Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Motocykl Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=177)
-   -   Honda PS 125- skuter/ kibel czyli jak mi urwało jajca (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44453)

Komar 13.06.2023 11:15

Właśnie dlatego wymyśliłem sobie kibel. Mega poręczny po mieście i na dojazdy a na dalekie wyprawy coś wielkiego.
Miejsce pod nogami jest bezcenne. Można wozić śmieci, płytki ceramiczne czy dzieciaka do przedszkola.

consigliero 13.06.2023 11:56

To ile waży taki skuter?

Emek 13.06.2023 12:02

Koło 120 kg.

matjas 13.06.2023 12:32

no i silnik 20cm nad glebą, do tego baniak pod zadkiem. inne 120 kilo to jest niż choćby taka 300L.

Komar 14.06.2023 07:29

Moja Honda waży 120kg na mokro. Gdy się przyzwyczaiłem do pozycji "stolcowej" okazało się, że ustrojstwo jest zwrotne i przekłada się z lewa na prawo jak książka.

Dzisiaj jechałem 1 raz w deszczu. Rewelacja, po 20km zsiadłem suchy i zadowolony.

Szkoda tylko, że właściciele większości skuterów jeżdżą jak hołota bez głowy.
Żaden nie ustąpi miejsca drugiemu na światłach, nie przepuści, pchają się jeden na drugiego byle szybciej i mrugają światłami.

Motocykliści jeżdżą lepiej.

slamac 14.06.2023 13:00

ja po zrobieniu jakichś 20kkm na pcx125 i po przygodach z kilkoma motocyklami osiadłem na XADV 750 do miasta i na wyprawy, a do offa mam CRF300r i jestem bardzo zadowolony. Na XADV przejechałem wiele po europie i tego komfortu w dalekich podróżach nic nie zastąpi wg mnie. Do miasta też idealny, choć większy niż 125tki to nie zmienię go już na nic innego :)

Komar 14.06.2023 14:33

W pierwszym poście dodałem zdjęcie białego kibla o którym mowa. Jak tak dalej pójdzie, założę kufry boczne, dodatkowy zbiornik paliwa i pojadę do Maroka na nim. Coraz bardziej podoba mi się taka ekstremalna turystyka.

matata 23.06.2023 09:50

1 Załącznik(ów)
To i ja dołożę swoje trzy grosze do tematu kiblowo-skuterkowego. Kiedyś spoglądałem na 🛵 z lekką pogardą, bo to pozycja jak na kiblu, bo nie jedzie, bo nie ma biegów itp,itd. Zmieniłem zdanie gdy w garażu pojawiło się Kymco People One 125 na kołach 16/14. A że jest to zaraźliwe po 2 latach przyszedł czas na najbardziej poważną pojemność czyli 50cm czyli Sym Fiddle II. Tym oto sposobem śmigam sobie z żonką po bocznych i leśnych drogach. Niech się dziewczyna uczy, jak ogarnie 50 to wskoczy na 125.
Najlepszą radochę mam w momencie kiedy biorę tą 50tkę i jadę nią do miasta. Mały lekki skuterek na 12 kołach, ja trochę ponad 190cm wzrostu i 100kilka kg wagi, pędzący w porywach 50 na godzinę (kastrat Euro4 na module Dellorto)... tak trzeba żyć...😁😁😁😁Załącznik 125478

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

Komar 28.06.2023 09:43

Generalnie zauważyłem niesamowitą pogardę i złośliwość motocyklistów w stosunku do użytkowników kibli.

Zdarzyło mi się już kilka razy, że motocyklista po przeciśnięciu się pomiędzy samochodami i dojechaniu do świateł specjalnie mnie blokował.
Nie podjechał 3 metrów tak abym stanął równolegle z nim przed samochodami. Gdy zatrąbiłem aby ruszył się i zrobił mi miejsce pokazał mi znak miłości środkowym palcem. Musiałem stać pomiędzy samochodami i czekać aż kawalkada ruszy.

Co ciekawe takie akcje zdarzają się w Krakowie a głównymi sprawcami są najczęściej właściciele nowych motocykli.

Pawel_z_Jasla 28.06.2023 16:26

Wszędzie można uja spotkać ... ale generalnie u siebie tego zjawiska nie obserwuję, zdarza się nawet "lewa w górę" albo zagajenie rozmowy na czerwonym. Na starość miewam też głupie pomysły i czasem ze świateł albo po winklach staram się zagrać na nosie prężącym nadmiernie muły różnej maści frędzlą - People 300Gti jest stabilne a ze startu idzie jak wściekłe czego po pospolitym wyglądzie raczej nikt nie zakłada;) I co najważniejsze, można na niego wskoczyć w każdej chwili nawet w przysłowiowych laczkach ;)
Ps.
Pewnie z ćwierć wieku temu młodszy Szkodnik uczył się motoryzacji na żółtej Suzi AP50 a Ja mając "fantazję" dosiadałem tego wynalazka latając na basen czy do sklepu - pół miasteczka miało ubaw /jedna z mniejszych 50-tek, kółka 10-tki i spory gość z mocno dostrzegalną nadwagą:haha2:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.