Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Montowanie filmów z wakacji (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36221)

Emek 20.11.2019 07:59

W jakości telefon i trochę ujęć z gopro jak mniemam bo to materiał łączony od wielu ludzi. Ujęcia z gopro na pewno są ciekawe i w bardzo dobrej jakości bo widziałem część materiału.

Komar 20.11.2019 08:23

Witajcie.
Część materiałów jest nagranych przez kamerę Gopro a część telefonem. Nie ma tego dużo gdyż nikt nie pomyślał z uczestników, że później będzie przygotowywana relacja. Dużo więcej jest zwykłych zdjęć.
Jakość filmików jest różna ale raczej trzeba powiedzieć, że jest ona słaba.

Zdaję sobie sprawę, że wszystko kosztuje dlatego nie pytam o osobę która to zrobi za przysłowiową flaszkę ale szukam osoby, która czuje materiał i instynktownie potrafi złożyć fajny film z wyjazdu obrazujący dynamikę, trudy podróży i życie codzienne na postojach i zwykłą zabawę. Moją intencja jest aby film był tak skonstruowany aby skłonił postronnego widza do zachwytu i lekkiej zazdrości po której zapakuje się na motocykl i ruszy na wyprawę samemu
.


Myślałem o filmie dynamicznym o długości ok 20 min ale nie wiem czy aż tyle ciekawego materiału będzie.

CeloFan 20.11.2019 10:17

:Thumbs_Up:

20 minut utrzymania widza przed monitorem to sztuka. Kiedyś poczytałem o statystykach oglądalności na YT. Przeciętnie to do 3 minut.
Montaż, muzyka, może narracja no i zamiana dźwięków z kamer na dobrej jakości załatwiło by sprawę być może. Duuuużo pracy :)
CF

Neo 20.11.2019 11:45

Cennik wyszukałem w 5 sekund online, jeden z wielu dostępnych i wielu wariantów. Zdaję sobie sprawę z kosztów profesjonalnego montażu - szwagierka jest reżyserem/montażystką, jej nawet nie pytam czy byłaby zainteresowana bo to inny świat. Tu jednak chodzi bardziej jak rozumiem o kogoś kto ogarnia temat na poziomie amator+ i nie zawoła wspomnianych zawodowych cen.

Zainteresowałeś mnie tymi statystykami. Poszperałem i faktycznie nie jestem dziwakiem skoro niezbyt często oglądam materiały YouTube dłuższe niż 10 minut. Na wykresie poniżej widać jak dramatycznie spada ilość osób które dotrwają do końca długiego filmiku. Świetnie obrazuje to problem utrzymania widza przed ekranem i jak dużą sztuką jest przykucie nas do ekranu.

https://i.ibb.co/yychTBP/youtubeanaliza.gif

CeloFan 20.11.2019 11:54

:Thumbs_Up:

I to jest rozwiązanie. Poproś szwagierkę o przysługę :)
Przecież nie może odmówić :D

Mallory 20.11.2019 13:07

Cytat:

Napisał motomysz (Post 658727)
Ja też korzystałem kiedyś z Movie maker i nawet fajnie mi się już majstrowało. Zmieniłem kompa i teraz na win 10 do dziśiaj nie znalazłem instalki, sytemu tego programu nie posiada. Marcin, można coś poradzić?
Sorry za off top.

Cytat:

Napisał rumpel (Post 658738)
też tęsknie za Movie Makerem, był "wystarczająco prosty"

Gdzieś miałem działająca instalkę pod win10 ... w chwili wolnego czasu poszukam i na priva podrzucę.
PS. Znam Flasha (animate), Vegasa i inne programy - ale nie mam na to czasu... Moviemaker dla mnie do ideał - prosty i szybki, nic więcej nie potrzebuję dla siebie.
Też sorry za OT.

CeloFan 20.11.2019 13:16

:Thumbs_Up:

Neo, przepraszam. Odpowiedziałem nie patrząc kto wysłał wiadomość. Z kontekstu wywnioskowałem, że Komar. Ot tak to jest jak czasu nie ma a telefon parzy w ręce :haha2:

Komar, jeśli nie znajdziesz nikogo chętnego to mogę przejrzeć materiał i zdecydować czy umiem coś z nim zrobić. Tylko nie teraz. Za kilka tygodni dopiero.

Piterm123 21.11.2019 12:41

A tak czasu trzeba mnóstwo. Ja swój filmik z wakacji lepie od czerwca.
I teraz moje pytanie czy jest tu ktoś taki co napisał by mi narrację w formie słuchowiska?
Czas trwania to około godziny.

tadzik 21.11.2019 13:05

Sorry za offa, ale za każdym razem gdy czytam tytuł tego wątku to odczytuję jako MONTOWANE FILMÓW AKCJI! i mi się od razu ten reżyser filmów akcji przypomina :) Fajny wątek.

CeloFan 21.11.2019 13:06

:Thumbs_Up:

No mnóstwo. Jeden ze swoich filmów dłubałem 1,5 roku. Słownie jeden i pół roku :D
Codziennie z jedną miesięczną przerwą. I wyszedł pełnometrażowej długości :D

Piterm123, narrację napisać ale żeby była w formie słuchowiska? Lektor z talentem pisarskim potrzebny.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.