Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Chorwacja z dziećmi pod namiot (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45586)

siwy 19.02.2024 17:07

Wiedeń fajny, czemu gorszy :)
Zajeżdżamy na 15-16, zwiedzamy, jemy kolację i rano w dalszą drogę. Na 15-16 jesteśmy na wybrzeżu chorwackim.

jorge 19.02.2024 19:10

Cytat:

Napisał siwy (Post 846130)
Wiedeń fajny, czemu gorszy :)
Zajeżdżamy na 15-16, zwiedzamy, jemy kolację i rano w dalszą drogę. Na 15-16 jesteśmy na wybrzeżu chorwackim.

No chodzi mi że trasę wybierasz przez Węgry.

siwy 19.02.2024 19:31

Jedna i druga jest ok. Zależy gdzie chcesz się po drodze zatrzymać. Czechy-Austria chyba drożej wychodzi jeśli chodzi o winiety.

Mirmil 19.02.2024 19:50

Cytat:

Napisał jorge (Post 846097)
Hej.

Szukam informacji o kempingach, polach namiotowych pomiędzy Splitem, a Dubrownikiem. Jedziemy autem 2 + 2. Namiot duży. 12 dni w sierpniu.

Co polecacie? Jaka trasa? Jaki kemping - wolimy takie kameralne, bez fajerwerków.

Który sierpnia jedziesz?
Bo znajomi jezdza w wakacje i opowiadają, że jest masakra z miejscami i ilością ludzi
Ja jezdze zazwyczaj koniec maja lub poczatek wrzesnia i jestem zadowolony. Ceny, pogoda, ilość ludzi.

siwy 19.02.2024 20:10

Cytat:

Napisał Mirmil (Post 846146)
Który sierpnia jedziesz?
Bo znajomi jezdza w wakacje i opowiadają, że jest masakra z miejscami i ilością ludzi
Ja jezdze zazwyczaj koniec maja lub poczatek wrzesnia i jestem zadowolony. Ceny, pogoda, ilość ludzi.

Ja byłem raz w pandemii, spoko, pusto nawet, na lądzie. Potem na wyspie Ugljan, w szczycie sezonu ale luz, kameralnie, tłumów nie było. Potem pojechałem w podobnym czasie na ląd w popularną okolicę i masakra. Kolejny raz jak będę jechał w lipcu albo sierpniu to znowu na wyspę. W sensie wyspa mam na myśli taką co trzeba płynąć promem.

Bulwiak 19.02.2024 21:36

Orebič bardzo ładna miejscowość. Na przeciwko znana wyspa Korčula. Blisko Dubrovnika. Można zaskoczyć do Mostaru. No i półwysep Pelješac a z tego regionu najlepsze wina.
Tylko trochę daleko w tym okresie. Ludzi miliard.
Każdy gna na południe a Istria też piękna i pełno klimatycznych miasteczek jak Rovinji i Pula z zabytkowym amfiteatrem. Pełno ciekawych zabytków. Ostatnio motocyklem spod domu czyli Poręba - Ostrava - Brno - Wiedeń - Graz - Maribor - Lubljana - Koper - Pula zrobiłem w 10 godzin :D

Dzieju 20.02.2024 06:24

Ja planuję jechać z rodzinką we wrześniu, spokojniej.
Jako że nie mam namiotu i całego dobytku do tego potrzebnego ani bagażówki żeby to wozić rozważam kempingi na których już stoją duże wieloosobowe namioty z przedsionkami i pełnym wyposażeniem lub w ala holenderskich domkach. Kolega w zeszłym roku za 4 osoby na tydzień zapłacił ok 1700zł.
Kwatera to już ostatecznie.
Przejazd przez Węgry.

qbaRD07 20.02.2024 09:09

Cytat:

Napisał Bulwiak (Post 846167)
Orebič bardzo ładna miejscowość. Na przeciwko znana wyspa Korčula. Blisko Dubrovnika. Można zaskoczyć do Mostaru. No i półwysep Pelješac a z tego regionu najlepsze wina.
Tylko trochę daleko w tym okresie. Ludzi miliard.
Każdy gna na południe a Istria też piękna i pełno klimatycznych miasteczek jak Rovinji i Pula z zabytkowym amfiteatrem. Pełno ciekawych zabytków. Ostatnio motocyklem spod domu czyli Poręba - Ostrava - Brno - Wiedeń - Graz - Maribor - Lubljana - Koper - Pula zrobiłem w 10 godzin :D

Polecam Istrię, byłem z dzieciakami potwierdzam co Bulwiak napisał.
https://www.bivillage.com/it/?utm_so...paign=GMB_link
Baseny, restauracje i inne atrakcje na terenie campa. Niedaleko małe klimatyczne miesteczko.
Warunki ok, nawet klima jest w tych namiotach (pewnie opcja).
Rovinj chyba najładniejsze nadmorskie miasteczko w Chorwacji, jakie widziałem, Pula średnia.
Po drodze, w Słowenii polecam jaskinie Postojna, warto zobaczyć. Obok jest jeszcze zamek Predjama.
Istria to świetny kierunek i rzeczywiście nieco mniej ludzi.

Wegrzyn 20.02.2024 09:21

Jak jezdzicie poza sezonem po campingach to polecam zakup karty ACSI. Mozna duzo kasy zaoszczedzic.

Emek 20.02.2024 09:33

Ta karta robi tylko poza sezonem letnim.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.