Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   zamienić na Afryke czy nie, oto jest pytanie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10681)

kruk 21.10.2011 00:18

vstrom mi pali 5,5-6,5l/100km banditos mowil ze jego AT pali ok 6tki a z tego co ludzie pisza o 990tce to 8l spokojnie to kto tu sciemnie? Banditos?!!!

myku 21.10.2011 01:38

Cytat:

Napisał kruk (Post 201872)
"ja bym nie zmieniał, bo po co..? V-strom asfaltowo bije Afrykę a i tam gdzie chcesz jechać dojedzies i nim tyle że ostrożniej i wolniej"
no z tym sie zgodze, szczegolnie po podwyzszeniu vstroma


myslalem o LC8 ale nie moge pojac koncepcji motocykla adventure ktory trzeba tankowac tak czesto, spalanie w w nim to moim zdaniem jakies nieporozumienie, jadac npdo mongolii w glowie mialbym "kur... gdzie jest nastepna stacja" a nie "kur.. jak tu pieknie" ;)
LC8 super sprzet ale ...

Kup sobie najtanszy jaki znajdziesz karnister plastikowy dziesieciolitrowy i bedzie po temacie....ufff :o

Cibor klv 21.10.2011 05:27

Ja zamieniłem litrowego Stroma na Afrikę rd 03 i absolutnie to była trafna decyzja, ale trafna ze względu na moje potrzeby, a potrzeby były takie, żeby latać jak najwięcej z dala od asfaltów, solo i tanio. Jak już ktoś powiedział na asfalcie Strom bije Afre na łeb, ale w aspekcie moich wymagań nie ma to znaczenia, bo asfalty traktuję tylko jako dojazdówki do właściwych tras. Druga sprawa, to kasa za mego Stoma a tak naprawdę klv z 2004 r mógłbym mieć całiem ładną rd 07 z ok 98 r, ale po co mi ładny motocykl w teren, rd 03 mimo, że poobijana z każdej strony lepiej sobie radzi w piachu a do tego jest 3/4 tańsza. Afry raczej nie kupuje się oczami, może bardziej uchem.. można trafić starszy rocznik i mimo, że na zewnątrz może być sfatygowana, to mechanicznie może być tak dobra jak te dużo świeższe zatem ni trzeba zaraz wydawać fury kasy na całkiem dobry motocykl.

randal 76 21.10.2011 07:35

Cytat:

Napisał Arti1978 (Post 201879)
No właśnie, da się dojechać i V-stromem a nawet R1-ka ;)tyle, że wyleje się wiecej potu i łez :mur:
Koledzy byli Stromami w tym roku na Kaukazie i jeden z nich po powrocie kupił od razu Kata990 tyle,

Ja wiem dlaczego gość kupil kata ,byli w trzech 2x dl i 950 zobaczyl z jaką lekkością kierowca małej postury daje rade na lc8 i ze ten motocykl potrafi pojechac na kaukaz i z powrotem bez problemu dopadła go pomarańczowa zaraza .Wracając do tematu to moim zdaniem zostaw sobie tego Dla i kup Afrykę i może jeszcze biga + lc8 po czasie na kierownicy z któryś tych motocykli pojawi się pajęczyna to będzie znak że te moto tobie nie leży i tak minie 2/3 miesiące problem będzie rozwiązany .:)

ps
teraz juz wiem dlaczego lc8 bo 8/100 pali

Lepi 21.10.2011 08:57

Cytat:

Napisał kruk (Post 201872)
myslalem o LC8 ale nie moge pojac koncepcji motocykla adventure ktory trzeba tankowac tak czesto, spalanie w w nim to moim zdaniem jakies nieporozumienie, jadac npdo mongolii w glowie mialbym "kur... gdzie jest nastepna stacja" a nie "kur.. jak tu pieknie" ;)
LC8 super sprzet ale ...

Kolego, dojechałem, przejechałem Mongolię i wróciłem. Nigdy nie rozglądałem się nerwowo za paliwem. Czasem nawet użyczałem tubylcom. Na standardowym baku.
Nie wiem z czym masz problem. Ze spalaniem czy z pojemnością baku?

Ja dla odmiany nie rozumiem koncepcji moto adv z 40 litrowym bakiem wyglądem i poręcznością przypominającym krowę po wzdęciu :)

krzeszu 21.10.2011 09:46

Bartasso zmieniał (i to niedawno) z vstroma na afryczkę - uderz do niego

luzMarija 21.10.2011 09:49

Zamieniaj. Widziałeś co Banditos robił nią w terenie. Fakt, zawiecha dobijała przy szybszej jeździe po tych dołach, ale poczekamy jak zrobi planowany zimowy upgrejd na lepsze lagi i odchudzanie. Pewnie i ja wtedy pogonie vara...

kruk 21.10.2011 09:55

Cytat:

Napisał luzMarija (Post 201901)
Zamieniaj. Widziałeś co Banditos robił nią w terenie. Fakt, zawiecha dobijała przy szybszej jeździe po tych dołach, ale poczekamy jak zrobi planowany zimowy upgrejd na lepsze lagi i odchudzanie. Pewnie i ja wtedy pogonie vara...

No tak ale tu nie tylko o teren w sumie chodzi w wyprawach daliekich ;)
niektorzy podpowiadaja LC8 ale wtedy musialbym pogonic i DRZta i co wtedy czolgac sie nim za toba po naszych lokalnych terenach, to tez nie wyjscie. Zwab banditosa do siebie na niedziele jak mowiles zajmij go swoimi zaworami a ja mu moto podprowadze ;) to pewnie by mi najlepiej naswietlilo sytuacje, karnalbym sie nim na autostrade kolo ciebie i krete drozki i wszystko by wyszlo w praniu

kruk 21.10.2011 10:02

Cytat:

Napisał krzeszu (Post 201900)
Bartasso zmieniał (i to niedawno) z vstroma na afryczkę - uderz do niego

no to wale PM do niego, dzienks

Lupus 21.10.2011 10:06

Spójrz na to również z innej strony - jak zaparkujesz takie coć np pod Łukiem Triumfalnym, to gapie będą oglądać trwoją(lekko ubłoconą) Afryczkę, a nie jakieś tam varadero, czy sztormy. Przy okazji możesz zarwać jakąś miłą Paryżankę. Na pewno poznasz na zlotach i innych spotkaniach ciekawych ludzi, prawdziwych podróżników, ogorzałych na twarzy i będziesz mógł pić z nimi wódkę nie wstydząc się posiadanego pojazdu. Zauważyłem że jesteś człowiekiem niezwykle dynamicznym (nie użyję słowa pochopnym) więc jest duża szansa że użyjesz go do dalszych podróży - do krajów ciekawych, gdzie elektronika, i plastikowość nowych sprzętów sprawia czasem problemy ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.