Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   2x fcr 41 w RD04 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30705)

Misza 26.11.2017 20:41

Sprostowanie... moja afra waży 190kg z połową baku a z maderfikongwymi modyfikacjami (zbiornik, wymiana siedzonka, subframe z alu i ciach wszystkiego) by ważyła 180kg.

Aaa reakcję na gaz ma zajebistą, nie wiem czemu.

madafakinges 26.11.2017 20:43

Bo się boi że jak nie będzie dobrze chodzić to jeszcze bardziej ją skrzywdzisz...

PawelM. 26.11.2017 21:11

Ok myślę że koszta przeróbek gaźnika itp wyjdą drożej jak zrzucanie wagi. Jesli nie pogniewacie się to pójdę na lenistwo i dopytać. Zbiornik z którego trampka? Subframe jest gotowy z czegoś czy hande made? Fotel wtedy z czego?

motomax 26.11.2017 22:02

Afra ma potencjał w silniku,zrób uczciwy porting głowic,wyszlifuj spawy w kolektorach,zastosuj większe tłoki,dorzuć większe dysze i przelotowy tłumnik,odetkaj airbox,założ irydowe swiece i już będzie bardzo fajnie portfel nie ucierpi bardzo a różnica będzie duża,do tego dojdzie odchudzenie a jest na czym i wyjdzie bdb stosunek km/kg... np dystanse kół i dystans między łozyskami kół można z alu zrobić koszt nie wielki a ma pozytywny wpływ na mase nie resorowana,alu zębatka na tył i aluminiowe naciągi łańcucha,drążona oś i już jest zrzut... z afry można bardzo dużo zrzucic

wszelkie modyfikacje

MaRP 27.11.2017 00:28

Cytat:

Napisał PawelM. (Post 558893)
Zbiornik z którego trampka? Subframe jest gotowy z czegoś czy hande made? Fotel wtedy z czego?

Zbiornik z trampka PD06 lub PD10, tak samo siedzenie.
Tak ma ta afra ze zdjęcia w poście mada.

bicio 27.11.2017 09:21

Odchudzanie afry ma sens, ale długoskokowa v-ka z czopera zawsze będzie się wkręcać jak zetor. Miszy parch wkręca się i jedzie naprawdę rześko, ale po przesiadce na lc8 reakcja na gaz w afrze to jest slow motion, trochę jak w wolnossącym dieslu, odkręcasz ale silnik i tak rozpędza się swoim tempem. Masy wirujące, długie korby itd.

PawelM. 27.11.2017 09:25

Lc8 nie zrobię z tego i nawet nie będę próbował bo szkoda kasy (wiem że łatwo wsadzić kupę kasy na przeróbki ale potem okaże się że taniej kupić lc8). Dlatego odchudzanie będzie najlepszym wyjściem i póki co tyle. Potem w zależności od ilości robót w silniku decyzja będzie nad zasileniem

bicio 27.11.2017 09:27

Plusy tego pieca są gdzie indziej: ciężko go zdusić i się nie grzeje.

PawelM. 27.11.2017 09:34

Póki co nie stać mnie na kupno i serwis lc8 a już o dwóch Moto w ogóle nie mam co myśleć więc dlatego wziąłem od Ciebie ta sztukę co by na co dzień do roboty śmigać a i w teren się wybrać lżejszy. Jeśli jakimiś zmianami niezbyt kosztownymi mogę z niej zrzucić zbędne kg to super bo mojej wagi nie dam rady (lubię jeść:) )

bicio 27.11.2017 09:39

A z piecem już coś wiadomo? Nie dawałeś go do Leżana przypadkiem?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.