Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Zastosowanie praktyczne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=114)
-   -   GPSMAP 64S wgrywanie map - problem. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=27689)

Emek 15.10.2016 21:09

Karta 64GB. Sprawdziłem 2 sztuki i w dalszym ciągu nie widzi map na karcie. Na kompie karta jest widoczna. Nie wiem o co kaman :confused:.

rety 15.10.2016 22:10

Zajrzałem na zagraniczne forum garmina, tak na szybko to wg. opisu
garmin64 ma problemy z kartami 64GB, czasem ponowne sformatowanie ich na system FAT32 rozwiązuje sprawę a czasami jedynym rozwiązaniem jest max. karta 32GB. System zapisu plików jedynie FAT32!

Neo 15.10.2016 22:20

Cytat:

Napisał Emek (Post 502191)
Panowie mam taki problem. Mam zrzucone na kompa mapy w plikach .img

Pliki o których piszesz są jakoś dostępne online żeby zrobić swoje próby, czy masz je kupione/prywatne?
Garminowe mapy składają się z małych fragmentów, czegoś w rodzaju kafelków czy puzzli, system Garmina potrafi obsłużyć jakieś 3000-4000 tysiące takich elementów łącznie na wszystkich mapach w urządzeniu i na karcie. Niestety nie znam dokładnej wartości, czytałem różne dane. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że każdy twórca map dzieli je sobie na fragmenty według własnego widzimisię.

Jak rozumiem masz mapy w pamięci urządzenia. Czy kasujesz je wkładając kartę pamięci, czy w Garminie są jednocześnie mapy w urządzeniu i na karcie? Jeśli tak, to obstawiam przekroczenie wspomnianego limitu. Jeśli mapy w chwili sprawdzenia są tylko na karcie, będę dalej szukał przyczyny. Nie mam 64s ale postaram się zasięgnąć języka i coś doczytać. Począwszy od tego modelu Garmin zaczął zwalczanie pirackich map, widziałem przeróżne przypadki zachowania softu z odrzucaniem oryginalnych map Garmina włącznie. Ot, uroki stopniowej komplikacji urządzeń. Siłą rzeczy wraz z funkcjonalnością rośnie ilość rzeczy które mogą się spieprzyć :)

rambo 15.10.2016 22:24

Od seri 64 i paru innych w tym zumo 590 czy Edge 78 Garmin uznał że urządzenia te mają pracować tylko z mapami wydanymi przez garmina. Nue wiem ile jest firm robiących mapy pod Garminy ale to był idiotyczny ruch Jankesów.

rambo 15.10.2016 22:27

Za pomocą programów typu sdformat można zrobić z 64gb karty, pojemność np 8gb. Wtedy powinno być wszystko Ok

zimny 16.10.2016 08:03

Cytat:

Napisał rambo (Post 502263)
Od seri 64 i paru innych w tym zumo 590 czy Edge 78 Garmin uznał że urządzenia te mają pracować tylko z mapami wydanymi przez garmina. Nue wiem ile jest firm robiących mapy pod Garminy ale to był idiotyczny ruch Jankesów.

Rambo - mógłbyś rozszerzyć o co dokładniej chodzi? Miałem 62s, mam 64s z różnymi mapami i nie zauważyłem ograniczeń.. Ale ja wiele w mapach nie grzebie.

Pozdrawiam
Zimny

Neo 16.10.2016 09:29

Cytat:

Napisał rambo (Post 502263)
Od seri 64 i paru innych w tym zumo 590 czy Edge 78 Garmin uznał że urządzenia te mają pracować tylko z mapami wydanymi przez garmina.

Nie chcę się wymądrzać, nie miałem żadnego z tych urządzeń, bazuję tylko na wiedzy z forów typu gpsmaniak. Według tego co wyczytałem Garmin zmienił sposób weryfikacji map jedynie po to aby wyeliminować piracenie ich produktów, czyli dodatkowych map oferowanych zarówno przez nich, jak i przez dystrybutorów. W pewnej chwili ilość ofert kopii map na przeróżnych portalach aukcyjnych zaczęła rzucać się mocno w oczy. W znakomitej większości przypadków były to pirackie kopie.

Mapy tworzone i udostępniane online w projektach typu OSM czy UMPpl przez pasjonatów tematu, zgodne z oficjalnym formatem nadal powinny być i według mnie są akceptowane przez nowsze urządzenia Garmina.

Emek 16.10.2016 11:12

Cytat:

Napisał Neo (Post 502262)
Pliki o których piszesz są jakoś dostępne online żeby zrobić swoje próby, czy masz je kupione/prywatne?
Garminowe mapy składają się z małych fragmentów, czegoś w rodzaju kafelków czy puzzli, system Garmina potrafi obsłużyć jakieś 3000-4000 tysiące takich elementów łącznie na wszystkich mapach w urządzeniu i na karcie. Niestety nie znam dokładnej wartości, czytałem różne dane. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że każdy twórca map dzieli je sobie na fragmenty według własnego widzimisię.

Jak rozumiem masz mapy w pamięci urządzenia. Czy kasujesz je wkładając kartę pamięci, czy w Garminie są jednocześnie mapy w urządzeniu i na karcie? Jeśli tak, to obstawiam przekroczenie wspomnianego limitu. Jeśli mapy w chwili sprawdzenia są tylko na karcie, będę dalej szukał przyczyny. Nie mam 64s ale postaram się zasięgnąć języka i coś doczytać. Począwszy od tego modelu Garmin zaczął zwalczanie pirackich map, widziałem przeróżne przypadki zachowania softu z odrzucaniem oryginalnych map Garmina włącznie. Ot, uroki stopniowej komplikacji urządzeń. Siłą rzeczy wraz z funkcjonalnością rośnie ilość rzeczy które mogą się spieprzyć :)

Neo, mapy są stąd http://garmin.openstreetmap.nl
Dla przykładu Ukraina w pliku .img
Mam Zumo 590 LM, które bez problemu czyta mapy z karty pamięci. 64S już tych map nie widzi. Wgrałem najpierw mapy na microSD i garmin ich nie widział. Po transferze do urządzenia wsio w pariadkie i mapy są czytane. Nie mam już miejsca na wgranie Rosji do pamięci urządzenia a w podróży raczej komp będzie zbytecznym balastem stąd chciałbym aby mapy z karty były widoczne w 64.
Spróbuję tak jak sugeruje Rambo wgrać mapy na kartę o mniejszej pojemności i zobaczymy czy będzie OK.

PawelM. 16.10.2016 12:51

Ja mam karte 8gb i nie dalo rady

Emek 16.10.2016 13:11

A u mnie sukces. Format karty FAT32 - karta 4GB. Stworzyłem katalog Garmin na karcie, mapa wgrana i wszystko działa jak należy. :Thumbs_Up:
Wniosek nasuwa mi się taki że karty 64GB nie są obsługiwane przez GPSMAP64. Próbowałem na mniejszych 2GB i 4GB i obie współpracują czyli urządzenie czyta mapy zapisane na microSD.
Cytat:

Ja mam karte 8gb i nie dalo rady
Spróbuj sformatować i potem wgrać mapy. Skoro u mnie poszło to i u ciebie musi działać.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.