Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   budowa domu - wybór technologii (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28695)

fassi 19.01.2018 23:08

:D

Jak sie dom przechyla to ktos cos spierdolil. Albo inzynier albo wykonawca.

Sa przeca graniczne teoretyczne osiadania gruntu ktory zbada Jagna. Konstruktor paczy jakie max naprezenia wytrzyma grunt do tego robi fundament. Plyta pieknie rozklada naprezenia co powoduje ze osiadania sa bardzoo minimalne. Przy plycie masz malo roboty i szybkie wykonanie, do tego sciany zaczynasz tydzien po wylaniu plyty.

Ale jak pisalem, jak bedzie inzynier strachu to dowali tak zbrojenia ze plyta wyjdzie 6 razy tyle co lawa.

" Paaaanie, to musi tak byc sie dom przechyli :D "

A jesli juz plyta nie da rady to sie robi pale wbijane albo wiercone.

Ravi: rispekt za wykonanie. Ile roboty to bylo z tymi lawami czasowo? A jakbys plyte robil?
To teraz policz roboczogodzine czlowieka w niemczech co robi fundamenty. Kosztuja taka godzina od 50 ojro wzwyz.

RAVkopytko 19.01.2018 23:12

No,mi się tak przechyla,że piwo sie wylewa z butelki :D

widziałem "palowanie " na kręgach betonowych 4m na narożnikach domu,stoja już z 8 lat i nic

Ludwik Perney 19.01.2018 23:14

W Jastrzebu blisko Zofiowki był przechylony na szkodach gorniczych blok. Chodzić tam po korytarzach to był kop dla mózgu

fassi 19.01.2018 23:14

Ravi, serio sie przechyla? No to zaczyn cementowy pod ciesnieniem pompujesz pod fundamenty i wzmacniasz grunt.

strobus1 19.01.2018 23:19

Firmy oferują nowość i zalecają mnium 20cm styroduru bo mniejsze U.
Teraz jeszcze sprawa czy 30cm podsypki z zagęszczonej pospółki czy wspomniana wylewka z chudziaka.
W PL jest straszny greenwashing w tym temacie....
tradycyjny fundament tańszy - mniej cementu, stali, robocizna tania...

RAVkopytko 19.01.2018 23:21

Fassi,spoko ;) ,po dwóch latach,działowa kuchnia/wiatrołap,rysa się zrobiła.

min 50 ojro /trzy osoby/2miesiące to querwa 6000 ojro w kielni mam :D

fassi 19.01.2018 23:24

Firmy oferuja aby sprzedac albo obliczaja to? ;)

Mniejsze U z dodatnia temperatura gruntu nie ma sensu ekonomicznego wcale. Chudziaka lejesz max 10 cm na ubita pospolke (ktorej ubicie sprawdzi Jagna :D) . Chudziak pozwoli na czyste rowne ulozenie styropianu i na nim zbrojenia.

Co do cen wykonawstwa w PL sie nie wypowiadam co tansze bo sie nie znam. Moze rzeczywiscie sie oplaca robic dluzej bez wiekszego wplywu na cene koncowa.

Ravi, rysa w granicach tolerancji jest normalna i dopuszczalna. Jej grubosc i ilosc rys na scianie jest zapisana w normie. Moze taka wystapic ale nie musi.

W budownictwie mi sie zawsze podobalo ze inzynier ma tylko 1 szanse i musi sie udac. Wszystkie inne inzyniery moga se zbudowac, w maszynie caly model przetestowac i gotowe. A konstruktor mostu liczy i musi sie udac bo model mostu 1:1 nie pasuje jakos do maszyny testowej :)

Maxx 19.01.2018 23:26

Na fundamencie sie nie oszczedza wiec ja zrobilem tradycyjny na lawach i zamiast chudziaka pomiedzy scianki fundamentowe zazbroilem cala gore siatka z drutu fi8 i wylalem b20-10cm ,takze nie obawiam sie osiadania poszczegolnych pomieszczen ani plywania budynku :)
roznica w cenie ok 3 tysie przy budynku 10x13

strobus1 19.01.2018 23:37

Wdaje mi się że chudziak na zagęszczoną pospółkę to trochę przerost formy. Przecież z pospółki się robi drogi leśne i po zagęszczeniu wysyłasz po tym tym autko o wadze 40t i nie ma prawa klęknąć.... (mówię o warstwie 30 cm po zagęszczeniu)

fassi 19.01.2018 23:40

Strobus, Konstrukcyjnie chudziak nie ma sensu, ale ma sens w czystym i dobrym wykonaniu plyty. Uciagniesz hudziaka do poziomu i masz plac budowy. A pospolki nie uciagniesz tak rowno, a co za tym idzie zbrojenie w plycie tez nie bedzie rowno.

Nie powiem ze jest niemozliwe uciagniecie pospolki, bo pewnie sie da, tylko roboczogodzina cholernie tu droga.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.