Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Jaki olej do zawieszenia standard, progresy ? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3252)

Babel 18.03.2010 22:18

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 107969)
Zamiast zmniejszać poziom można spuścić zaworkami nadmiar powietrza przy motocyklu na kołach siedząc na nim.

Złośliwcze ;) - 07 chyba nie mają zaworków ....

Dzieju 18.03.2010 22:43

Cytat:

Napisał Babel (Post 107988)
Złośliwcze ;) - 07 chyba nie mają zaworków ....

wybacz :mur: zapomniałem że te , jak to kiedyś powiedziałeś "chińskie podróbki Afryk" 07a nie mają wielu przydatnych rzeczy które mają te prawdziwe.....:)

rambo 18.03.2010 22:56

Jedne mają inne nie :p :D

podos 19.03.2010 08:55

Hej, ale własnie o to chodzi zeby to było powietrze pod cisnieniem a nie oliwa. Powietrze jest scieśliwe a olej nie, to sie ma zupelnie inaczej zachowywać.

Nie odmierza się oliwy do lag tylko mierzy sie powierzchnie od lustra do krawędzi wcisnietej do konca lagi. a te ml sa podane zebyś wiedział ze dwie butelki musisz kupić....

puntek 19.03.2010 08:59

Cytat:

Napisał banditos3 (Post 107473)
A jaki olej Hunda zaleca do AT?

REPSOL FORK :D

rambo 19.03.2010 10:10

Cytat:

Napisał podos (Post 108043)
Hej, ale własnie o to chodzi zeby to było powietrze pod cisnieniem a nie oliwa. Powietrze jest scieśliwe a olej nie, to sie ma zupelnie inaczej zachowywać.

Nie odmierza się oliwy do lag tylko mierzy sie powierzchnie od lustra do krawędzi wcisnietej do konca lagi. a te ml sa podane zebyś wiedział ze dwie butelki musisz kupić....

Podos prawde Ci powie !! :Thumbs_Up: i wiecej się nie pytajcie :umowa: :at::at::at:

paku 30.04.2010 10:19

2 Załącznik(ów)
Pozwólcie że dorzucę swoje delikatne spostrzeżenie w kwestii oleju do lag.

Więc tak

1. primo - jak piszecie - rzeczywiście Haynes podaje, że olej ma być 5W.
2. primo - ale jest problem bo Honda NIE PRODUKUJE oleju 5W, za to produkuje oleje z własnym oznaczeniem jak np. No.5, No.10, SS-8 itp itd. i tak sobie myślę, że wlewa do lag w fabryce te właśnie /ogólnie to jest to chyba zgodne z oznaczeniami Showa/
3. primo - jest sobie taka firma, nazywa się Motul :) Robi oleje do lag i oznacza je lepkością. czyli mamy na pólce olej 2,5W, 5W, 7,5W 10 W.

i tu setno kwestii.

W załączeniu instrukcja Matula jak zmieszać jego oleje żeby uzyskać lepkość zgodną z olejami innych marek /w szczególności tych producentów którzy nie podają lepkości tylko "model" oleju/.

Jak spojrzymy do załącznika na oleje Hondy to np. olej No.5 /Honda, Showa/ ma lepkość ok. 17 i uzyskuje się go mieszając 2,5W i 5W w proporcji 30/70.

Jaki jest z tego wniosek, albo Haynes się myli /literówka/ i powinno być olej Honda No.5, albo Honda zalewa swoje motocykle innym olejem niż sprzedaje ... bo nie da się kupić oleju Honda 5W - chyba że jest w mylnym błędzie.

Ale co fakt to fakt Haynes albo upraszcza, albo się myli, albo Honda ma olej 5W ???


Dodam że tak naprawdę różnica między Honda/Showa No.5, a lepkością 5W jest minimalna - i praktycznie pewnie nierozróżnialna :)

rambo 30.04.2010 10:23

Ja zmieszałem 10w i 20w 50/50 :D :Thumbs_Up:

paku 30.04.2010 10:34

Tak się poprawiły ulice w w-wie ??

Ja mam coś ponad 5W i jak ostatnio latałem po mazowieckich laskach i łączkach to se tak myślę ze mogłoby być mniej.

A zresztą przy wieku naszych sprzętów to już chyba trzeba dobierać olej do sztuki /i upodobań/ a nie wg manuala.

rambo 30.04.2010 10:43

O to chodzi. U mnie na 10w bujało jak kutrem podczas sztormu. Po lesie może i ok ale nurkuje na asfalcie. A teraz mam spokój :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.