Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Kamera GoPro HD Hero ??? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8577)

redrobo 08.07.2013 20:27

zapobralem gopro3 i na wstepie stwierdzam, te uchwyty (oryginalne) nie daja rady utrzymac tej kamerki gdziekolwiek na lc4, plastik rezonuje wibracje i kamera lata jak szalona. wyglada na to ze trzeba bedzie tejpowac jak tenisisci:)

sebol 08.07.2013 21:31

Właśnie zastanawiam się czy na gmolach afryczki też nie będą spore drgania . Jeśli tak zostanie wersja na irokeza , czyli na kasaku .

Do tych co jakiś czas już bawią się filmowaniem . Na jakich parametrach ( jakość obrazu i ilość klatek ) nagrywacie ?

ivul 09.07.2013 10:39

Ja mam to: http://www.euro.com.pl/akcesoria-do-...owy-nr-3.bhtml

Dokładnie to co było w linkach powyżej, ale taniej o 20PLN. Odebrałem w Euro na miejscu. Inna jakość niż orginalnych, ale daje rade.
Ja łapałem tym uchwytem do rurek gmola w Kawie VN1700 i nie było problemów z wibracjami.

fxrider 09.07.2013 23:20

Cytat:

Napisał redrobo (Post 327045)
zapobralem gopro3 i na wstepie stwierdzam, te uchwyty (oryginalne) nie daja rady utrzymac tej kamerki gdziekolwiek na lc4, plastik rezonuje wibracje i kamera lata jak szalona. wyglada na to ze trzeba bedzie tejpowac jak tenisisci:)

To nie jest kwestia uchwytów tylko sprzęta. Jeszcze nie znalazłem na LC4 miejsca (oprócz drivera) do którego dałoby się przyczepić kamerkę i nagrać nierozmazany film.

Tymon 10.07.2013 01:12

Warto kombinować z różnymi ujęciami - film dzięki temu zyskuje dodatkową dynamikę, ujęcie tylko z jednego miejsca przez całą długość filmu nudzi widza...

Ja mocowałem kamerke na gmolach - w różnych pozycjach i nie było problemu z drganiami - oczywiście na kasku jest najlepiej bo sam "rider" amortyzuje drgania - ale na gmolach czy stelażach z tyłu tych drgań aż tak dużo nie ma... - nie wiem - ale myślę że na owiewkach może już być gorzej...

Zobacz sobie u mnie w filmikach jak to wygląda...

Co do ustawień to się nie wypowiem bo mam stare GoPro...

Cytat:

Napisał sebol (Post 327059)
Właśnie zastanawiam się czy na gmolach afryczki też nie będą spore drgania . Jeśli tak zostanie wersja na irokeza , czyli na kasaku .

Do tych co jakiś czas już bawią się filmowaniem . Na jakich parametrach ( jakość obrazu i ilość klatek ) nagrywacie ?


redrobo 10.07.2013 08:18

rozdzielczosc uatawiasz taka jak twoj docelowy format u mnie 720p albo 1080p, klatkaz 25 albo 50 w zaleznosci czy chcesz potem robic slow motion. to jest minimum na dzisiejsze czasy. oczywiscie jesli ci nie szkoda miejsca na karcie i baterii i potem czasu na obrobke to najlepiej byloby wrzucic najlepsze ustawy, z zachowaniem min. 25 klatek.

edit: do super slow motion trzeba ustawic 120 klatek 720p.

ivul 10.07.2013 11:00

Jeśli chodzi o przyczepianie kamerki do różnych rzeczy, to ja myślę, że najlepiej byłoby kupić tzw "tripod mount".
Przy tym czymś za 30PLN można zrobić sobie dowolną ilość uchwytów. Wystarczy mieć wtedy blaszkę z dziurą i przykręcać do tego ten mount.

pałeł 10.07.2013 14:57

OgoTwój post zostanie skasowany hadlujem na forum ale są ujęte zasady jak to robimy. Pozdrawaiam i prosze o poświęcenie czasu i zapoznanie sie z tymi zasadami
Over

Ps czy raporujace osoby są zadowolone można priwem

Fizolof 10.07.2013 15:29

Cytat:

Napisał pałeł (Post 327374)
OgoTwój post zostanie skasowany hadlujem na forum ale są ujęte zasady jak to robimy. Pozdrawaiam i prosze o poświęcenie czasu i zapoznanie sie z tymi zasadami
Over

Ps czy raporujace osoby są zadowolone można priwem

Pałeł zlituj się... ja rozumiem, że pośpiech, że z telefonu, że masz kłopoty z ort ale tak być nie może. Nie tylko w handlu na forum są zasady. Pozdrawiam

sebol 10.07.2013 19:12

Dzięki Panowie za podpowiedź.

Ile minut materiału można nagrać na karcie 32 GB przy ustawieniach rozdzielczości 25 klatek i 1080p . Czy jeśli ustawimy na 50 klatek przy 1080p to nagramy połowę tego materiału w porównaniu do 25 klatek ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.