Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Mazury, Suwalszczyzna, Podlasie - co zobaczyć? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9595)

Motolupus 30.08.2011 21:13

Tego parku nie znam.
Czy Park Wisztyński znajduje się na wschód od Jez. Wiżajny? Tu gdzie na mapie widnieje nieduży obszar leśny z informacją Góry Sudawskie?
A propos trójstyku. Będąc w Bołciach w lipcu br. okazało się, że aby dojść do trójstyku od szosy Wiżajny - Żytkiejmy należy uiścić opłatę. Na krzesełku pod parasolem siedział młody człowiek, a obok niego wisiała tabliczka z napisem "Teren prywatny. Wstęp płatny".
W tym roku planuję jeszcze dwa wypady na suwalszczyznę. Pierwszy w dniach 9 - 14 września. Muszę m.in. zobaczyć Wodziłki (ze starą drewnianą zabudową). W lipcu nie udało się bo będąc w Smolnikach w punkcie widokowym "U Pana Tadeusza" deszcz zmusił mnie do zmiany trasy.

Olis 30.08.2011 23:21

Osobiście mocno proponuję Krainę Otwartych Okiennic na Podlasiu. Trasa wiedzie mniej więcej przez takie miejscowości jak Soce, Trześcianka, Puchły. Piękne okolice, można poczuć klimat polsko - białoruski, babcie siedzące na ławeczkach przed domem rozmawiające mieszanką polskiego i białoruskiego języka i niesamowicie malownicze zabudowania. Esencja Podlasia :-) Z resztą jeżeli ktoś ma więcej czasu to proponuję przemierzyć całą wschodnią granicę. Sporo folkloru i pięknie jest :-)

rambo 31.08.2011 00:53

Cytat:

Napisał Motolupus (Post 194051)
Tego parku nie znam.
Czy Park Wisztyński znajduje się na wschód od Jez. Wiżajny? Tu gdzie na mapie widnieje nieduży obszar leśny z informacją Góry Sudawskie?
A propos trójstyku. Będąc w Bołciach w lipcu br. okazało się, że aby dojść do trójstyku od szosy Wiżajny - Żytkiejmy należy uiścić opłatę. Na krzesełku pod parasolem siedział młody człowiek, a obok niego wisiała tabliczka z napisem "Teren prywatny. Wstęp płatny".
W tym roku planuję jeszcze dwa wypady na suwalszczyznę. Pierwszy w dniach 9 - 14 września. Muszę m.in. zobaczyć Wodziłki (ze starą drewnianą zabudową). W lipcu nie udało się bo będąc w Smolnikach w punkcie widokowym "U Pana Tadeusza" deszcz zmusił mnie do zmiany trasy.

U Pana Tadka żadna atrakcja ale widoczek jak jest pogoda ciekawy. Nie równą się z górą Cisową. Park wisztyński jest na północ Wiżajn. Jest droga przez Sudawskie o którym piszesz jak i międzu Bołcie a Wiżajny. Ja wjechalem na dziko przez las

Motolupus 31.08.2011 10:01

Rambo, dzięki za inspirację. Postanowiłem poznać trasę wokół J. Wiżajny. Liczę, że będzie to miłe urozmaicenie po dłuższej jeździe asfaltem drogą nr 651.
Mile wspominam trasę prowadzącą z Klasztoru w Wiżajnach wzdłuż wschodnich i południowych brzegów J. Wigry przez Czerwony Krzyż, Sarnetki, Bryzgiel do Płociczna.
Olis, planując zwiedzanie południowej części woj. podlaskiego nie zapomnę o Twojej propozycji.
Do zobaczenia na trasie.

arty1 20.12.2012 08:45

Dla tych którzy byli i dla tych którzy dopiero się wybierają w nasze rejony


matjas 20.12.2012 09:16

pięknie zrobiony filmik. aż chce się jechać.

RAVkopytko 15.06.2013 16:25

Witam, wybieram się z żonką na Podlasie pod koniec czerwca,samochodem ale zabieram rowery :D.
Moglibyście wspomóc mnie adresami fajnych miejsc do oglądnięcia i do spania? Jakieś agroturystyki lub podobne rzeczy.Najbardziej interesują mnie rejony i okolice Hajnówki,Białowieży,Kleszczele ,Biała Podlaska itp.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.