Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Tanie paliwo? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11351)

Misza 21.01.2016 21:00

Powiem tak... na szczęście powoli wyrastam z tego wieku w którym niektóre sprawy brało się dosłownie i naiwnie. Cenę dyktuje ten kto może. Oczywiście nie usprawiedliwi tego tekstem "bo tak mi się podoba i ch$$% ci do tego" tylko wymyśli inny sposób zakomunikowania tego faktu. Najczęściej zupełnie niezwiązany z dobrą wolą sprzedającego towar/usługę :)

Masz rację, należy działać w 2 strony... jesli ktoś podnosi swoje ceny - czemu ty nie podniesiesz swoich? Chyba, że nie możesz? Co jest przyczyną tego, że nie możesz? Konkurencja? Czy coś co możesz zmienić/usprawnić w swoim działaniu.
Ja nie mogę podnieść cen dwukrotnie, chociaż chciałbym :) Czemu nie mogę? Mogę konkurować albo ceną albo usprawnieniem usługodawania :) Wybieram to drugie :)
Mamy prawie wolny rynek.

konrad1f 21.01.2016 21:00

Cytat:

Napisał marekw (Post 466016)
Ilu ludzi straciło pracę w przemysle naftowym i stoczniowym nie wspominajac drobnych przedsiębiorców przez tak tanie paliwo a ceny towarów i tak szybuja do góry.Paliwo powinno kosztowac tyle ile kosztowało.

coś Ty żarł albo palił?

marekw 21.01.2016 21:04

Konrad ja nie żre tylko jem i nie pale skrętów ale nie wiem jak Ty

konrad1f 21.01.2016 21:11

a ja żrę :P i raczej nie palę ale takich głupot nawet zalany w trupa nie wypisuję ;)

Misza 21.01.2016 21:17

No to polecam joincika ;)

Lepi 21.01.2016 22:04

Cytat:

Napisał marekw (Post 466016)
Ilu ludzi straciło pracę w przemysle naftowym i stoczniowym nie wspominajac drobnych przedsiębiorców przez tak tanie paliwo a ceny towarów i tak szybuja do góry.Paliwo powinno kosztowac tyle ile kosztowało.

Wlasciwie odkryles zloty srodek na bezrobocie. Wystarczy podkrecic cene paliwa :-)

marekw 21.01.2016 22:06

W calej Europie przemysl naftowy podupadl jak araby zaczely pompowac tanie paliwo i sie zbroic .W samej Norwegi zwolniono 150.000 osób

Dylan 21.01.2016 22:07

Cytat:

Napisał marekw (Post 466016)
Ilu ludzi straciło pracę w przemysle naftowym i stoczniowym nie wspominajac drobnych przedsiębiorców przez tak tanie paliwo a ceny towarów i tak szybuja do góry.Paliwo powinno kosztowac tyle ile kosztowało.

Brzmi jak jakaś prowokacja :)

konrad1f 21.01.2016 22:16

Cytat:

Napisał marekw (Post 466040)
W calej Europie przemysl naftowy podupadl jak araby zaczely pompowac tanie paliwo i sie zbroic .W samej Norwegi zwolniono 150.000 osób

ale na czyim interesie Ci zależy?
Polska nie ma złóż ropy (są niewielkie) i większość jest importowana
im taniej tym lepiej dla nas obywateli jak i dla pracowników naszego przemysłu naftowego
tańsza ropa -> większy obrót paliwami -> więcej roboty w przemyślę naftowym -> gospodarka się kręci
a u obywatela więcej pieniędzy, które może wydać a coś innego ->gospodarka w innych dziedzinach także lepiej się kręci
na tańszej ropie w plecy są ci, którzy ją mają a na tym powinno nam nawet zależeć
zresztą ceny ropy to totalna spekulacja - patrz sankcje gospodarcze na iran

marekw 21.01.2016 22:22

Zalezy mi na interesie Europy a nie Arabów.To sie odbija tez na Polskiej gospodarce chociaż by o to ze w samej Norwegii jest około 500.000 Polaków i prawie każdy przywozi kase do kraju nie wspominajac Dani Angli i innych krajów gdzie pracują Polacy i oczywiscie oni sami skoro nie zarobią to tez nic nie kupią z Polski.A araby zacierają ręce.Zebysmy potem nie plakali z tego powodu ze paliwo bylo tansze o 1.5 zł


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.