Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Regulator, akumulator czy alternator? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=23963)

RAFWRO 26.05.2015 11:30

Z moich obserwacji wynika, że gdyby był sprawny regler, a zdechł lub prawie zdechł aku., to miałbyś zdecydowanie za duży prąd ładowania.
R

piotr_3miasto 26.05.2015 11:33

Hehe… Ten "magiczny",forumowy, to musi chyba na samej magii. ;)
Pamiętam dyskusję, którą prowadził swego czasu R2 z samym konstruktorem, starając się rozwikłać zasadę działania tegoż urządzenia.
Niestety, tajemnica konstrukcji nie została wówczas ujawniona i pozostaje dla niektórych do dziś nieznana… (Stąd moja nieświadomość.)
Najważniejsze, że działa. :Thumbs_Up:
Niemniej jednak pokuszę się w przyszłości na wymianę właśnie na ten trampkowy.

Dzięki za wyjaśnienie.

zimny 26.05.2015 12:14

Dzięki, już mam nową Yuasę, wieczorem zaleję elektrolitem i jak się uda to pojeżdżę i poobserwuję, może jutro. Jak coś to podmienię regler...mam nadzieję że nic dalej nie będzie się działo.

Dobrze że u mnie jest tylko jedna furia afrykańska, brak pompy i bezawaryjny moduł cieszy :D

Miras Sc 26.05.2015 13:35

Skrobnij kilka słów jak testy wypadły i co było przyczyną.

Mój akumulator AGMowy po zimie też zdechł. W ciepłym garażu został w motocyklu i Lark go chyba musiał rozładować. Naładowałem nie bez problemów, niby go uratowałem (tak mi się wydawało). Objechałem zlot ADV i Kłodzko ale po dwóch tygodniach postoju już nie zakręcił. :( Widać już nie trzyma pojemności.
Ciężko uratować (chodzi o pojemność) rozładowany do zera i zasiarczony akumulator. A nie mam CTEKa to nie wiem czy to wogóle możliwe.
Skończyło się na zakupie nowej Varty.

zimny 26.05.2015 13:48

Ja miałem Yuasę z 2013r. Zeszłej zimy ze zgrozą zauważyłem że w 3 celach jest po 3cm elektrolitu a nawet mniej. Sprawdziłem po tym jak po 5 dni postoju nie chciał zakręcić.

Zalałem wodą, ładowałem, wydawało się że jest ok ale generalnie jakby stracił pojemność, szybko się sam rozładowywał itp.

No cóż, jak człek nie myśli i nie skontroluje to trza płacić. Teraz też kupiłem klasyczną Yuasę i mam postanowienie że co 2-3 tys km zajrzę :)

Dam znać co dalej, czy aku czy też regler do zmiany.,.

marekw 26.05.2015 23:38

A akumulatory nie sa bezobslugowe,ja do swojego nie zagladalem od 3 lat i jakos dziala.

zimny 31.05.2015 21:04

Cytat:

Napisał marekw (Post 434101)
A akumulatory nie sa bezobslugowe,ja do swojego nie zagladalem od 3 lat i jakos dziala.

Są różne. Ale normalne Yuasy są obsługowe. Ale to chyba jedyne które potrafią działać z 1/3 elektrolitu w środku :)

Ale do rzeczy:

Nowa Yuasa nie pomogła. Tzn. kręci jak wściekła, ma zdecydowanie większą moc, mniejsze spadki napięcia przy odpalaniu itp.

Natomiast problem odcinania ładowania nie zniknął.

Podmieniłem zatem regler - miałem używkę z PD10, i jest OK, problem ustąpił. Natomiast niepokoi mnie ładowanie - przy stabilnej jeździe ok 5 tys obr wynowi 14,4V, jak mam 3 tys rpm to 14,5-14,6V. Myślę że to za dużo - ostatni regler zanim padł zawsze dawał stabilne 14,3V przy 5k rpm a i tak akumulator się wygotował...

Bez świateł to było 14,8V a momentami nawet 15,0V, za dużo..

A jakie wartości są u Was? Szukać kolejnego regulatora?

Zasadniczo już postanowiłem kupić regler z 650-tki.

marekw 31.05.2015 21:17

Mam nowy regler i mam wlasnie takie wartosci,nic sie nie przepala i wszystko dziala,przy pelnym obciazeniu typu 2 swiatla mijania manety gps nawet halogeny 2 razy 10w,pokazuje 13,5 w

zimny 31.05.2015 21:31

Dzięki za szybkie info - to dobrze, może takie wartości są OK..?

Zawsze myślałem że optimum to ładowanie 13,8-14.0V

Tomas_XRV 01.06.2015 00:01

Afripedia podaje 14-15V
Bez obciążenia mam 14,2V
Po podłączeniu navi na długich 13,8V


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.