Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Jakiego kupić duala? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32593)

Prince 02.08.2018 11:58

Panowie.. ja całym sercem jestem za jamachą ale XT660R to klocek bez zawieszenia. Postep wobec trampka niewielki. Super wyprawowy ale zabawy poza szutrami to tym nie ma za wiele. Silnika zazdroszczę. Reszta do dupy.
Stoję przed podobnym wyborem (właściwie moje dziewczę) i ma być lekkie i takie w okolicy 300-450cm i nie za bardzo jest co. DRz które nie żłopałoby oleju trafić to jak kwiat paproci. XR400 to kopka- odpada. Do KATa trzeba być uważnym amatorem mechanikiem. DR650Se juz nieco przyciężkawe jak dla dziewczyny. Huski (te prawdziwe)piękne, leciutkie, cudne, ale jak to wygląda od strony serwisowej? Oleje, filterki często ale jak reszta?

Przeznaczenie to gównie poczatki zabaw "pozaasfaltowych". Miasto właściwie codziennie. I trochę wycieczek po kilkaset km po twardym.

Marcinnn6 02.08.2018 11:58

dzięki za odzew,

No właśnie chodzi mi jednak trochę o bardziej ambitny teren niż szuterki. Asfalt to zło konieczne, dojazdówka. Mam ~182cm

DR'ka rozważałem, ale ciężko kupić
XR400 i XR 650 - brak startera (sprzęt z kopką odpuszczam na 100%) chociaż Xr'y podobają mi się.
Yamaszki to chyba wybór rozsądku, ale że niby nie mają zawiasu etc.

No i KTM - widziałem tego KTM z ogłoszenia, trochę poczytałem o tych LC4 i piszą, że to sprzęty co się psują i wogóle do dupy. Bo tak to ogólnie mógłbym miec tego KTMa :) Jak to jest z tymi LC4 ?? Co ile to trzeba remontować, znacie koszty mniej więcej napraw?

chemik 02.08.2018 12:02

Przyszła mi na myśl jeszcze jedna podwójna propozycja, czyli Husqvarna TE 610 po 2007 roku lub bliźniacza husqvarna TE 630. Oczywiście w wersji enduro, a nie supermoto.
Zmieści się w budżecie i spełni pozostałe założenia.

Adagiio 02.08.2018 12:11

Daj spokój z g bmw.

Dymkaaa 02.08.2018 12:17

Problem z nogą że nie kopniesz? do xr400 da się założyć rozruch

siwy 02.08.2018 12:24

Cytat:

Napisał Marcinnn6 (Post 593709)
dzięki za odzew,

No właśnie chodzi mi jednak trochę o bardziej ambitny teren niż szuterki. Asfalt to zło konieczne, dojazdówka. Mam ~182cm

DR'ka rozważałem, ale ciężko kupić
XR400 i XR 650 - brak startera (sprzęt z kopką odpuszczam na 100%) chociaż Xr'y podobają mi się.
Yamaszki to chyba wybór rozsądku, ale że niby nie mają zawiasu etc.

No i KTM - widziałem tego KTM z ogłoszenia, trochę poczytałem o tych LC4 i piszą, że to sprzęty co się psują i wogóle do dupy. Bo tak to ogólnie mógłbym miec tego KTMa :) Jak to jest z tymi LC4 ?? Co ile to trzeba remontować, znacie koszty mniej więcej napraw?

Jak ambitniejszy teren i z rozrusznikiem to poj. 400-450 ktm exc, huska te 450, drz, wr 450

Marcinnn6 02.08.2018 12:24

nogi ok :) ale byłem już w terenie tak wyjebany, że nie mogłem chodzić a co dopiero jeszcze kopać, ale to pewnie wina trampka była hehe.

husqvarny spoko sprzęty ale jakoś nie ma tego dużo, nie wiem jak z serwisowaniem by było... jeżeli bmka serwis w mth to też odpuszczam.

Napiszcie wasze opinie o tym LC4, bo niby dużo o tym jest napisane, ale cięzko wyciągnąć wnioski jednoznaczne, bo piszą że duże wibracje, że się często psuje ...

chemik 02.08.2018 12:28

Cytat:

Napisał siwy (Post 593715)
Jak ambitniejszy teren i z rozrusznikiem to poj. 400-450 ktm exc, huska te 450, ..., wr 450

Oj, jak on nigdy liściem nie jeździł to mu te sprzęty nadgarstki powyrywają. Poza tym on duala szuka, a nie liścia. Mają być interwały serwisowe liczone w tysiącach kilometrów, a nie w motogodzinach.

chemik 02.08.2018 12:29

Cytat:

Napisał Marcinnn6 (Post 593716)
Napiszcie wasze opinie o tym LC4, bo niby dużo o tym jest napisane, ale cięzko wyciągnąć wnioski jednoznaczne, bo piszą że duże wibracje, że się często psuje ...

Ci co mają będą pisać, że się nie psuje. Ci co nie mają będą pisać, że awaryjne. Prawda leży gdzieś pośrodku.

siwy 02.08.2018 12:30

No to jak ma być dual nie liczony w mth to raczej 600-650. Jedyna 400 która jest w miarę przyjazna serwisowo to drz, i honda xr 400 (w standardzie kopka)
wszystkie półwyczynowe, lekkie i mocne sprzęty to częsty serwis.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.