Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   co koniecznie sprawdzić/wymienić/whatever (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8260)

mckrzysiek 28.12.2010 19:57

łożyska wahacza funkiel nówki nie śmigane, przemyłem piasty, nasmarowałem łożyska i zostawiam bez dalszych ingerencji (ktoś widocznie tam już kiedyś zaglądał i o nie zadbał (bo ja - pierwszy raz:Sarcastic:).
Za to kiwaczka - agonia. Jedną śrubę udało mi się wybić, wszystko wewnątrz przyrdzewiałe razem do kupy. Jak walczyłem to z pozostałych łożysk też mi igły powyskakiwały, ale widząc ich stan (mocno taki sobie, powiedziałbym, chyba i tak trzebaby się nad ich wymianą pochylić...). Druga ze śrub, na rysunku nr 11, trzyma jak diabeł sołtysa i jeszcze nie udało mi się jej wybić. Poszło duuuużo wd40 i poczekam do rana.

Gdzieś jeszcze powinienem zajrzeć? (aż się boję odpowiedzi, bo widzę, że co wskazówka to trup w szafie:D).

A tak przy okazji - łożyska z kiwaczki wybijamy analogicznie jak np. w kołach - pręt i po skuśce atakujemy łożysko po przeciwnej stronie tulei - czy bardziej prymitywnie - po prostu z góry w łeb ją?

wieczny 28.12.2010 20:11

Cytat:

Gdzieś jeszcze powinienem zajrzeć?
Do salonu Hondy :D. Wejdź w kominiarce. Jak usłyszysz ceny dzięki niej nie opadnie Ci szczęka a kiedy już wyjmiesz rewolwer w celu bezgotówkowego pozyskania części pozostaniesz anonimowy ;).

A tak na poważnie - te łożyska można dorwać gdzieś taniej. Poczekajmy aż ktoś kto wie Cię poinformuje gdzie dokładnie albo sobie poszukaj. W jakim stanie są te tuleje będące wewnętrzną bieżnią łożysk igiełkowych? Również trup? Bo tu niestety tylko Honda. O dziwo mają to dość tanie. Na pewno nikt tego taniej nie dorobi, nie utwardzi itd.

Misza 28.12.2010 20:17

Nie wiem jak do trampka ale żaden All Balls do afry łożysk kiwaczki nie robi. Ceny oryginalnych zabijają, zamienników próżno szukać.

Mam pewien pomysł bardzo wymyślony, muszę jedynie go wcielić w życie bo i moje łożyska poszły się definitywnie jebać. A do rzeczy... niektóre a afrze są dostępne tak że podpasują bez niczego z tego co pamiętam o 1mm węższe, a niektóre mają zew bieżnię o 1mm większą. Więc moim zamysłem było wytoczenie o ten milimetr większych gniazd na nie... Mięsa tam sporo to nie powinno być problemów z wytrzymałością dźwigienki,a ceny zbliżają się do tych ludzkich a nawet co roku można by je wymieniać.


Tulejki chyba 19zł/szt w hondzie więc nie ma sensu kombinować, uszczelniacze też można dobrać...

wieczny 28.12.2010 20:24

No to nie chcę wprowadzać w błąd... Wydaje mi się, że Pałeł oraz Mat coś znaleźli. Jeszcze za czasów Ramiresa. NTN zdaje się. Ale mogę się mylić.

mckrzysiek 28.12.2010 20:32

Cytat:

Napisał wieczny (Post 151132)
Do salonu Hondy :D. Wejdź w kominiarce. Jak usłyszysz ceny dzięki niej nie opadnie Ci szczęka a kiedy już wyjmiesz rewolwer w celu bezgotówkowego pozyskania części pozostaniesz anonimowy ;).

Na razie zajrzałem tutaj http://www.sklep.motorista.pl/

No nie powiem, żeby banan nadal tkwił na mej twarzy. Było nie było, dobrze że zajrzałem do tej kiwaczki cholernej bo jak zrobię to będę miał zrobione i w trasie mi się nie scukruje... A się do takiej troszku większej przymierzam i byłoby głupio motocykl 2k km na plecach nieść:-)

Jutro jadę do zaprzyjaźnionego sklepu z łożyskami, może coś wymyślą

pałeł 28.12.2010 23:17

masz racje wieczny znalazłem te igiełki ale zamiennik był jakoś 2 razy droższy niż honda
uszczelniaczy nie ma bo to przeciwkurzowe sa i wymiary ni z gruszki ni z pietruszki
sworznie tylko honda, zostają dwa łożyska kulkowe standardowe łatwo kupić
w hondzie mam gówno nie rabat ale gdyby coś to ci pomóc mogę

newrom 28.12.2010 23:23

A myślał ktoś żeby te łożyska zastąpić np tulejkami z ertalonu ?

majki 29.12.2010 09:33

Fucktycznie Mat ostatnio coś mówił o zamiennikach łożysk w tylnym zawiasie, tylko nie wiem czy wahacza czy kiwaczki. Temat mnie interesuje, bo nie wiem czy u mnie przetrwały ten sezon (trochu miały ciężko), a ceny u Pana Hądy zabijają...

puntek 29.12.2010 10:43

Cytat:

Napisał Misza (Post 151134)
Nie wiem jak do trampka ale żaden All Balls do afry łożysk kiwaczki nie robi. Ceny oryginalnych zabijają, zamienników próżno szukać.

Mam pewien pomysł bardzo wymyślony, muszę jedynie go wcielić w życie bo i moje łożyska poszły się definitywnie jebać. A do rzeczy... niektóre a afrze są dostępne tak że podpasują bez niczego z tego co pamiętam o 1mm węższe, a niektóre mają zew bieżnię o 1mm większą. Więc moim zamysłem było wytoczenie o ten milimetr większych gniazd na nie... Mięsa tam sporo to nie powinno być problemów z wytrzymałością dźwigienki,a ceny zbliżają się do tych ludzkich a nawet co roku można by je wymieniać.


Tulejki chyba 19zł/szt w hondzie więc nie ma sensu kombinować, uszczelniacze też można dobrać...

Myślę, że na mojej kiwaczce będziem eksperymentować ...
Z tylnego łożyska to tylko rdzawy pył mi został ...
Zastanawiam się co z uszczelniaczami ...

BartekBBI 29.12.2010 17:54

Ja takowe łożyska kupywałem z NTN w sklepie PREMY. Sa to sklepy z łożyskami, paskami etc..full dostepnych łożysk.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.