Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Czyszczenie - ogólnie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6035)

nicek27 15.03.2010 17:02

Ja tam przy potrzebie wybieram się swoją na myjkę bezdotykową. Po 10 złotych jest fajnie. Do piękna doprowadzam dzięki paście Tempo i dwóm dużym szmatkom.:umowa:

MUTT 15.03.2010 18:21

Ważne jest , aby zastosować odpowiedni specyfik .
np. siliconowy spray na kanapę - wygląda super:p
Każdy ma swój przepis !
Jestem przeciwnikiem stosowania myjki wysokociśnieniowej i " ostrej chemii " -przy zbyt dużym stężeniu można usunąć błoto razem z naklejkami a nawet warstwą starego chromu . Jestem tradycjonalistą : wiadro , ciepła woda , niewiele " chemii " , nafta do usuwania smaru łańcuchowego .
Agresywne metody - tylko przed sprzedażą + wszelkie możliwe spraye : do lakieru , do opon , czyściki , waciki , silicon , mleczko , silicon , ściereczka , oliwka , błyszczyk , zmiana szmatki , do lakieru , chromu , plastiku , szybki , musi być specjalny środek .
To się opłaca ! :D
Polecam Mutt

polnybandzior 15.03.2010 19:45

plak do tapicerki też nieźle się świeci i daje dobry efekt :)

Mroq 15.03.2010 20:54

po tradycyjnym myciu - woskowanie, robale się wtedy tak nie kleją....

miroslaw123 16.03.2010 15:16

Cytat:

Napisał polnybandzior (Post 107133)
plak do tapicerki też nieźle się świeci i daje dobry efekt :)

a jak du....pa się ślizga na siedzeniu:dizzy: ja użyłem specyfiku do tapicerki pierwszy i ostatni raz...;)

Futrzak 16.03.2010 15:47

trzeba ściągnąć gacie i podłozyć papier ścierny a tak poważnie to zmyj to badziewie z siedzenia i użyj środka do czyszczenia wyrobów z skóry lub skóry syntetycznej nada połysk i nie bedzesz sie ślizgał reszta karszer i szmpon samochodowy na cpodzienne szorowanie po trasie wystarcza

polnybandzior 16.03.2010 18:08

Cytat:

Napisał miroslaw123 (Post 107327)
a jak du....pa się ślizga na siedzeniu:dizzy: ja użyłem specyfiku do tapicerki pierwszy i ostatni raz...;)


Nie chodziło mi o siedzenie:) o resztę motocykla :)

jorge 16.03.2010 18:29

|Dzięki panowie - się rozjaśniło. Do pełni szczęścia jakiś produkt (po za LM i Tempo( do aluminium - szczególnie przeciw utlenieniu). Aha myjki wysokociśnieniowe dobre są przy użytkowaniu bega ostrożnym (min. 30 cm), i znajomości chemii użytej do mycia, a z tym ciężej. Wbrew pozorom to dość ostra metoda mycia.

MUTT 16.03.2010 20:57

Silicon spray na kanapę to " żart " ! ŻART ! Ż A R T !!
Zastosować można tylko raz , aby zapamiętać - NIGDY WIĘCEJ !!
Przykro mi , jeśli KTOŚ potraktował to poważnie !
:p Mutt

Wolo 16.03.2010 21:14

Zasyfiałe hipolem, kurzem innymi naleciałosciami felgi bardzo dobrze czyści pomarańczowy preparat W5 z Lidla (oryginalne przeznaczenie kuchenki, blaty itp) Psik psik, chwila czekania i ładnie wszystko odłazi, nawet klej po ciężarkach.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.