Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   ..jak w podróży ładować (np. aparat) nie chcąc mieć gniazdka na motocyklu. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33975)

matjas 10.01.2019 09:35

Wiesz co Yeuop, masz talent

Do komplikowania prostych kwestii.

M

czosnek 10.01.2019 09:44

Myślę że papierowa mapa, kompas i aparat Zorka 5 rozwiążą twe elektryczne dylematy.

Emek 10.01.2019 09:49

Cytat:

Napisał yeuop (Post 619006)
Kilka razy już czytałem o gościach, którym nagle się skonczylo ladowanie z powodu zle zalozonego gniazdka wlasnie. Wyobrazacie sobie taki temat w Tadzykistanie? ;-)

Mnie zdechło gniazdo zapalniczki w Iranie. Brak zasilania całą drogę w obie strony. Nic strasznego :D. Gorzej jakby ci się DCT zacięło i biegi nie chciały wskakiwać w takim Tadżykistanie choć i to byłoby do ogarnięcia :D.

redrobo 10.01.2019 09:50

Wlasnie w Pamirze jest jeszcze prosciej, kazdy wezmie Cie pod dach i pomoze, nawet jesli mialby Cie karmic przez tydzien. Obys tylko cos opowiedzial, zagral czasem na jakims instrumencie i ogolnie nie byl aspoleczny:)

yeuop 10.01.2019 09:53

Cytat:

Napisał Emek (Post 619016)
Mnie zdechło gniazdo zapalniczki w Iranie. Brak zasilania całą drogę w obie strony. Nic strasznego :D. Gorzej jakby ci się DCT zacięło i biegi nie chciały wskakiwać w takim Tadżykistanie choć i to byłoby do ogarnięcia :D.

Przestan. Mnie to przeraza.
Ja do dzisiaj nie wiem, czy jak laduje akumulator, to plus do plusa czy plus do minusa :D
Niemniej ostatnio zapomniałem się pochwalić. Udalo mi się podladowac akumulator. Pierwszy raz go wyciagalem z motora, zeszlo na to z pol godziny, polamalem tylko kilka elementow, wiec ogółem uważam to za sukces.
Ale trzeba przyznać, ze okropnie to tam jest zrobione.

wojtekk 10.01.2019 09:54

Cytat:

Napisał yeuop (Post 619006)
(...)
Jak pol roku temu wloczylem się po Norwegii, to wlasnie zatrzymywałem się na stacjach, w sklepach i czasem ladowalem aparat. No ale w Pamirze jest inaczej ;-)

Chłopie - nie dramatyzuj. Pamir to cywilizacja. Jest paliwo, jest prąd, są gniazdka i nawet ludzie. Nie musisz brać procy do polowania oraz wędki do łowienia. Nakarmią.


Cytat:

Napisał yeuop (Post 619006)
(...) Jestem wrogiem technologii, owszem.

To widać jak na dłoni - bije to z Twoich postów jak gejzer na nietechnologicznej Islandii :)

Cytat:

Napisał yeuop (Post 618975)
(...) ciężko będzie z ladowaniem aparatu? (...)

Cytat:

Napisał yeuop (Post 618975)
(...) Jakis system solarny? (...)

Cytat:

Napisał yeuop (Post 618978)
(...)
Lepszy markowy szit czy chiński szit?

Cytat:

Napisał yeuop (Post 618978)
(...) ladowarke do podtrzymywania akumulatora (...) ,

Cytat:

Napisał yeuop (Post 618978)
(...) bateria sloneczna to była taka zwijana mata - miękkie, male i fajne.
I cos takiego by mi się podobalo. (...) O! Chyba znalazłem: foldable solar battery!

Na dziewczyny na stacji, gdy tankujesz swojego rumaka naszpikowanego technilogią, te deklaracje o wrogości wobec techniki rozumiem działają? :)

Cytat:

Napisał czosnek (Post 619012)
Myślę że papierowa mapa, kompas i aparat Zorka 5 rozwiążą twe elektryczne dylematy.

I rower bez światełek (którym tam dojedziesz jako prawdziwy niepodtatusiowaty podróżnik, gdyż wszystko inne co Cię wiezie jest naszpikowane elektroniką) i..... NAPISZESZ RELACJĘ!!! :) Ale ale.... na czym? Na elektronice? Fuj :* W zeszycie, a my zeskanujemy i wrzucimy :)

yeuop 10.01.2019 10:00

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 619020)
Na dziewczyny na stacji, gdy tankujesz swojego rumaka naszpikowanego technilogią, te deklaracje o wrogości wobec techniki rozumiem działają? :)

No wlasnie niebardzo.
Ale jak tak probuje czasem na siebie z boku spojrzeć, to ze mnie rzeczywiście jakiś dziwak jest.

wojtekk 10.01.2019 10:08

Cytat:

Napisał yeuop (Post 619022)
No wlasnie niebardzo.
Ale jak tak probuje czasem na siebie z boku spojrzeć, to ze mnie rzeczywiście jakiś dziwak jest.

No to klops. Jednak one też się orientują w tej ściemie, że nie lubisz technologii oraz masz potrzebę kreowania się na dziwaka.

Nie ma bata: musisz przestać udawać i masz wtedy dwie opcje (jedziesz na technologii i nie piszesz, że jej nie lubisz albo jedziesz rowerem - i dalej jak opisano wyżej).

Więcej - mimo szczerych chęci - nie umiem pomóc. Bo reszta to technologiczne rozwiązania:
a) bierzesz ładowarkę do aparatu i ładujesz w Pamierze (Pamirze??? ło matko!!!! - zakrzykną owe dziewoje na stacji)
b) kupujesz kilka akumulatorków dedykowanych i.... bierzesz ładowarkę (łoooooo matkoooooo!)

Jełopie - zamknąć temat? Bo chyba liczba opcji wyczerpana. Na razie zrobię edycje tytuły.

Edyta - wyniosłem z wątku o afryce, bo jej nie dotyczy i dałem do ogólnego działu. Lepiej pasuje, bo pytasz o rozwiązania w sumie na motocykl, ale niekoniecznie afrykański. Jeżeli coś pokręciłem wbrew Twoim intencjom pisz proszę priv i będę poprawiał

Tomas_XRV 10.01.2019 10:09

Jak zawsze temat na najwyższym poziomie ;)

yeuop 10.01.2019 10:17

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 619025)
Edyta - wyniosłem z wątku o afryce, bo jej nie dotyczy i dałem do ogólnego działu. Lepiej pasuje, bo pytasz o rozwiązania w sumie na motocykl, ale niekoniecznie afrykański. Jeżeli coś pokręciłem wbrew Twoim intencjom pisz proszę priv i będę poprawiał

Jest ok. Prawie dobrze.
Jeszcze tylko dwie kropeczki przed tytulem (żeby było wiadomo, ze to ja zalozylem temat) oraz z malej litery proszę po kropeczkach.
Dziekuje :*

A w odpowiedzi na poprzednie zarzuty - należy chyba uczciwie przyznać, ze spośród porównywalnych pojazdow konkurencji to wlasnie Afryka jest najmniej elektroniczna. Ba! Wrecz ascetyczna ;-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.