Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Gruzja na kwiecień 2024 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45041)

jezyk0 24.01.2024 12:32

Zaplanowałeś wycieczkę objazdową, wszystko w biegu i dużo czasu w samochodzie spędzisz. Zaplanuj sobie czasem z dwa noclegi w jednym miejscu aby pocieszyć się atrakcjami i klimatem danego miejsca. Jedziesz na zbyt krótki czas albo zakładasz zbyt ambitny plan co do ilości miejsc które chcesz odwiedzić. Pamiętaj, że to Gruzja i tam precyzyjne planowanie nie ma sensu.

przemo77390 24.01.2024 13:24

Cytat:

Napisał Emek (Post 843561)
Jaki masz plan w Stepancminda żeby tam dymać z Tbilisi a potem gonić do Kutaisi na drugi dzień?
Osobiście zamiast tego bym rozważył np. David Gareja ale jak uważasz. Rzuć okiem na ta mapkę, może coś ci się wyklaruje.
https://www.google.com/maps/d/u/0/vi...6010771235&z=8

Dzięki Emek za mapę. Jeśli chodzi o Stepancminda to z poziomu klasztoru chciałem pokazać znajomym widok na Kazbeg (ponoć juz tam jest asfalt i można wjechać swoim środkiem transportu o 4oo).

Wiem że Plan ambitny i być może będzie trzeba z czegoś zrezygnować ale to się okaże po trasie.

Zastanawiam się mocno czy nie zrezygnować z Cziatura (Misto latających konserw) - akurat sam tam też nie byłem podczas wyprawy na 2oo dlatego nie wiem czy warto.

Cytat:

Napisał jezyk0 (Post 843562)
Zaplanowałeś wycieczkę objazdową, wszystko w biegu i dużo czasu w samochodzie spędzisz. Zaplanuj sobie czasem z dwa noclegi w jednym miejscu aby pocieszyć się atrakcjami i klimatem danego miejsca. Jedziesz na zbyt krótki czas albo zakładasz zbyt ambitny plan co do ilości miejsc które chcesz odwiedzić. Pamiętaj, że to Gruzja i tam precyzyjne planowanie nie ma sensu.

Tak jak pisałem Emkowi - plan ambitny i być może trzeba będzie z czegoś zrezygnować, mam tą świadomość. Jak to się mówi będzie rzeźbienie na bieżąco ale jakąś trasę trzeba ułożyć.

Ja tam byłem motocyklem a teraz znajomym chcę pokazać jak najwięcej na 4oo - z uwagi na to że nie byłem na tak krótko i nie 4oo to wolę poddać plan konsultacją.

Kierunek Tbilisi bo napewno chcą tam pojechać.

Emek 24.01.2024 13:25

Weź pod uwagę że Kazbek albo będzie widać albo nie a masz tam 3 godziny jazdy tak lekko. ;)

przemo77390 24.01.2024 13:27

Cytat:

Napisał Emek (Post 843568)
Weź pod uwagę że Kazbek albo będzie widać albo nie a masz tam 3 godziny jazdy tak lekko. ;)

Dokładnie tak jak mówisz - może zaleźć chmura i będzie dupa

Taka mapę wstawiam z gorącymi źródłami - jakby ktoś znał podobne do tego w Dikhashkho Sulfur Geyser ale nie zaznaczone na mapie to poproszę info:

https://www.google.com/maps/d/viewer...2136259986&z=8

Jeszcze takie info apropo gorących i zimnych źródeł:

Tbilisi:
Adres: ul. Mirza Fatali Akhudovi 4
Łaźnia numer 5

Adres: na wschodnim krańcu jeziora Lisi, tuż obok Dunkin' Donuts
Łaźnie w jeziorze Lisi

Borjomi:
Łaźnie zewnętrzne Borjomi
Adres: ulica Baratashvili 9, Borjomi 1200

Gejzer siarkowy Dikhashkho
Adres: na północ od wioski Dikhashkho, tuż nad rzeką Rioni

Ckaltubo
Adres: Wystarczy udać się do Łaźni Wiosny 6 a się ją znajdzie

Sairme
Adres: Sairme Resort, region Baghdati, Gruzja, 1000

Łaźnia Torghva
dres: brak oficjalnego adresu - nazywa się go po prostu Łaźnią Torghva

Źródła Nokalakevi
Adres: brak oficjalnego adresu - nazywa się je po prostu gorącym źródłem siarki Nokalakeviâ

Basen Pansheti - zimna kąpiel
Adres: brak prawidłowego adresu w Mapach Google widnieje nazwa „Basen Pansheti i źródło wody mineralnejâ

przemo77390 20.04.2024 13:04

3 Załącznik(ów)
Wlasnie wracamy z gruzji - jak ktos chce wynajac auto to polecam tego czlowieka

Gilu 20.04.2024 21:09

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 851032)
Wlasnie wracamy z gruzji - jak ktos chce wynajac auto to polecam tego czlowieka

O w mordę.. Dwóch kolegów za huski 701 z wypożyczalni w Tibilisi płacili po 105 baxów za dniówkę

Mirmil 20.04.2024 22:46

Cytat:

Napisał Gilu (Post 851055)
O w mordę.. Dwóch kolegów za huski 701 z wypożyczalni w Tibilisi płacili po 105 baxów za dniówkę

Dobra cena. Poważnie
Ja kojarze ceny, ale 110 Euro za dzien

przemo77390 21.04.2024 11:01

1 Załącznik(ów)
Mysle ze to jest normalna rozsadna cena - podobnie placilismy w Albanii. Cena 110 za dzien to wg. mnie jakies nieporozumienie.

Objechalismy kawalek Gruzji - co prawda turystyczne miejsca ale chcialem pokazac znajomym miejsca przewodnikowe aby nastepnym razem skupic sie mniej na przemieszczaniu sie a moze na trekingu.

Ceny noclegow mielismy od 35 do max 50 zl za osobe.
Pod Kazbegiem mielismy miejscówkę z pieknym widokiem za 90 lari 4 osoby.

Miejsowy Koniak nadajacy sie do picia od 3-5 lari za pol litra.
Winko w Tbilisi (swoja droga najbardziej mieszane uczucia dalo to miasto) w takiej wypasnej winiarni 5 lari za literek.

Ogolnie dopisywala piekna pogoda

PokemonTC 22.04.2024 15:22

Te Fordy mają chyba napęd na 2 osie.....

przemo77390 23.04.2024 09:05

Cytat:

Napisał PokemonTC (Post 851200)
Te Fordy mają chyba napęd na 2 osie.....

On miał cos chyba na zasadzie elektronicznego dopinania.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.