Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Płyta gazowa czy indukcyjna ? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31519)

Nynek 22.03.2018 19:03

Miałem na myśli awarie płyty, to pewnie zależy od producenta . U mnie electrolux hula dwa lata i wszystko jest ok, a znajomy w tym czasie już dwa razy wymieniał Mastercooka.

motif 22.03.2018 19:15

od 10 lat używam płyty indukcyjnej i nigdy więcej nie wrócę do żadnej innej, gazowej czy elektrycznej. Prosta, efektywna, nieawaryjna i bezpieczna w obsłudze plus wymusza stosowanie "zdrowych" garów. Żadne badziewie aluminiowe nie podejdzie. Nie ma sie co nawet zastanawiac, gaz to przeszłość,. zreszta nie chcesz być chyba zależny od Putina?

szynszyll 22.03.2018 19:25

Cytat:

Napisał motif (Post 576348)
od 10 lat używam płyty indukcyjnej i nigdy więcej nie wrócę do żadnej innej, gazowej czy elektrycznej. Prosta, efektywna, nieawaryjna i bezpieczna w obsłudze plus wymusza stosowanie "zdrowych" garów. Żadne badziewie aluminiowe nie podejdzie. Nie ma sie co nawet zastanawiac, gaz to przeszłość,. zreszta nie chcesz być chyba zależny od Putina?

tos pokazal :) same rzeczowe argumenty :) poczytaj o roli gazu w przemysle :)

ArtiZet 22.03.2018 19:33

Mówcie dalej mówcie...zaraz się okaże że 1.5tysia za dodatkowe pociągnięcie gazu do kuchni psu pod ogon...

bukowski 22.03.2018 19:36

Cytat:

Napisał torak (Post 576337)
Do indukcji 4-polowej musisz mieć dużo prądu. Najlepiej dwie fazy
Proponuję rozwiązanie polubowne: dwa pola gazowe, dwa indukcyjne

Zwykle 220V. Palniki nawet na maxa maja 1,5kW (2 i więcej jest tylko z boosterem i da się włączyć 1 lub 2 na raz).

Dla mnie nie ma alternatywy dla indukcji. Oprócz szybkości i precyzji odpada tłusty osad z gazu na garnkach, okapie i otoczeniu kuchenki. Gotuję sporo, jakieś tam pojęcie mam.

Sent from my G8441 using Tapatalk

ArtiZet 22.03.2018 19:40

Prąd nie problem. Mam 3fazy.
Najmocniejsze pole w tej kuchence co patrzyłem ma 3.7kW

krakus 22.03.2018 19:42

Indukcja, szybkość grzania, czyste garnki, banalnie proste czyszczenie płyty.

Jedyny minus jak dla mnie, woka nie użyjesz :) (te na indukcje do mnie nie przemawiaja).

ArtiZet 22.03.2018 19:47

Woka i tak nie używam

poss'ter 22.03.2018 19:47

Mam od roku indukcję, wcześniej gaz i ogólnie jako sposób gotowania sobie chwalę. Szybciej i bezpieczniej. Zostawiłem raz gotujące się ziemniaki, wyszedłem z domu, jak się lekko przyjarały, płyta się nagrzała i sama się wyłączyła.
Co u mnie jest do d**y? Sprawdź koniecznie jak się wybraną płytą steruje, ja kupując w MM tego nie zrobiłem i bardziej irytującego sposobu regulacji mocy i wyboru pola do grzania nie potrafię sobie wyobrazić - porażka! Mam Amicę.

Kazmir 22.03.2018 19:47

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Mówcie dalej mówcie...zaraz się okaże że 1.5tysia za dodatkowe pociągnięcie gazu do kuchni psu pod ogon...
Jak ktoś gotuje w kuchni "muzeum" raz w miesiącu wodę na kawę to taka kuchnia jest super bajer!
Przy codziennej dużej eksploatacji, chyba trzeba s....ć forsą?
Jest moc -są i 12,5KW


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.