Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Wałek zdawczy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16104)

Dubel 19.12.2016 22:01

Cytat:

Napisał Jaro-Ino (Post 511388)
Tylko i wyłącznie duży ściągacz i zejdzie. Ważniejszy jest potem proces wyczyszczenia wałka do kolejnego klejenia i tym przejmowałbym się bardziej ;)

Czy sciagales cos sklejone fachowo Locttite 660 ?? ;) Fachowo znaczy uzywajac calej technologi Locttite zgodnie z wytycznymi producenta?
Uwierz ze nie jeden sciagacz mozna tym zalatwic

Pozdro

magicl 19.12.2016 22:13

Tak jak pisałem wyżej - u kolegi zeszła, siedziała jak przyspawana i ledwo, ledwo, ale zeszła tym ściągaczem, zawsze można użyć większego lub podgrzać jak radzi Dubel.
Tu zdjęcia ze ściągania u kumpla.

Dzieki za foty. Mysle, ze u mnie tez powinna zejsc bez problemow.

teflon. 27.12.2016 18:04

Witaj. Mallory powiedz no bo nigdzie nie napisałeś ile to nalotu miała ta twoja afryka przed wklejeniem zębatki i który to rocznik

Mallory 27.12.2016 23:47

Cytat:

Napisał teflon. (Post 512086)
Witaj. Mallory powiedz no bo nigdzie nie napisałeś ile to nalotu miała ta twoja afryka przed wklejeniem zębatki i który to rocznik

Złamanego grosza nie dla za żaden kilometr przebiegu w żadnym pojeździe, który choć chwilę był w rękach handlarza... a moja była.
Nie wiem ile ma przebiegu, nawet nie będę podwał stanu licznika.
Ale poza delikatnie liźniętym wałkiem - co załatwia jak widać wklejenie, to reszta jest super, kosz sprzęgłowy cichy, silnik oleum nie bierze, ładnie i płynnie się wkręca, stukanie w zawiasie przednim dzisiaj przeszło po wymianie tulejek itd itp... nordkapp bez zająknięcia zrobiła w tym roku, myślę, że azję w przyszłym też wciągnie nosem:))) pytanie czy ja też:))))
Chyba przebieg nie jest wyznacznikiem - gdzieś się przewijało, że różnej jakości wałki były... taka plotka. Ala chyba jest ustalone i niekwestionowane, że trzeba często wymieniać zębatkę zdawczą, smarować pastą molibdenową np. Honda Moly 60, wymieniać na oryginał - bo najlepiej dopasowany i najtwardszy, paradoksalnie bardziej miękkie zębatki szybciej się wyrabiają i poprzez większy luz bardziej uklepują wałek. A według mnie najlepiej w ogóle wkleić nawet jeżeli wałek jest jak nowy.

FrankoChmiel 28.12.2016 00:27

Mallory, a czym kasowałeś luz pomiędzy zębatką a wałkiem? Ty tam coś wsuwałeś, na zdjęciach te kawałki są rozmiarów szpilek. Możesz zdradzić co to i z czego?

Mallory 28.12.2016 08:21

Cytat:

Napisał FrankoChmiel (Post 512128)
Mallory, a czym kasowałeś luz pomiędzy zębatką a wałkiem? Ty tam coś wsuwałeś, na zdjęciach te kawałki są rozmiarów szpilek. Możesz zdradzić co to i z czego?

Między wałek a zębatkę - tylko klej, nic więcej. Na zdjęciach ze ściągania (kolegi) też jest tylko klej - wałek u niego w super stanie. Może resztki kleju wyglądają jak szpilki?

motomysz 28.12.2016 09:45

Ja również skorzystałem z patentu Mallory. I moge smiało polecić klej, który opisywał Marcin w swoim wątku, na temat wklejania zębatki. Osobiście uważam że nie na sensu wydawć kasy na Locttite. Z drugiej strony aż dziwne że te kleje robią robotę. Dzisiaj, kupując afre, nie przejmowałbym się "liźniętym" wałkiem. Motor ma być żyleta i tyle..

Wojtek Hakuu 28.12.2016 20:03

No to teraz zdurniałem... wklejać nie wklejać? poszerzać nie poszerzać kupiłem nowy napęd afama i szkoda było by go zmarnować...luz osiowy Wg. normy, poprzeczny jest na starej zębatce nowej nie pasowałem wałek OK i olej nie ciecze co Wy na to???

hellwoot 28.12.2016 20:47

Ja tam nic nie wklejam, przy montażu posmaruje tylko trochę smarem miedzianym i się dalej nie przejmuję. Nie ulegaj zbiorowej histerii w temacie wałka.

Pawel 29.12.2016 16:20

Cytat:

Napisał szkotu1 (Post 512218)
Ja tam nic nie wklejam, przy montażu posmaruje tylko trochę smarem miedzianym i się dalej nie przejmuję. Nie ulegaj zbiorowej histerii w temacie wałka.

Kto smaruje ten jedzie :-) Ja też tylko smaruje, ale u mnie to baaaaardzo małe przebiegi


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.