Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Pompa paliwa FACET montaż (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34075)

gdziala 22.01.2019 23:05

Ludzie w kosmos lataja a my mamy problem z pompa paliwa do dwudziesto kilku letniego motocykla :mur: Ja jeszcze mam fabryczna a na zapasie chinola. Jadac troche dalej mam lekki stres. Wczesniej mialem 2 trampki - przejechalem 60 tysi i nie slyszalem o psujacej sie pompie a to przeciez podobne konstrukcje. Czy naprawde nie ma alternatywy? bo czytam,ze mikuni sie psuje a facet nie daje rady. :at:

hellwoot 22.01.2019 23:23

Cytat:

Napisał gdziala (Post 621212)
Ja jeszcze mam fabryczna a na zapasie chinola.

Ja bym zrobił odwrotnie. Te chińczyki padają jak wyżej było napisane.

gdziala 22.01.2019 23:59

Trzymam sie zasady " Nie ruszaj göwna...." Na razie wszystko dziala bez zarzutu.
Franz tez mi to radzil co Ty ,ale puki dziala i jedzie to nie ruszam. Chodzi mi bardziej o to, ze nie slyszy sie za czesto o problemach z pompa w innych motocyklach tylko w starych afrykach.

teddy-boy 23.01.2019 09:36

Jak montowalem faceta to wlozylem go po prostu miedzy te oryginalne uchwyty pompy, usztywnilem grubymi trytytkami i dziala to idealnie juz ze 3 lata jak nie lepiej, juz pod nowym wlascicielem.

dawid8210 23.01.2019 10:54

Jak to nie ma alternatywy? Podciśnienie- które sobie bardzo chwalę. ZERO PROBLEMÓW ;)

CzarnyCzarownik 23.01.2019 11:11

Cytat:

Napisał gdziala (Post 621212)
Ludzie w kosmos lataja a my mamy problem z pompa paliwa do dwudziesto kilku letniego motocykla :mur: Ja jeszcze mam fabryczna a na zapasie chinola. Jadac troche dalej mam lekki stres. Wczesniej mialem 2 trampki - przejechalem 60 tysi i nie slyszalem o psujacej sie pompie a to przeciez podobne konstrukcje. Czy naprawde nie ma alternatywy? bo czytam,ze mikuni sie psuje a facet nie daje rady. :at:

Ja mam oryginał, zestaw naprawczy (styki) zmieniany z 40kkm temu i jest git. A na zapas zamiast pompy to mam kawalek rurki aluminiowej aby ominąć pompę i spiąć na krótko w razie "w" :)

tommi 23.01.2019 11:15

Cytat:

Napisał CzarnyCzarownik (Post 621257)
Ja mam oryginał, zestaw naprawczy (styki) zmieniany z 40kkm temu i jest git. A na zapas zamiast pompy to mam kawalek rurki aluminiowej aby ominąć pompę i spiąć na krótko w razie "w" :)

Trzeba mięć szczęście w tym "w" - moja 7a wyjeżdżała na grawitacji max 5-6 litrów, czyli bez minimum 18l w baku rurka nic da, niestety. Chociaż z tego co czytam zasięg na grawitacji sporo się różni w zależności od egzemplarza.

CzarnyCzarownik 23.01.2019 11:19

Nie miałem okazji sprawdzać, ale poprzedni właściciel "sprawdzał" i twierdził, że pojawia się problem dopiero z ostatnimi 5 litrami. Chyba, że źle zrozumialem i było tak jak mowisz. Do tej pory z tą rureczką czułem się bepziecznie, dzięki Tobie już nie będę :D

JuchasPL 08.04.2019 00:57

Jaki wzrost w zużyciu paliwa obserwowaliście u siebie po zamontowaniu faceta? U mnie śmigla już ok. 1000 km i chleje ok 6.2 l /100


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.