Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Klim - kurtka i spodnie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40774)

Emek 14.09.2021 09:50

Całkiem, całkiem. I nawet nie wielkolud coś może wydrapać. :Thumbs_Up:

Bartek74 27.09.2021 22:19

Dzisiaj wreszcie przyszły wdzianka we właściwym rozmiarze.
Podsumowując gorąco poleca FC-Moto, zrobili prawdzie promocje. Łącznie zaoszczędziłem na butach, kurtce i plecaku jakieś 1500 pln. Wystawili unijną fakturę. Zwrot za za ciuchy w złym rozmiarze dostałem kolejnego dnia po dostarczenia do ich magazynu na zwroty. No i drobnostka maja większość rozmiarów.
Pozdrawiam
Bartek

żuk 27.09.2021 23:07

FC Moto jest spoko tylko z rozmiarami krucho. Przynajmniej tych modeli, które mnie interesują. Stąd te promocje..

mdxmd 28.09.2021 06:53

Cytat:

Napisał Bartek74 (Post 744869)
A wracając do wątku głównego ;), odpuszczam Klim’a biorę Rukka Rimio-R. Wczoraj mierzyłem oba komplety i według mnie różnica jest spora. Rukka daje poczucie dużo większego komfortu i swobody ruchów. W Klimie czułem się jak w zbroi… .

drugi raz nie kupiłbym K odczucia jak Twoje, jeżdżę w tym już drugi sezon, kompletnie nie nadają się na miasto ani lato. Owszem można otworzyć wentylację ale spróbuj w tym przejść 200m albo coś zrobić fizycznie np. odkręcić koło i jesteś zlany potem jak koń po westernie. Oddychalność = 0 (zero!)

Po przygodzie z laminatem uważam, że najlepsze ciuchy to warstwowe z dobrą membraną - to na lato, jak ktoś lubi latać w zimne i deszczowe dni można inwestować w laminat

radiolog 28.09.2021 10:21

Absolutnie się nie zgadzam, ze tylko na zimne i deszczowe dni.
Kto to zmienia oponę lub chodzi jak upał w kurtce? W przewiewnej tez się spocisz.
W 3 warstwowej, po ubraniu wszystkich warstw swobody ruchu tez nie ma

Emek 28.09.2021 10:42

Czysto subiektywnie w ciuchach BMW Rallye lało mi się po doopie w niższych temperaturach gdzie w Klimie było OK. Czy to statycznie, czy łażąc z buta czy jadąc na moto. Niezależnie od warunków ciuchy Klima sprawdzały się lepiej.

I nie, nie jestem fanem marki. Pomijam zakładanie membran w ciuchach BMW gdzie na Łotwie jak nagle jebło deszczem to zanim się ubrałem w kondony stojąc w krzaczorach pod drzewem byłem przemoczony do suchej nitki a wcale to nie schnie tak jak cerata od Klima czy Rukki, która ledwo wiatru dostanie i ciuchy są suche. Osobiście nie wrócę do ciuchów z wpinaną membraną już nigdy.

nabrU 28.09.2021 12:23

Cytat:

Napisał Emek (Post 750016)
Osobiście nie wrócę do ciuchów z wpinaną membraną już nigdy.

Dokładnie mam to samo. Choć ja chudzielec jestem i zawsze mi za zimno niż za ciepło.
Mimo to rzeczywiście 3 -warstwowy laminat jest fantastyczny na szkocką pogodę czy wyprawę na Nordkapp, ale niekoniecznie super przewiewny w warunkach np. Korsyki czy Maroka. Więc ja zamieniłem 3-warstowy na 2-warstwowy laminat. Elastyczniejszy i lżejszy (choć i mniej pancerny) w używaniu i chyba bardziej znośny w wyższych temperaturach.

Novy 28.09.2021 14:20

Cytat:

Napisał nabrU (Post 750029)
Dokładnie mam to samo. Choć ja chudzielec jestem i zawsze mi za zimno niż za ciepło.
Mimo to rzeczywiście 3 -warstwowy laminat jest fantastyczny na szkocką pogodę czy wyprawę na Nordkapp, ale niekoniecznie super przewiewny w warunkach np. Korsyki czy Maroka. Więc ja zamieniłem 3-warstowy na 2-warstwowy laminat. Elastyczniejszy i lżejszy (choć i mniej pancerny) w używaniu i chyba bardziej znośny w wyższych temperaturach.

Zaciekawiło mnie, co piszecie.
Możesz coś polecić? Albo co masz i się sprawdza?

Emek 28.09.2021 14:30

Ja cioram portki w ciul więc spodnie mam trójlaminat Badlands (i tak ciut potargałem). Do tego Carlsbad jacket (ostatnio w dobrej kasie na xlmoto były). Kurtka dwulaminat, dużo lżejsza niż Badlands czy Adventure.

Dubel 28.09.2021 15:02

Cytat:

Napisał Emek (Post 750016)
Osobiście nie wrócę do ciuchów z wpinaną membraną już nigdy.

:Thumbs_Up:
Po latach spedzonych z rukka ten sezon latalem w klimie laminat i do rukki juz nie wracam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.