Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Pakistan. Odpowiedź na to czy warto (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43470)

Emek 14.11.2022 11:36

Na miejscu się ogarnia. Raczej trudno tam dotrzeć na swoim motocyklu.

muszel72 14.11.2022 11:40

Nie mówię o dotarciu bo byłem tam w innych okolicznościach to wiem. Miałem na myśli wysłanie w ramach wycieczki.

Emek 14.11.2022 11:45

Nie za bardzo widzę w tym sens a i koszty pewnie spore by wyszły.

muszel72 14.11.2022 11:48

Myślę podobnie ale organizatorzy mają swoje sposoby stąd pytanie.

Emek 14.11.2022 11:52

Sambor nie robi tam transportu motocykli. Pożyczają na miejscu.

sambor1965 14.11.2022 13:14

Przy tych cenach kontenerów transportowanie swojego motocykla do kraju gdzie można go pożyczyć za 25 dolarów nie ma sensu. Zwłaszcza, że Pakistan wymaga CdP.
Jak jechaliśmy z Kirgistanu do Indii przez Pakistan to miało to sens. Inaczej nie ma, co wcale nie znaczy, że się nie da ;)

syncronizator 14.11.2022 13:31

Ja bym był zainteresowany pojechać na kołach.. jednak 2 miesiące wolnego ciężko mi załatwić.
W Iranie spotkałem Niemca na GS który dostarczył motocykl do Gruzji.
Jak już jesteś z motocyklem w Gruzji to dalej to już sama przyjemność.
Nie wiem jak z tymi permitami na poszczególne rejony.

Są ograniczenia dla obcokrajowców w swobodnym przemieszczaniu się po Pakistanie.

Jako jakieś tam żrodło wiedzy polecam polecam vlog WildLens by Abrar stworzony przez pewnego Pakistańczyka z Niemiec.
Vlog jest w Urdu ale niekiedy jest tłumaczenie na ang.

trolik1 14.11.2022 16:13

Pakistan pięknym krajem jest ale ma też z mojego punktu widzenia kilka minusów:
1. "Samotne" zdjęcia są piękne, ale prawda jest taka, że trzeba się troszkę wysilić żeby znaleźć odludne miejsce - to jednak ludny kraj jest:-).
2. Higiena. Dużą część tegorocznej wycieczki spędziłem w towarzystwie papieru toaletowego, nifuroksazydu i innych chemikaliów:-). Podejrzewam, że mozna uniknąc biegunki stołując się w znanych miejscach i spiąc w hotelach. My jednak chcieliśmy poznać ten kraj, ludzi i kulture - w związku z tym bylismy blisko ludzi. Należy więc liczyc się z konsekwencjami szybkiego przelotu jedzenia przez organizm:-)
3. Dla mnie największy minus, który widoczny jest szczególnie wtedy kiedy żyjesz wśród ludzi: traktowanie kobiet. Mam w domu wojującą feministkę i może dlatego jestem przewrażliwiony na tym punkcie, ale po prostu psychiczną torturą była dla mnie obserwacja tego aspektu pakistańskiej kultury. Ale może tylko ja tak mam.
Ogólnie kraj jest piękny i mam nadzieję, że za 2 lata wspólnie z wojującą feministką pojedziemy tam jeszcze raz zobaczyć K2 na własne oczęta:-).
pozdrawiam trolik

Ropuch 14.11.2022 17:52

"Dziadka" Sambora jakby więcej, utył się, bębenk jak talalla - widać dobrobyt; musisz więcej spacerować z tym plecakiem:)
Klimaty ZAJEBISTE - sztos !

sambor1965 14.11.2022 18:03

To duży kraj. Ten filmik jest z Baltistanu. GB to zupełnie inna bajka niż Peszawar czy południe kraju. A już szczególnie Hunza - tu już w ogóle nie ma mowy o niewłaściwym traktowaniu kobiet.
Uczą się, handlują, prowadzą biznesy, wspinają się na góry - sądzę, że pojawienie się turystek również sporo zmienia w mentalności miejscowych.

Że niby trudno znaleźć samotne zdjęcia?
W Gilgit-Baltistanie żyje 1,5 miliona ludzi, a ma powierzchnię jak 1/3 Polski. Pewnie z tym trochę gorzej w 15-milionowym Karaczi, ale na północy w ogóle nie dostrzegałem problemu.

IMHO bardzo fajny kraj na takie jeżdżenie jakie tutaj na tym forum lubimy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.