Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Dom na emeryturę (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34244)

Mieciek 03.12.2019 10:27

U mnie były zaczątki na takie sytuacje. Ale zareagowałem w porę.Raz drug trzeci "targowałem" się w dół na niekorzyść wykonawcy i nagle się okazało że potrafią być na ustalony czas.
Magia

Kraku 03.12.2019 11:22

Kwestia dobrze napisanej umowy, tak aby chroniła interes wykonawcy oraz inwestora. Jeśli ktoś ma problemy z podpisaniem takowej to kończysz z nim rozmowę.

Mieciek 03.12.2019 11:34

Cytat:

Napisał Kraku (Post 660216)
Kwestia dobrze napisanej umowy, tak aby chroniła interes wykonawcy oraz inwestora. Jeśli ktoś ma problemy z podpisaniem takowej to kończysz z nim rozmowę.

W szale budowania ciężko pamiętać o papieruchach. A i umowa poprawna może nie sprawić że wszystko będzie dobrze. Chyba że się ma prawnika do analizy każdej umowy to wtedy super.
Z całego domu mam umowę chyba tylko z instalacji grzewczej.

ArtiZet 03.12.2019 11:38

Cytat:

Napisał Kraku (Post 660216)
Jeśli ktoś ma problemy z podpisaniem takowej to kończysz z nim rozmowę.

W ten sposób to z dużym prawdopodobieństwem nic byś nie zbudował a na pewno nie szybko :D
Tak jest przynajmniej w budownictwie jednorodzinnym...może inaczej jest w developerce

MrWaski 03.12.2019 12:30

Umowę? To wyłącznie w deweloperce.
Niestety, jak ja budowałem, to do wykonawców na gębę, tacy byli najtańsi, ustawiała się długa kolejka. Dało radę wybudować, ale co się stresów najadłem, to drugi raz bym nie przeżył.

consigliero 03.12.2019 16:42

Ja oczywiście mam umowę, bez tego sobie nie wyobrażam. Problemem jest dla mnie brak komunikacji. Wczoraj dzwoniłem do wszystkich do których znalazłem telefon, odebrał tylko prezes, który zapewnił że jutro będzie harmonogram prac. O 9 stwierdziłem że konieczna jednak będzie wizyta osobista i to był dobry ruch bo część ponoszonych kosztów będzie zrekompensowana. Jest też wyjaśniona sprawa z zaopatrzeniowcem, oczywiście mieli rezerwację na ową dachówkę ale została sprzedana, podobno znalazł w jednej hurtowni a Staszowie i mają dostarczyć w poniedziałek. Jednym słowem tak jak myślałem że w tym tygodniu już nikt się nie pojawi na budowie. W sobotę będę robił wodę i wrzucę kabel zasilający dom do tego samego wykopu, jedynie będe musiał ręcznie zrobić kawałek wykopu na kabel od ogrodzenia do słupa, bo tam koparka nie dojedzie.
oczywiście nie jestem szczęśliwy że tracimy czas na bezproduktywne działanie, ale nie mam innego wyjścia, nie mogę też mieć pretensji do samej ekipy budowlanej bo brak materiału nie jest ich winą tylko szefostwa. Jak pisałem wcześniej obecnie całe nasze życie jest podporządkowane budowie i byciu na wsi, co nie jest specjalnie ekscytujące, przebywanie w małym domku nieprzystosowanym do zimy jest swego rodzaju adventure. nie mogę też zrobić tak że wracamy z mamą i psem do Krakowa do niedzieli bo w poniedziałek cała nasza energia byłaby skierowana aby ogrzać ponownie domek.
Obecnie chwila relaksu na Szewskiej bo droga powrotna z Czechowic Dziedzic i tak jest przez Kraków, można się normalnie umyć, ogolić, napić kawy z ekspresu a nie takiej kawy z przelewowego, ochyda .
Co do zakończenia to raczej całości nie zamkną bo nie będzie opcji zrobić tynków, ale mnie to pasuje bo ostatnia płatność jest po odbiorze. Do tego czasu powinny być wszystkie instalacji a i kredyt myślę że się uda uruchomić na początku stycznia jak pani inspektor potwierdzi że dom stoi i ma się dobze

RAVkopytko 03.12.2019 16:45

OK,kiedy parapetówa ? ;)

consigliero 03.12.2019 20:30

Jak zamontują parapety, czyli chyba przed świętami


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

honda_honda 03.12.2019 20:32

Dobry sposób na uniknięcie parapetówy - nie montować parapetów:haha2:

RAVkopytko 03.12.2019 20:39

Dachówka ceramiczna ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.