nowe jak kupowałem i powiem tylko tyle ze wodę odprowadzają świetnie a na mokrym można na kolano schodzić. Lecz opona TYLKO na asfalt. Jesli ma być też na szuter i lekki teren to zdecydowanie K60 SCOT.
Pozdro

Maurosso 30.06.2014 11:45

Ja przód TKC, tył K60. Wielcem zadowolon z takiego zestawu. Dwa tygodnie po Bałkanach i Rumunii, w tym z tydzień deszczu i było bardzo ok, a na Albańskich szuterach można było się mocno wyszaleć.

Jedyne co można zarzucić temu zestawowi, to że przeloty asfaltami w wysokiej temperaturze zmordowały już prawie połowe przodu. Plus huk, ząbkowanie i takie tam kostkowe tematy ;]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.