Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Dlaczego Mitasy E07 są takie "mniej" popularne ? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5903)

ramires 05.03.2010 14:39

Podos, nie wiem jak u Pastora, ale póki co reklamacji nie miałem na te kapcie, że komu coś źle się działo
Anakee owszem - jajowatych pare miałem
T63 - odrywające się kostki
TKC - również kostki odpadające
Sirac - przednie (sztuk 3) miało bicie praktycznie niewyważalna
Mitas E-09 - przerwana obręcz - przy zakładaniu pękła ...
Wszystko piszę o ŚWIEŻYCH oponach

Tym razem nie piszę aby je zachwalać, ale takie coś dzieje się w wielu oponach niestety :(

podos 05.03.2010 14:44

No wiem, ale jakoś tylko tę relacje zapamietałem pewnie przez pryzmat autora. ;)

Franz 05.03.2010 14:46

Cytat:

Napisał ramires (Post 105179)
Podos, nie wiem jak u Pastora, ale póki co reklamacji nie miałem na te kapcie, że komu coś źle się działo
Anakee owszem - jajowatych pare miałem
T63 - odrywające się kostki
TKC - również kostki odpadające
Sirac - przednie (sztuk 3) miało bicie praktycznie niewyważalna
Mitas E-09 - przerwana obręcz - przy zakładaniu pękła ...
Wszystko piszę o ŚWIEŻYCH oponach

Tym razem nie piszę aby je zachwalać, ale takie coś dzieje się w wielu oponach niestety :(

Ta opona z foty akurat była moja , ale Pastor miał niewiele lepsze.
Reklamację nam uznano i wzieliśmy TKC w zamian ( chyba)
Opona po 10 tys miała jeszcze przeszło 50% bieżnika ( kurewsko twarda)
Była śliska a bliskowschodnich afaltach jak szlag.
Nie była przeterminowana.

E 09 na tył jest OK.
Przód E09 szybko schodzi i źle trzyma na żwirkach, drobnych kamieniach, piaszczystym podłożu.

Z uniwesalnych na wyprawę z wyższej pólki - Sahara 3, TKC
Chodzi o motocykl wagi cięzkiej -XRV

Heidenau miałem raz i nigdy więcej.
Twarda,śliska , głośna

ramires 05.03.2010 14:52

Ale ja nie neguje tego faktu, że takie coś się dzieje, mówię tylko, że nie ma ideałów nawet w oponach z wysokiej półki.

Wiesz, biorąc mitasa wiem, czego "nie mogę" się po nim spodziewać.
Tutaj najwyraźniej trzeba taką poprawkę na ContiEscape też przyjąć, chociaż niech wypowie się jeszcze ekipa co brała z forum te oponki. To będą też cenne opinie. Sprzedałem tego sporo, ale żadna nie wróciła - może tak jak Franz pisze, że będzie ciężko schodziła bo robi się twarda - jednakże w mojej opinii będzie to lepsza oponka niż Mitas - mogę się mylić - sam nie jeździłem na niej.

paku 05.03.2010 15:00

A co szybciej się zużywa Sahara czy TKC ?
Albo inaczej kiedy z TKC robi sie slick :)

wieczny 05.03.2010 15:05

Mój przód TKC, wyząbkowany, zaczął w najpłytszym miejscu licować ze znacznikiem głębokości. Trzeba wymienić. Zrobił z 18kkm. Tył wymieniłem po 8-9kkm ake miał jeszcze ze 3mm do znacznika.

Franz 05.03.2010 15:16

Bierz Saharę
Mnie też TKC ząbkuje i nigdy jakoś do końca nie idzie bo nieprzyjemnie się jeździ.
Z sahary dwa razy prawie slika zrobiłem ,ale było to było na wyjeżdzie.
Nie ząbkowała ( fakt że był to F650 gs - zawiechy inne)

jorge 05.03.2010 18:42

Tu masz opis opon i wypowiedzi praktyków:

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=914&page=11

brenek 05.03.2010 19:30

Cytat:

Napisał ramires (Post 105184)
Tutaj najwyraźniej trzeba taką poprawkę na ContiEscape też przyjąć, chociaż niech wypowie się jeszcze ekipa co brała z forum te oponki.

Miałem ją przez 14000 km na tyle. W czasie pogoni za Marpem, który miał Anakee, na winklach (na suchym) przycierałem podnóżki. Dają więc radę, a jadąc za Marpem nie ma taryfy ulgowej:D. Trochę bardziej śliskie niż Anakee czy TKC na suchym i mokrym ale bez tragedii. Na szutry super, w błoto kicha. Wcześniej zjeździłem na tyle TKC (5000 km i były do wyrzucenia) i Anakee (5000 km do tej pory). Na E09 jeszcze nie jeździłem ale tył już czeka w garażu na wiosnę. Można brać, właściwy stosunek cena/jakość.

paku 07.03.2010 00:06

Dzięki wszystkim za uwagi :)

Na ten sezon będzie Sahara ....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.