Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Regulacja zaworów (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32835)

radiolog 30.08.2018 23:31

Ponoć na luzy zaworowe wplywa pałowanie na zimnym silniku

krzysiek_m 30.08.2018 23:44

Cytat:

Napisał Artek (Post 597657)
Luzy zaworowe się zmniejszają czy powiększają wraz z przebiegiem?

U mnie ssący się powiększył. Wydechowego nie pamiętam.

Lis 31.08.2018 00:15

Cytat:

Napisał Artek (Post 597657)
Luzy zaworowe się zmniejszają czy powiększają wraz z przebiegiem?

Gniazda zaworowe się wybijają, co powoduje, że luzy się zmniejszają. Zawsze. Tylko w różnym tempie. Szybciej w zaworach wydechowych, wolniej w ssących. Dlatego przy kolejnych regulacjach płytki zaworowe zakładamy coraz cieńsze.
BTW: grubość płytek zaworowych świadczy o przebiegu silnika.

geniusz 900 31.08.2018 16:58

Patrzę na zdjęcia klawiatury i zastanawiam się dla czego nie zastosowali 2 wałków rozrządu tylko jakieś krzywki pośrednie. Taki trochę archaizm bo pewnie płytki są i klasyczna regulacja.

KORNIK 31.08.2018 18:10

Może dlatego że głowica z dwoma wałkami byłaby szersza, a tam to jest dość ciasno wszystko poupychane.

matjas 02.09.2018 20:38

Cytat:

Napisał geniusz 900 (Post 597815)
Patrzę na zdjęcia klawiatury i zastanawiam się dla czego nie zastosowali 2 wałków rozrządu tylko jakieś krzywki pośrednie. Taki trochę archaizm bo pewnie płytki są i klasyczna regulacja.

Bo tak jest taniej i prościej i taniej ;) innego wyjścia nie widzę a temat dziwnych dźwigienek to maja już we krwi od czasów RFVC gdzie, przypominam, tez był jeden wałek a zawory cztery.


Lis jest tak jak pisał Siwy wcześniej. Luz się definitywnie zmniejsza w przypadku układu wałek/szklanka. Zawsze powiększa w przypadku OHV i raczej ma tendencje statyczne w takim układzie jak tu gdzie ubijanie gniazda jest równoważone przez zużycie pozostałych elementów przeniesienia napędu na zawór.
BTW gniazda wybijają się tym bardziej im większy jest luz zaworowy

M

Lis 03.09.2018 23:21

Wg mnie rozwiązanie Unicam (SOHC) jest optymalne. Na cztery regulacje zaworów w mojej FJ1100 zawory ssące praktycznie nie wymagały regulacji. Kosmetyka. Za to płytki na zaworach wylotowych przestawiać/wymieniać musiałem za każdym razem. Unicam znacznie ułatwia regulację luzu zaworów wylotowych, które częściej tego wymagają. Myślę, że to główny powód.
Odnośnie luzów i tego co napisałem wcześniej, faktycznie patrzyłem z punktu widzenia mojej 16 zaworowej FJ. Ale zasada jest taka sama, a na 33 letnim układzie DOHC widać tendencje. To, że w OHC wybijane gniazda równoważone są zużyciem krzywek to sprawa wtórna. Dawniej słabsze były gniazda zaworowe, teraz być może krzywki. Jeśli luzy się zwiększają to w wyniku nadmiernego zużycia lub rozregulowania układu krzywek.

milenaczynkowicz 24.09.2018 14:13

zawory to nie moj konik

Emek 24.09.2018 14:18

Cytat:

Napisał milenaczynkowicz (Post 602022)
zawory to nie moj konik

Gdyby nie data rejestracji pomyślałbym że nabijasz posty a tak to sam nie wiem co myśleć :confused:.

Adagiio 25.09.2018 08:24

Emek, postaram się pomóc. Milena to dziewczyna Szparaga, również mechanik motocyklowy. Temat “poradnik Szparaga” powstał z założenia żeby włożyć w dupę pseudo mechanikom pojawiającym się na forum.
Była to też przemyślana forma reklamy, która elegancko zadziałała. Ludzie się cieszyli bo dostawali profesjonalne rady na ich rozterki mechaniczne. A ci co nie ogarniali tematu wiedzieli że mogą oddać moto do naprawy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.