Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Propozycja enduro-wyprawy Polska-Słowacja(Koszyce)-Rumunia(Bukareszt)-Ukraina(Odessa)-Lwów-Polska ok.2700km (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7927)

nicek27 23.11.2010 19:15

Trasa ekstra, termin pasuje mi idealnie. Myślę, że zabrałbym się z Tobą, tylko że mam już po części zaplanowaną trasę na Zachód..

Hipolit 24.11.2010 14:21

Cytat:

Napisał sepcio (Post 145494)
Hej

Ja wstępnie byłbym zainteresowany taką wyprawą, termin mi odpowiada (mam nadzieje, że będę już po obronie:dizzy:) Posiadam trampka także myślę, że sprostałby Twoim warunkom. Jest tylko jedno ale - ja też jestem świeżak jeżeli chodzi o takie wyprawy (do tej pory tylko Polska). Dobrze by było, żeby zdecydowała się również pojechać osoba bardziej doświadczona ale do wakacji jeszcze kawał czasu...

Czyli jesteś drugim chętnym(pierwszy to Bliźniak79), będziesz musiał tylko zaopatrzyć Trampecjusza w odpowiednie gumy i heja.
Także jeździłem tylko po Polsce ale to ma być przygoda więc "żywioł na maksa", ktoś bardziej doświadczony sądzę że nie będzie bawił w taką małą trasę. Pierwszy raz zawsze jest najlepszy:D Jadę nawet jak w ekipie będą sami nowicjusze. Damy rade, 'Polak w przyrodzie nie zginie'.
Pisz do mnie na priva jeśli zdecydujesz się na sto procent/100%/łanhandrytposent :umowa: Gdy ustalimy już do końca trasę przejazdu będę robił listę rzeczy które trzeba będzie mieć ze sobą, te które możemy mieć wspólne i te które każdy musi mieć swoje potem wyśle ją każdemu zadeklarowanemu w wyjeździe. Od razu napisze że wezmę GPS, aparat i zestaw narzędzi.

Cytat:

Masz rację,nie omijaj Bukaresztu,ale jeden dzień to stanowczo za malo żeby poczuć klimat miasta i nie rób tego z siodła motocykla.Słowację i Węgry raczej bym sobie odpuścil,jeśli zamierzasz jechac offem.Opracuj sobie raczej trase przejazdu przez Ukrainę:Thumbs_Up:Jak masz jakieś pytania-dzwon,nr masz w afrimapie,chetnie pomogę:)
Walor turystyczny jest niezbędny w takiej podróży bo co mam po powrocie wspominać tylko te piękne szutry i cudowne widoki, chcę zobaczyć kawałek świata. Co do trasy pierw myślałem by jechać najpierw na Ukrainę a potem dopiero odbić do Rumuni>Bukareszt>wzdłuż wybrzeża i do Odessy i jak tak radzicie to wrócę do pierwotnego planu. I dzięki za zadeklarowanie pomocy suchy;)
Pytanie czy będę mógł przejechać z Rumuni bezpośrednio do Ukrainy by jechać jak najbliżej morza czarnego:confused: Kolega JaroGl napisał że inaczej się nie da z Rumuni więc jak to jest:confused:

Hipolit 25.11.2010 12:54

Dobra zacząłem już dokładniej obmyślać trasę a więc granice polsko-ukraińską przekroczylibyśmy w Krościenko następnie przekroczenie granicy ukraińsko-rumuńskiej odbyło by się w Sighet potem trzeba by dojechać Sebes gdzie zaczyna się droga DN76C(transalpina) po ukończeniu jej przeprawa do Bukaresztu. Link do mapy(wyznaczona oczywiście asfaltem ale daje zarys tego fragmentu).
I teraz pytania:
-co myślicie o takiej kombinacji?
-czy umieszczać jeszcze jakieś punkty wyprawy po drodze do Bukaresztu? (POMÓŻCIE W ZAPLANOWANIU TRASY)
-czy transalpina nadal wygląda tak jak na tych zdjęciach, czy została już zasfaltowana?
-do którego miejsca kierować się nad wybrzeżem morza czarnego by jechać jak najbliżej wody do samej Ukrainy(wiadomo z campingiem na plaży po drodze;)? Walić od razu do Muhmadia jak radził Jakubdr750 czy już wcześniej zbliżyć się do lini brzegowej??
-jak mam zlokalizować na mapie trasę tranfogarską?

