Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Beta RR 4T zakup (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36121)

Emek 20.12.2019 10:32

Będzie Pan zadowolony. A w niedzielę takie cuda były na memoriale Zbyszka Banasika.https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...6ec9ea40a9.jpg

Sidorowski 20.12.2019 13:27

Cytat:

Napisał Jac (Post 662326)
Ach, rozumiem motywację.
posiadając kolejną dr-z dochodzę do wniosku, że motur miły i niezawodny, a i w wersji E nie taki ciężki i serwisowo raczej prosty, ale trochę nie chcę inwestować w wyraźnie lepszy zawias, bo to od razu kilka dobrych tys. PLN wciągnie, a motocykl przecież już nastoletni. A dokładnie dobrego (współczesnego) zawiasu mi w niej najbardziej brakuje.
No i tak od roku mi chodzi taka Beta po głowie.

Btw, na 690 Ukrainę też można intensywnie eksplorować, tylko ‚trochę’ więcej pary trzeba i najlepiej dwóch kolegów z linką mieć obok 😉.



Mi też chodzi Beta, może zrobimy jakieś zapytanie ofertowe do dealera?
Jeżdżąc regularnie na Ukrainę obserwuję ewolucję w stronę down size’ingu - jak w samochodach. Pierwszy wjazd na Borżawę (prawie do końca) na gs1200, trimph tiger 800 i 955, potem przesiadki na 690/drz. Teraz część już na 350exc a część zmierza w stronę Bet właśnie.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rrolek 20.12.2019 18:00

Witam

Cytat:

Napisał Jac (Post 662326)
....posiadając kolejną dr-z dochodzę do wniosku, że motur miły i niezawodny, a i w wersji E nie taki ciężki i ...

Kiedy przesiadlem się z 520 na drz najbardziej brakowało mi przedniego zawiasu. Fabryczny PDS z tamtych modeli podobny w odczuciach do suzukowego pro linka. Masa, porecznosc podobna, no OK kat mail lepsze tzw "pierdolniecie" ale to akurat czasem bardziej przeszkadza niż pomaga.
Ale jak zmieniłem żółtą na beciaka to w każdym względzie była juz przepaść. Oddawanie mocy, waga, porecznosc, zawiasy, no qrwa wszystko o niebo lepsze (z wyłączeniem siodła jak trzeba czasem dojazdowke klepnac). Niestety, poświęcić jej trzeba więcej czasu i pieniędzy by latała jak trzeba. Warto.

Pozdr rr

polly 21.12.2019 21:57

Cytat:

Napisał rrolek (Post 662431)
. Niestety, poświęcić jej trzeba więcej czasu i pieniędzy by latała jak trzeba. Warto.

Rozwiń proszę temat. Powoli zaczynam się zastanawiam co po (albo obok) DRZ i ta Beta przykuła moją uwagę.

Adagiio 22.12.2019 07:47

Chodzi o interwały serwisowe, które w przypadku enduraków racing należy wykonywać z większą częstotliwością i bardziej skrupulatnie niż w DRZ-cie. Silnik, który kręci się znacznie wyżej wymaga skrupulatnego serwisu. Jeśli chodzi o większy nakład finansowy dochodzą częstsze wymiany opon, łańcucha, łożysk, klocków, serwis zawieszenia, itp.

dzinks 22.12.2019 09:48

A racing ma homologację drogową?

Adagiio 22.12.2019 11:01

Enduro z założenia posiada homologację, jeśli jest enduro a nie crossem. Racing to określnie enduraków takich jak np. Beta w porównaniu z innymi które także nazywa się enduro jak DR, XT, TT, TTR, DRZ-S.

Jac 22.12.2019 11:53

Wersje RR mają homologację.

rrolek 22.12.2019 12:26

Witam

Beciaki maja sewis co 30 mth. Nie ma chyba celu w amatorskim użytkowaniu, skracać bo u mnie przy blisko 500 mth (zmienione pierścienie po 280 mth) spuszczam olej czary ale bez popiolu a nie smołę jak po 60 mth z drze. Fakt w skrzyni jest bagno ale 350 wymaga jednak pracy sprzęgłem wiec olej jest "szary" - myślę ze to kwestia ścierania tarcz. Dwa obiegi oleju, oceniam,
maja tu sens. Te interwały to i tak sporo więcej jak u kata.
Niemniej przykładowo - podaje kolejno dla rfs/drz/beciak w mth:
Wymiana pierścieni 300/ok 1000/280
Wymiana zaworów/prowadnic 600/ok 1000/280 (prowadnice tylko)
Łańcuch rozrządu 300/ok 1000/420
Tłok 750/do ok 1500 nie trzeba było/ ? myślę do 600 dociagbie (oleju nie bierze, nie telepie)
Korba sprzedalem z ok 1700 i to było do zrobienia/ ? / ?
Z innych niespodzianek w beciaku; kosz sprzęgła (dostał luzow na gumach amortyzatora), łożysko walka wyrównowazajacego po ok 400 mth, odklejenie magnesów w rozrusznika (w katach jest taki sam), linka gazu zaczęła sie strzepic.
Do tego wiadomo, oleje, filtry, klocki, łożyska i simery kół, gumy, detki ect. Tarcze juz marne ale w 350 prawie nie ma hamowania silnikiem (hamulce mega czule i dozowalne).
Więcej grzechów nie pamietam.

Pozdr rr

polly 23.12.2019 10:42

Dzięki rrolek i Adagiio za rozjaśnienie. Miałem świadomość, że to motocykle bardziej wymagające serwisowo, ale nie znałem konkretów.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.