Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Pompa paliwa, nie pracuje (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35109)

tommi 31.05.2019 08:40

Cytat:

Napisał Reizes (Post 638953)
Te bezpieczniki sprawdzałem, wszystkie są ok, okey zrobię bypass ale dopiero w poniedziałek będę grzebał.

Czas nie ma tu żadnego znaczenia ;)
Dawaj znać jak idzie temat.
Powodzenia.

matjas 31.05.2019 08:40

Najprościej podłącz pompę na 'krótko' do zasilania - może być prostownik. Jeśli działa szukasz przed pompą: kable, wtyki, przekaźnik.
Na wszelki możesz się już zapoznać z ofertą Larssona - styki są do kupienia, wymiana nie jest skomplikowana. Potrzebna jest lutownica.
Jak pisano wcześniej w AT pompa jest taktowana zapłonem i jeśli silnik nie działa nic nie usłyszysz.

m

Artek 31.05.2019 08:44

Zalecam ostrożność podczas podłączania na kablach pompy paliwa. Opary mogą się zająć od iskry.

Reizes 31.05.2019 09:08

Cytat:

Napisał matjas (Post 638956)
Najprościej podłącz pompę na 'krótko' do zasilania - może być prostownik. Jeśli działa szukasz przed pompą: kable, wtyki, przekaźnik.
Na wszelki możesz się już zapoznać z ofertą Larssona - styki są do kupienia, wymiana nie jest skomplikowana. Potrzebna jest lutownica.
Jak pisano wcześniej w AT pompa jest taktowana zapłonem i jeśli silnik nie działa nic nie usłyszysz.

m

Hmm, z gaźników już na pewno paliwo wyparowało, tym bardziej, że odpaliłem ją na chwilę. Pompa nie powinna najpierw podać paliwo na gaźniki przed odpaleniem? W każdym moto tak jest czy to jest zależne od pompy?

matjas 31.05.2019 09:21

Artek chodzi mi o podpięcie pompy póki jest w 'systemie' bez rozpinania linii paliwowych. Krótki, szybki test.

Reizes - niestety w AT jest to trochę kiepsko zrobione bo jeśli motocykl długo stał to komory pływakowe są puste i motocykl nie odpali póki pompa ich nie zaleje a nie zaleje ich jeśli nie ma kilkudziesięciu cykli pracy, czyli chechłasz aż nie ma paliwa w gaźnikach...
Przynajmniej w mojej RD04 tak było - coś jarzę, że w RD07/a chyba to poprawiono ale wątpię tak naprawdę.

W FJ1200 czy obecnym VMaxie, którego mam jest ta sama pompa co w AT ale zawsze po włączeniui zapłonu dobija gaźniki do pełna. Szkoda, że tu nie jest tak to zrobione.

Powodzenia w diagnostyce.

m

Dubel 31.05.2019 09:24

O pompie jest tu (na forum) napisane chyba juz wszystko.
W skrocie, podaj prod na krotko i bedziesz widzial czy pracuje. Jesli nie wymien styki jesli pracuje sprawdz czy dochodzi prad po odpaleniu np. kontrolka. Jesli prad nie dochodzi szukaj przekaznika i go pomin , powtorz procedure z katrolka. Jesli dalej nie dochodzi do pompy a wychodzi z przekaznika szukaj w kablach, jesli dochodzi wymien przekaznik. Do tych testow podaj paliwo na krotko (z pominieciem pompy) z zbiornika (musi byc mozliwie pelen) lub z zewnetrznego zbiorniczka zawieszonego np. na kierownicy.

Edit. Matjas w rd07a poprawiono tylko odpowietrzenie ...

Reizes 31.05.2019 09:28

Okey, dzięki za podpowiedzi! Będzie robione :D

tommi 31.05.2019 09:31

Cytat:

Napisał matjas (Post 638967)

W FJ1200 czy obecnym VMaxie, którego mam jest ta sama pompa co w AT ale zawsze po włączeniui zapłonu dobija gaźniki do pełna. Szkoda, że tu nie jest tak to zrobione.

m

Wystarczy ominąć przekaźnik, pompuje wtedy na zapłonie do utraty tchu ;)

Mallory 31.05.2019 09:55

Tak jak chłopaki piszą.
Dodatkowo jeżeli wywalimy pompę całkowicie (podłączymy zbiornik do gaźnika bezpośrednio - wyciągamy dwa przewody z pompy i wkładamy jeden w drugi) i poziom paliwa w baku będzie ponad wysokość pływaka w gaźniku to pali od strzała - zarówno 4 jak i 7. Może wcześniej gaźnik być suchy nawet - bez pompy od pierwszego... z pompa po długim staniu często musi pokręcić długo chwile. Wszystko sprawdzone doświadczalnie.

klanol 31.05.2019 11:40

Zanim się rozbierze trzeba sprawdzić podłączajac na krótko. Pompa uruchamia sie po uruchomieniu rozrusznika. Jezeli ciśnienie paliwa w gaznikach jest wysokie popmpa wlaczy sie dopiero po jakimś czasie jak paliwo się wypali


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.