Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Ubezpieczenia OC gdzie najtaniej? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8255)

JarekAT 27.12.2010 13:17

Dzieju ja tam nic do ciebie nie mam ale nie widzisz, że problem jest we wszystkich firmach.
Ja miałem duże problemu z PZU z wypłatą odszkodowania i wychodzę z założenia, że jeżeli w każdej jednej firmie są problemy to po co przepłacać.

Jak byśmy chcieli sprawdzać czy wszystkie firmy są rzetelne to w detektywów trzeba by było się bawić.

JareG 27.12.2010 13:22

Cytat:

Napisał JarekAT (Post 150853)
(..) Jak byśmy chcieli sprawdzać czy wszystkie firmy są rzetelne to w detektywów trzeba by było się bawić.

Jarek, nie ma co sprawdzac - wszyscy beda chcieli nas wydymac bez mydla. Roznia sie tylko skala, metodami i uporem.

JarekAT 27.12.2010 13:34

Dzieju na to czekałem ;) :beer2:

Dzieju 27.12.2010 13:36

Cytat:

Napisał JarekAT (Post 150856)
Dzieju na to czekałem ;) :beer2:

Oj coś mi się skasował post, ale pogadanka przy piwie aktualna :)

Kuba 27.12.2010 18:51

W PZU startowe miałem wyższe niż całość w Alianz. :Thumbs_Up:

Dzieju 12.04.2011 08:12

wczoraj dostałem info od kolegi odn AXA Direct.
Otóż pewien mercedes miał stłuczkę , została wyceniona przez serwis na kwotę 7200zł.
AXA Direct zgodzila się na piśmie na kwotę 6900zł , no niby całkiem, rozsądnie.
Zastanawiające było to że serwis mający naprawić mercedesa jakoś nie chciał się zgodzić na naprawę bezgotowkową..... czyzby mieli już złe doświadczenia z tą ubezpieczalnią? Niebawem się okazało.
Właściciel mający pisemne zapewnienie o wypłacie 6900 wstawił samochód do naprawy, zainwestował własne pieniądze.
Jego szczęście trwało krótko , parę dni po odebraniu naprawionego pojazdu chcąc odebrać należne pieniądze od AXA Direct dowiedział się że owszem mogą mu wypłacić ale tylko 2200zł.
Pozostaje zabawa w sądy.

Cóż tak to właśnie bywa z tymi niby tańszymi ubezpieczalniami , nie ma nic za darmo ktoś musi beknąć.

Mat 12.04.2011 08:32

Dzieju, przyjmij wreszcie do wiadomości, że mamy XXI wiek, czasy się zmieniły, a światem rządzą księgowi. Podawanie przykładu na to, że AXA jest beeeeee na jednym przykładzie, nie przytaczając podobnych sytuacji z innych firm jest delikatnie mówiąc tendencyjne.
W ciągu ostatnich 2 lat 3 razy bawiłem się w wyciąganie kasy z czyjegoś OC. PZU, Compensa i PTU.
PZU - mała stłuczka, wgniecenie na błotniku. Oględziny pod domem, wycena, zaproponowali kasę (gównianą, ale zawsze), na wszelkie próby reklamacji dali do zrozumienia żebym sp...... i jak mi się nie podoba mogę iść do sądu. Dałem spokój.
Compensa - pełna profeska. Ogledziny pod domem, drugie w warsztacie, konkretna kasa. Pełne zadowolenie.
PTU - wycena (2100), śmiech, kontrwycena (8800), zgoda na 5600. Ale wypłata 2100 :Sarcastic:
Gość zajmujący się sprawą nie odbiera telefonów, nie odpisuje na maile. Super.
Założe się, że znajdzie się tu wiele osób mających zupełnie inne doświadczenia z w/w firmami.
Reasumując. Uważam, że nie ma kompletnie żadnego znaczenia gdzie masz OC. Wydaje mi się, że łatwiej wyrwać kasę z małych firm niż z molochów, które mają w gruncie rzeczy klientów w dupie bo są duzi i mają dużo dobrze opłacanych prawników. Ich stać, nas średnio. Wynik korespondencji z PZU jasno tego dowodził. ZERO dyskusji.
Wyluzuj trochę, będzie lepiej.
Najlepszego :D

Agent 12.04.2011 10:47

Mi OC w Warszawie najtaniej policzyli w Generali.

KML 12.04.2011 18:25

Motocykl najtaniej wychodzi mi w PZU OC+NNW+Auto pomoc 168 zł
Auto Mondeo 2,0 w MTU OC+NNW kierowca+pasażerowie 658 zł przy 60% zniżki

Dzieju 12.04.2011 19:44

MAT , ależ ja jestem wyluzowany, a informację potraktujmy jako tylko informację bez poddtekstów.
Nie miałem zamiaru wykazywać tendencyjności tylko napisałem o przypadku który do mnie dotarł i tyle.
Masz również rację że każdy może mieć inne doswiadczenia z różnymi firmami, zarówno pozytywne jak i nagatywne.
Tak czy inaczej zbiór informacji o ubezpieczalniach daje jakiś tam obraz z którymi bywa więcej problemów a z którymi mniej i na podstawie tego możemy spróbować podjąć decyzję.
Dlatego jak wspomniałeś luzuję się :D mając tylko nadzieję że nie trafię na sprawcę którego ubezpieczalnia będzie robiła problemy.
Jakiś czas temu Hestia ładnie mi wypłaciła ( szybko i sprawnie) , z PZU też nigdy problemu nie było i kwoty sporawe , dawno temu Warta też dała radę.
Na szczęście jak dotąd omijały mnie problemy z odzyskaniem odszkodowania czego wszystkim życzę.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.