Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Intruz, virago czy shadow?? Jakiego choppera wybrać?? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9801)

BartekJ 24.06.2011 20:02

Przychylam się zdecydowanie do opinii Szynszylla.
Brać Szadołkę, jak się już MUSI chłop zachromować. Silnik bliźniaczy do afrykańskiego, zarówno 600 jak i 750 - 1100 za te pieniądze nie kupi. Przyzwoite w serwisie, nie zdarzają się niespodziewajki. Jedyna upierdliwa rzecz to łańcuch. Żeby przesmarować szprajem to trzeba przetaczać, albo można załatwić temat smarowniczką jakąś. Są wersje c4, mają kardan, ale mają tez jeden gaźnik, i nie chodzą już tak ładnie jak wersje dwugaźnikowe. Ale te są za większą kasę, więc problemu ni ma.

Virago 535. Problemy ze sprzęgłem rozrusznika, stukające sworznie tłoka, szczególnie tylnego, cewki zapłonowe umieszczone z przodu motocykla podatne na zalania i cuda się dzieją w trakcie jazdy w deszczu, i ten permanentnie zerwany gwint śruby trzymającej pokrywę filterka oleju ( jedna z trzech, ale akurat ten gwint jest w karterze silnika). Zdarzają się poluzowane szprychy koła tylnego.
Intruder - świeci się toto i nawet coś jedzie. Ale niech Bóg ma w opiece tego, kto go skonstruował. Gaźniki dwa różne (dwa różne filtry powietrza) daleko od siebie i synchro linkami na wolnych i na roboczych obrotach. Ale że jest ciasno jak cholera to mało przyjemna robota. Problemy z chromami widywałem, a ma się błyszczeć przeca, i farbka tu i ówdzie odłazi.
Plus to kardan niewątpliwie.

VN 800 - wizualnie nawet mi się podoba, jak zadbany. Chimeryczny pojedynczy gaźnik. Lubi sobie pokichać w filtr powietrza. Żeby dobrze poregulować trzeba pobawić się dyszami i takie tam. Zawory na płytkach ale nie trzeba demontować wałków rozrządu do regulacji, bo koniki popychaczy są przesuwane poosiowo, trzymane na swoim miejscu roboczym przez sprzężyny, nanizane na oś popychacza. To trochę upraszcza obsługę.

Drag Star 650 - hmm...silnik podobny do viragowskiego, ale nie jest identyczny. I jak na razie nie miałem jakiegoś przypału z tym modelem. Kiepski jest amor z tyłu - szybko dobija. Zresztą przód też jest za miękki ,szczególnie wersja classic. Trochę pomaga zmiana oleju na bardziej gęsty.

Pozdro...:)

kulka 24.06.2011 21:47

kup se sportstera jak sie uda znalezc ;)

simon1977 24.06.2011 22:42

Cytat:

Napisał sloneczny (Post 184494)
Jeśli piszecie że Virago jest złe, to prosiłbym popierać to faktami.

Rozważam zakup Virago 535, i czytałem dobre opinie na temat tego moto.

Chłodzone powietrzem :Thumbs_Down: zresztą tak jak dragstary
Kiedyś na pikniku dla dzieci wszystkie yamahy armaturowate odpadły, przegrzały się. Jeździły tylko shadowy i trajka :)

Boski-Kolasek 24.06.2011 23:31

Posiadalem do ubieglego roku vt1100 c2 i nie powiem zlego slowa wygodne blyszczace, niezawodne , glosne, niezawodne, walek to fajowa sprawa, niezawodne, a i jeszcze na Cobrach piekielnie glosne, bez hamulcow, z wielkim promieniem skretu, niezawodne, proste a jakie wygodne i to byl moj pierwszy motor.

wojtekk 25.06.2011 08:14

Cześć Marcinie!!!

Jak zobaczyłem Twój post i pierwsze słowa to zamarłem :)

Napisz do pepe68 na forum TA - on niedawno porzucił armaturę a jeździł sporo.

Marcin-BB 25.06.2011 15:10

Wybieramy się jutro do tego handlarza:
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=15272724
Zna ktoś może, kupował tam ktoś już coś?? Bo na zdjęciach cud miód- a w życiu może być różnie:Sarcastic:
Oszusta z Płazy/ Wygiełzowa znam już- byłem kiedyś u niego oglądać cb500 dla naszej koleżanki Yennefer i gdyby nie to, że miałem po drodze to by klient dostał w pysk. Inne motocykle ma na zdjęciach a inne w swoim składzie szrotów.
Wracając do tematu- jak na razie w naszym rankingu prowadzi vs800. w tej kwocie można znaleźć ładny egzemplarz, a pomimo drobnych mankamentów przeważają plusy: kardan, mocny silnik (stosunkowo), klasyczny wygląd.
Nie wiem jak się tym jeździ- może jutro będzie nam dane się przekonać..

BartekJ- bardzo dziękuję za wnikliwe i konkretne info!!:-)

Cibor klv 25.06.2011 18:24

Odradzam Virago, Drag Stara 650 i Vulcana 750 reszta japońskich czopków raczej nie będzie sprawiać problemów, a ja osobiście z czopków wybrałbym Harasa..raz latałem Sportsterem 1200 na wydechach Scream Eagle .. ten dźwięk urywa dupę...i żaden japoniec choćby nie wiem co nie będzie brzmiał jak Hary a prowadzenie, osiągi to drugorzędna sprawa i w większości czopków są na zbliżonym poziomie i nie o to chodzi w czopkach.

kulka 25.06.2011 20:57

gwoli brzmienia starego poczciwego ironhead'a
posluchajcie jak moj pracowal ;
Cibor ma racje , nawet sporciak daje rade ;)
http://www.youtube.com/watch?v=wDsBJGlmNHU
rocznik 79' :D

szynszyll 25.06.2011 21:14

no to nie bardzo kumam po co ten post. napisalem - popierajac to swoim jako takim warsztatowym doswiadczeniem - podobnie jak bartekj:

WSZYSTKO TYLKO NIE INTRUDERY POD JAKAKOLWIEK POSTACIA

a Ty Marcinie radoscie stwierdzasz, ze to Wasz zdecydowany faworyt. no to kupcie to co się Wam podoba i sami wyciagajcie wnioski z pozniejszej eksploatacji. dla mnie serie VS stworzyl jakis chory na glowe pomyleniec, na dodatek uzywajac materialow kiepskiej jakosci. zdrowia.

kulka 25.06.2011 21:55

oj bladzisz kolego ;)
vs 1400 jest mega mocny , silnik olejak , niedozajebnania ;D
o sylwetce nie wspomne bo kazdy fabryczny wypust choperopodobny nadaje sie do przerobienia li tylko :D
a duzego intruza sie super przerabia , doczekal sie swojej legendy , silnik jest zajebisty ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.