Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   [P] czujnik ciśnienia w oponach tpms (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43764)

luk2asz 21.01.2023 21:56

Tylko nie ostrzeże cię jak podczas jazdy zacznie schodzić. Widziałem kumpla, jak na autostradzie mu strzeliło przy 150 w przodzie.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Melon 21.01.2023 23:16

Powiem prosto te kapturki to oprócz chinoli nikt nie stosuje . I z autopsji , choojnia.
Wszystkie oryginalesy idą w łoponę znaczy felgę, teraz pytanie za szczałe które działają ? :D

luk2asz 21.01.2023 23:28

No właśnie idą w oponę. Ja w samochodzie mam po czujniku ABS ( grupa VAG) i w sumie to mnie nie interesuje jaka wartość, tylko czy spada. Pytanie co te w "kapturkach" mają złego. Mówisz, że z autopsji chujnia. Czy mówisz o precyzji czy do dupy alarmują?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Melon 21.01.2023 23:51

Łukasz mnie interesują tylko w felgę. Jak chcesz rozwiązać co było pierwsze jajko czy kura nikt Ci nie broni. Tu forum motocykielowe zadajesz pytania jakie chcesz :)

zimny 22.01.2023 00:21

Melon, tak dla ścisłości takie na wentyl stosował także od lat Garmin w Zumo 350, 390 i 590, 595. Nie słyszałem aby coś złego z nimi było poza chorą ceną

Takie do felgi rzecz jasna bardziej pro i niewidoczne. Też bym wolał, a najlepiej fabryczne mieć bo w wielu GS występują. Jedyny kłopot to wymiana baterii w czujniku ale to pewnie raz na parę lat, przy zmianie opon.

Melon 22.01.2023 00:52

Z autopsji trafił co puszcza kapturek . Oryginalne kawasraki czy bemwe idą w felgę i tu by zrobił test. :)

Dzieju 22.01.2023 04:38

W służbowych samochodach czujniki ciśnienia potrafią sprawiać kłopoty, ot zwykły kolejny gadżet.
Luk2asz , jak strzeli to żaden czujnik nie zdąży ostrzec.
Te proste trzykolorowe mają żółte wskazanie dopiero po 20% ubytku to daje 0,4-0,5atm jak dla mnie zbyt dużo. Przy takim ubytku motocykl już nieźle pływa , nie mówię o terenie.
Od bardzo dawna używam takiego
https://allegro.pl/oferta/cisnieniom...QaAkzXEALw_wcB
Bardzo dokładne wskazania , nie trzeba baterii , pomiar zajmuje kilka sekund.
No tak nie jest gadżetem :)

WojtasA 22.01.2023 08:49

Miałem TPMS już w 4 służbowych autach i nigdy nie było problemów. W prywatnych autach: jedno tez bez problemów, drugie (Seat Ibiza) dwa razy fałszywy alarm przy schemacie wyjazd z garażu na niska temperaturę potem kawałek Ska i alarm o ubytku ciśnienia. Po sprawdzeniu organoleptycznym reset i już. Ogólnie bardzo przydatne pare razy wykryto drobny ubytek i raz gwoździa.

W moto nie mam, widziałem recenzje tych nakręcanych chińczyków i niektóre bywaly nieszczelne i same powodowały spadki ciśnienia. Może przy jakiejś wymiana opon założę taki komplet do felg ale już ponad tysiaka kosztuje. Do tego czasu ręczny manometr regularnie w użyciu, bo jakoś nie mam szczęścia do tych do sprężarki.

zimny 22.01.2023 08:57

No jakby nie patrzeć to gadżet. Ja dostałem w prezencie od żony więc nie rozkminiałem co i jakie.

Działa, kapturki na wentyle szczelne - tylko to pochylenie wentyli mnie nurtuje.

Możliwe, że manometr taki jak Dzieju podrzucił (mam tylko polski z lat 70-tych - bardzo dokładny) wrzucę do torebki narzędziowej pod kufrem i jedyne co to muszę pamiętać aby czasem sprawdzić. A to z tym u mnie był zawsze problem i żona mi przypominała - włącznie z tym że po upuszczeniu kiedyś w teren w trampku w zapominałem potem dopompować i tak sobie jeździłem 2 miesiące na 1.6 atm :)

To do wentyli nie podoba mi się o tyle że cała szczelność zależy od tego nakręcanego gówienka. Bo wentyl jest otwarty.

Za to gdyby to było w kole - to spoko. Może być, nie musi. Melon, podziel się tym co wybierzesz.

Pozdrawiam
zimny

maly 22.01.2023 09:57

Nie wiem czy warto zakładać takie czujniki czy nie.Na szczęście nigdy nie musiały mnie ostrzegać że złapałem gumę.Natomiast kumplowi w BMW dwa razy uratowały dupę.Za pierwszym razem wbił się w oponę klucz typu yale ,wiatr schodził powoli i dzięki temu dojechał do gumiarni.Za drugim razem było poważnie ,jego syn złapał gumę na autostradzie .Stwierdził że dzięki czujnikowi
uniknął gleby.Te mocowane na wentyle to łatwo ukraść?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.