Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Pieszo dookoła świata-afryka (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29254)

Zmyler 15.05.2017 09:38

Wał na 100%

calgon 15.05.2017 09:51

Cytat:

Napisał Franz (Post 531417)
Po treści zadawanych pytań śmiem twierdzić , ze do niedawna byłeś pensjonariuszem Tworek .
Na urlopie czy przepustka?

The winner iiiiiiiiiiis Franz!

Ps. Przez chwilę zajechało El ,ale musiałby się whuj nudzić!
Ostatnio studiując blog El natrafiłem na cudowny cytat z Tomasza z Akwinu...
Pozdrawiam...

Cyt za El...

"Panie, Ty wiesz lepiej, aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary.
Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek.
Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym; czynnym lecz nie narzucającym się.
Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty Panie wiesz, że chciałbym zachować do końca paru przyjaciół.
Wyzwól mój umysł od nie kończącego się brnięcia w szczegóły i daj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy.
Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień w miarę jak ich przybywa a chęć wyliczania ich staje się z upływem lat coraz słodsza.
Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość wysłuchania ich.
Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć, ale proszę Cię o większa pokorę i mniej niezachwianą pewność, gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi.
Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasami mogę się mylić.
Zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać.
Nie chcę być świętym, ale zgryźliwi starcy; to jeden ze szczytów osiągnięć szatana.
Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet w ludziach; daj mi Panie łaskę mówienia im o tym."

vegezaur 15.05.2017 12:56

czytalem o australijczyku ktory przechodzac przez polske powiedzial ze najbardziej sie bał kiedy wieczorem w wenezueli wyszła mu na drogę czarna pantera, mówił że zamarł ze strachu ale dała mu spokój. wspomniał że w rosji na niego bandyci napadli, ale ci tez ludzie..., mniejsze ryzyko.

to jak wyrusze w podroz bez dokumentow i w afryce, chinach czy rosji zostane zatzymany do kontroli i powiem brak dokumentów. co mnie czeka?
czyli będąc bezpaństwowcem, bo mam takie prawo - nie mam prawa przemierzać świata?

tak orientacyjnie, pytam. na pewno coś wiecie.

swoją drogą co na takiej saharze można znaleźć do jedzenia? prócz zwierząt nic zapewne, podejrzewam że na sawannie też nie lepiej.

musze odwiedzic biblioteke.

siwy 15.05.2017 13:00

Tony Halik to podróżował ze strzelbą i nożem ale to trochę niedzisiejsze podejście, tak zabijać zwierzęta i je zjadać.

vegezaur 15.05.2017 13:02

czytalem a polaku ktory przemierzal afryke na rowerze tez mial strzelbe na wyposazeniu, ale to wielle lat temu bylo.

no kazdy ma wybór, jesteśmy wolnymi kosmicznymi istotami Panowie. zniszczysz lub budujesz

siwy 15.05.2017 13:04

Ale trzeba brać pod uwagę jak cię postrzegają miejscowi. Obcokrajowiec z bronią raczej nie będzie wzbudzał bezwarunkowej sympatii, szybko ktoś mu tą broń odbierze. Trochę w innych czasach żyjemy.

Paweł 4x4 15.05.2017 13:42

Ja bym się chętnie załapał - na ten towar ; ]

sluza 15.05.2017 13:45

Cytat:

Napisał vegezaur (Post 531406)
Napaliłem się na pieszą wieloletnią wędrówkę przez świat, bez jakichś poważnych przygotować - jak Jezus. Nie chciał bym jednak stracić życia.

No, znany globtroter i zawadiaka, swoją pieszą wycieczkę bez dokumentów przypłacił życiem

calgon 15.05.2017 13:53

Za głupie,to nie El...

Widmo80 15.05.2017 14:48

Kupie tylne lampy do syreny bosto .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.