Co do jazdy bezdrożami pomiędzy poszczególnymi punktami wyprawy mam w GPSie opcje "rodzaj trasy: przeprawowy" więc będę na tym polegał tylko muszę pierw zobaczyć jak on funkcjonuje w praktyce. Macie doświadczenia z tym jak sprawują się takie Opcje w GPSach NavRoad?

!!!>CHĘTNI DO WYPRAWY CAŁY CZAS POSZUKIWANI<!!!

ania 25.11.2010 13:59

A tak mniej wiecej, ile czasu przewidujesz na tą wyprawę?

Hipolit 25.11.2010 14:08

Sądzę że tydzień-max 9 dni wystarczy. Jeśli mamy do zrobienia około 2700km i rozłożyć to na 7 dni to wychodzi około 386km dziennie więc nawet jeśli by zrobić to w 9 dni można spokojnie pozwiedzać i spędzić jeden dzień na plaży w Odessie. Co do zwiedzania zależy mi głównie an obejrzeniu Bukaresztu(choć trochę) oczywiście Odessa(przynajmniej plaża;) no i Lwów w drodze powrotnej. Chętna??
Cytat:

Napisał nicek27 (Post 145629)
Trasa ekstra, termin pasuje mi idealnie. Myślę, że zabrałbym się z Tobą, tylko że mam już po części zaplanowaną trasę na Zachód..
__________________

A o jakiej wyprawie mówisz? on?off? czy all? Z kim się tam wybierasz i dlaczego nie lepiej z nami? ;]

bliźniak 25.11.2010 21:26

Hejka!
Na bank będę miał 2 tygodnie wolnego, więc jakby się miał wyjazd wydłużyć w międzyczasie o parę dni - to bomba :) i może by było więcej czasu na ewentualne odbicie z trasy :) Myślałem nad takimi oponkami na ten wyjazd:
http://allegro.pl/opona-140-80-17-14...339346297.html
Ma ktoś zdanie o nich? Jak tam lista "zapasów" na wyjazd Hipolit i jakie papierki będą nam potrzebne? W sensie wizy/pozwolenia/ubezpieczenia - mówię o taich niezbędnych, a nie dobrowolnych ;)

Hipolit 25.11.2010 21:35

Co do opon to ja skorzystam z pozycji drugiej albo trzeciej z drugiego posty w tym temacie.
A co do wiz to do Rumuni znalazłem coś takiego:
Wiza, przepisy wjazdowe
Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Rumunii i przebywać w niej przez 90 dni,
liczonych w ciągu 6 miesięcy od daty pierwszego wjazdu, oraz przejeżdżać
tranzytem przez terytorium tego kraju na podstawie paszportów lub dowodów
osobistych. Obywatele RP korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób
w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
info zaczerpnięte z tej strony.
Cytat:

Dobra zacząłem już dokładniej obmyślać trasę a więc granice polsko-ukraińską przekroczylibyśmy w Krościenko następnie przekroczenie granicy ukraińsko-rumuńskiej odbyło by się w Sighet potem trzeba by dojechać Sebes gdzie zaczyna się droga DN76C(transalpina) po ukończeniu jej przeprawa do Bukaresztu. Link do mapy(wyznaczona oczywiście asfaltem ale daje zarys tego fragmentu).
I teraz pytania:
-co myślicie o takiej kombinacji?
-czy umieszczać jeszcze jakieś punkty wyprawy po drodze do Bukaresztu? (POMÓŻCIE W ZAPLANOWANIU TRASY)
-czy transalpina nadal wygląda tak jak na tych zdjęciach, czy została już zasfaltowana?
-do którego miejsca kierować się nad wybrzeżem morza czarnego by jechać jak najbliżej wody do samej Ukrainy(wiadomo z campingiem na plaży po drodze;)? Walić od razu do Muhmadia jak radził Jakubdr750 czy już wcześniej zbliżyć się do lini brzegowej??
-jak mam zlokalizować na mapie trasę tranfogarską?

Co do jazdy bezdrożami pomiędzy poszczególnymi punktami wyprawy mam w GPSie opcje "rodzaj trasy: przeprawowy" więc będę na tym polegał tylko muszę pierw zobaczyć jak on funkcjonuje w praktyce. Macie doświadczenia z tym jak sprawują się takie Opcje w GPSach NavRoad?

!!!>CHĘTNI DO WYPRAWY CAŁY CZAS POSZUKIWANI

ania 26.11.2010 08:44

Cytat:

Napisał Hipolit (Post 146029)
Sądzę że tydzień-max 9 dni wystarczy. Jeśli mamy do zrobienia około 2700km i rozłożyć to na 7 dni to wychodzi około 386km dziennie więc nawet jeśli by zrobić to w 9 dni można spokojnie pozwiedzać i spędzić jeden dzień na plaży w Odessie. Co do zwiedzania zależy mi głównie an obejrzeniu Bukaresztu(choć trochę) oczywiście Odessa(przynajmniej plaża;) no i Lwów w drodze powrotnej. Chętna??

A o jakiej wyprawie mówisz? on?off? czy all? Z kim się tam wybierasz i dlaczego nie lepiej z nami? ;]

Wszystkie trzy opcje wchodzą w grę, tzn chyba dam radę :o
Na 2011 rok mamy jeszcze jeden cel - Gruzja, ale nie wiem co z tego wyjdzie, dlatego tak sobie pomyślałam, że może właśnie z Wami :D a może jeszcze coś innego, po Nowym Roku mam nadzieję, wszystko się wyklaruje, bo czeka mnie jeszcze w styczniu/lutym operacja, więc zobaczymy.
Ja jeżdżę DRką 650SE, kolega BMW Dakar 650, a koleżanka Honda SLR 650.

Hipolit 26.11.2010 10:26

To się dowiaduj i dawaj znać w przyszłym roku, bo jak będzie lista chętnych to muszę zaplanować ekwipunek. A twoi znajomi chcieli by się przyłączyć do wyprawy? I powiedz mi jakie masz doświadczenie w terenie, lekkim? Bo wiesz to ma być enduro;]
A co do twojej operacji to co będą ci naprawiać, może bark? Jeśli tak to powiem że miałem taką samą operacje w styczniu i mogę cię zapewnić że jak weźmiesz się zdrowo za rehabilitacje to na sierpień będziesz w pełni sprawna :D
Ponawiam pytania:
Dobra zacząłem już dokładniej obmyślać trasę a więc granice polsko-ukraińską przekroczylibyśmy w Krościenko następnie przekroczenie granicy ukraińsko-rumuńskiej odbyło by się w Sighet potem trzeba by dojechać Sebes gdzie zaczyna się droga DN76C(transalpina) po ukończeniu jej przeprawa do Bukaresztu. Link do mapy(wyznaczona oczywiście asfaltem ale daje zarys tego fragmentu).
I teraz pytania:
-co myślicie o takiej kombinacji?
-czy umieszczać jeszcze jakieś punkty wyprawy po drodze do Bukaresztu? (POMÓŻCIE W ZAPLANOWANIU TRASY)
-czy transalpina nadal wygląda tak jak na tych zdjęciach, czy została już zasfaltowana?
-do którego miejsca kierować się nad wybrzeżem morza czarnego by jechać jak najbliżej wody do samej Ukrainy(wiadomo z campingiem na plaży po drodze? Walić od razu do Muhmadia jak radził Jakubdr750 czy już wcześniej zbliżyć się do lini brzegowej
-jak mam zlokalizować na mapie trasę tranfogarską?

Co do jazdy bezdrożami pomiędzy poszczególnymi punktami wyprawy mam w GPSie opcje "rodzaj trasy: przeprawowy" więc będę na tym polegał tylko muszę pierw zobaczyć jak on funkcjonuje w praktyce. Macie doświadczenia z tym jak sprawują się takie Opcje w GPSach NavRoad?
Podpowie ktoś?

!!!>CHĘTNI DO WYPRAWY CAŁY CZAS POSZUKIWANI<!!!

hans 26.11.2010 11:35

-czy transalpina nadal wygląda tak jak na tych zdjęciach, czy została już zasfaltowana?

za rok bedzie w asfalcie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.